Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az lehetséges hogy valakinek...

Az lehetséges hogy valakinek a szülei miatt indúlt vagy indúl nehezzen a felnőttkora?

Figyelt kérdés
Nyílván felnőtt ember valaki akkor magáért vállal felelőséget ez tény és való,de azért jó ha van egy kis lelki támogatás a szülők részéről amikor az ember elindúl a felnőtt élet rögös utjain,és itt nem anyagira gondolok hanem hogy lelkileg mennyire támogatnak valakit.Engem soha nem támogattak úgy igazán és soha nem volt békesség a lelkemben,mert mindig hajtottak már fiatal koromban így most felnőtt koromban sem találtam meg önmagam és a lelki békémet,30 éves vagyok de azt sem tudom ki vagyok ott legbelűl,mindig félelemben kellett élnem,mert a szüleim is abban éltek.Mindig féltek hogy jaj mi lesz holnap és soha nem mutatták a magabiztos szülő szerepétpróbálták de én mindig tudtam és éreztem hogy valójában csak próbálnak azok lenni,mert amúgy mindig ott volt egyben a félelem amit mindig is éreztem rajtuk..remélem érhető a kérdés..
2012. szept. 24. 15:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
83%
Nem kenheted a saját 30 éves bizonytalanságodat a szüleidre. Hogy Te milyen ember vagy, rajtad múlik. A múltat le kell zárni és ha nem adtak alapot, akkor neked kell "kitalálnod" magad! Azért amilyen életet élsz, amilyen ember vagy, és amilyen jövőt szeretnél, TE vagy a felelős. Minden más csak kifogás. Amíg másokat okolsz a saját problémáidért, nem jutsz tovább. Fogadd el, hogy ők ilyenek, és te légy olyan, válj azzá, aki lenni akarsz. Munkás, melós, fájdalmas, de megéri. Én is átmentem ezen. Ezért merem állítani, hogy ez a kiút. Szidtam anyám 10 évig, vagy még több, sokat nem ért, csak a feszültség nőtt bennem. Most, hogy elfogadtam, hogy ő olyan, amilyen, én pedig (és ezt írásban is összefoglaltam), ilyen és ilyen és ilyen akarok lenni és ezen és ezen az úton tudom ezt megvalósítani, már jó irányba halad az életem! Ideje elrakni a múltat a maga helyére a múltba, és tervezni az életeddel és magaddal. CSernus mondta egyszer, hogy a nem kompetens szülőktől levélben el lehet köszönni örökre. És tényleg. Leírtam, mit tiszteltem benne, mit nem, mivel befolyásolta negatívan az életem, hogy fogom én ezt kijavítani, és végül örökre búcsút mondtam neki, mint anyának. Most tőle függetlenül élek (még él, de csak néha felhívom, felszínesen beszélgetünk, mint a szomszédasszonnyal). TE irányítod a saját életed! Kezdd el most! L29
2012. szept. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%
* a levél lényege nem az, hogy ő megkapja, hanem az, hogy Te lezárd a sérelmeket.
2012. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
A kérdés érthető és ez így is működik.
2012. szept. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
Nem, ez inkább a helyesírás, vagyis annak hiánya miatt lesz...
2012. szept. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Van egy bizonyos kor ..mondjuk:30! amikor már nincs jogunk a saját életünk elrontásáért, lelki békétlenségünkért a szüleinket hibáztatni. Csak, mert nem!

Ja, mi is a "bűnűk" ?

Ha most indulsz el a felnőtt kor rögös utján, kicsit elkéstél...

Eddig az útkereszteződésben álltál?

A kérdés nekem ennyire volt érthető...:))

2012. szept. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

ma 16:05


Pedig elég érthetően le van írva..oda van írva amikor elindúlsz!!Az nem azt jelenti hogy most 30 évessen...amikor kilépsz a szülői házból,nem mindegy hogyan és milyen körülmények között és milyen tőltettel,mert az egész utadon elkísérhet bármilyen hihetetlen is..

2012. szept. 24. 16:08
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem lehet a szülőkre fogni. Az árva gyerekek se kapálózhatnak ezzel, főleg 30 évesen nem.
2012. szept. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Aki szeretetlenségben nőtt fel annak nehezzebb az életben elíndúlni és itt nem a 30 éves korrol van szó.Mert egy olyan ember aki szeretetben nőtt fel és egy ilyen tőltéssel indúl neki az életben sokkal könnyebben boldogúl..

nekem lehet hogy a helyesírásom nem a legjobb de neked meg a szövegértelmezésed az egy nagy nulla...

2012. szept. 24. 16:10
 9/19 anonim ***** válasza:
Könyörgöm!! Elindulni és nem "elindúlni"!!!!
2012. szept. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Szöveg értelmezésem egy nagy nulla?

T e kérted a véleményünket, nem "kéretlenül" adtuk..

Tudod, ezt jobb helyeken megszokták kösszönni,még ha nem értünk is egyet a válaszadóval..

Tudod, 30 évesen már nem illik igy "Visszavágni", mert már nem illik duzzogni ilyen korba...

Máskor ne kérdezz,ha nem birod a kritikát!

De jogod sincs megsérteni a válaszadót..

Igy elhiszem, hogy rögös az utad...

2012. szept. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!