Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi problémában kérnék...

Családi problémában kérnék segítséget!?

Figyelt kérdés
Családi problémám a következő.3hónapja a szüleimnél lakom a 3,5éves kisfiammal,mert ez volt a legjobb megoldás akkor.Azóta a fiam a kerületi óvodába jár.2 napja mint két szülöm veszekszik velem és közölték,hogy megtűrt személy vagyok.Párom más kerületben lakik egy ismerősénél.anyám közölte,hogy én meg a párom kiakarjuk őket csinálni pedig ilyen a párommal szóba sem került.Soha nem tennénk ilyet.Sajnos vannak az életünkben nehéz gondok.Párom is csak alkalmi munkákból él,mert állandót még nem sikerült találnia.Sajnos én sem tudtam még munkát találni pedig rajta vagyok,hogy dolgozhassak.Már ott tartok,hogy a páromra bízom a gyereket és feladok mindent.Nem látok egy szerűen kiutat.Nem tudom mi tévő legyek.Azért jöttem a szüleimhez meg a gyerekhez,hogy megnyugodjak és rendbe jöjjünk egy kicsit.De így már még jobban ideges vagyok.Összeköltözni nem tudunk,mert míg nincs mindkettőnknek állandó munkahelye addig albérletet nem tudunk fizetni.Gyerek is igen nehezen viseli el ezt az életet,mert nem érti miért nem él velünk az apa.Mit tehetnék?
2012. szept. 20. 11:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
87%

Itt az eredménye a "gyereknek csak szeretet kell" és az "ahol kettőnek van, ott lesz a gyereknek is" hozzáállásnak. Aki meg nem szül, amíg legalább viszonylagos anyagi biztonságot nem tud megadni a gyerekének, az ki van kiáltva érzéketlennek, nőietlennek, gyerekellenesnek.


Mit tehetnél?

Igen, keresel munkát. Idősgondozástól szemétszedésen keresztül takarításig bármit, rakod a filléreket egymásra, és szépen sikerül majd kivenni egy picike lakást, ahol végre család lehettek.

2012. szept. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
64%
Abba nem gondoltatok bele válaszolók, hogy mikor a gyereket vállalták még minden oké volt? Lehet, hogy közel egy időben rúgták ki őket így most nagy szarba vannak... nem b@szogatást kért, hanem tanácsot, nagyokosok...
2012. szept. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Ezt hogy érted? : "Azért jöttem a szüleimhez meg a gyerekhez" - a gyerekhez? Miért, eddig nem a gyerekeddel éltél?


Pesten aki 3 hónap alatt nem talál munkát, az nem akar dolgozni. Főleg, hogy egyikőtöknek sem megy, így még kevésbé hihető.

2012. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy előttem is mondták: ilyenkor nem szabad finnyásnak lenni. Takarítás, újságkihordás, élére rakni minden fillért, és összeköltözni akár pici lyukba is, hogy együtt legyen a család. Aztán onnan már lehet fentebb lépni.
2012. szept. 20. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"Abba nem gondoltatok bele válaszolók, hogy mikor a gyereket vállalták még minden oké volt?"


Persze, lehet, hogy akkor mindkettejüknek volt állása, de annyi megtakarítás nélkül, amivel kihúzzuk legalább fél évig, nem fognék gyerek-projektbe. Nyilván én vagyok az anyagias és önző, de talán ezért nem vagyok a híd alatt most egy kétévessel.

Lehet lepontozni, és természetesen valóban elképzelhető, hogy akkor még volt egy kis saját lakásuk, aztán beütött minden, de ez már a többedik kérdés ugyanerről, és a megoldás még mindig az, hogy el kell menni dolgozni. Másnak sem a semmiből van, amilye van.

2012. szept. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem el h egyikötőket se veszik fel a Tescoba árufeltöltőnek. Miért nem vállaltok takarítást, kutyasétáltatást,idősek felügyeletét, mosogatást, gyerekfelügyeletet stb...? El kell dönteni, hogy mi a fontosabb, az igények vagy a gyerek.

Akár két minimálbér és családi pótlékkal is ki tudnátok lépni ebből a helyzetből.

2012. szept. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Mikor teherbe estem akkor jöttünk Pestre a párommal aki már a férjem,a nulláról,sőt a mínuszról indultunk(férjemnek volt adóssága),egyiküknek sem volt munkája,se lakása...most 2és fél éves a kisfiúnk és már külön albérletben vagyunk másfél éve,a férjemnek végre szuper munkája van 30
2012. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
...30sza@r után...meglehet csinálni csak akarni kell!!!!
2012. szept. 20. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
17 és 18 vagyok.még annyit hogy kisfiam bölcsis és megyek én is dolgozni novembertől,olyan nincs hogy nincsen munka!!!!!!
2012. szept. 20. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

"Azért jöttem a szüleimhez meg a gyerekhez"...Mondat nekem is azt a következtetést adja le,hogy eddig nem a gyerkőccel élt a kérdező...

Tudod kérdező,azért a korotokra és arra,hogy miből éltetek vidéken kiváncsi lennék...

Én a helyedben a nyakamba venném a várost és mindenhova bemennék ahova ki van írva,hogy munkaerőt keresnek.pl konyhai kisegítőt,takarítót,wc pucolót,bármit.Bármit elvállalnék és a fizetésből adnék a szüleimnek,hiszen gyakorlatilag nekik köszönheted,hogy a gyermeked oviba jár,van mit egyen,és van hol aludnia.De az utolsó kettő rád is igaz...

2012. szept. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!