Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség állatot ajándékozn...

Illetlenség állatot ajándékozni olyan rokonnak, akiről tudom, hogy nagyon örülne neki?

Figyelt kérdés
Az egyik munkatársnőmék elköltöznek és nagy bánatukra nem tudják magukkal vinni a fél éves tacskó kutyusukat. Borzasztó aranyos,így megbeszéltük hogy magamhoz veszem. Most viszont azon gondolkozom,hogy a nővéremnek és a kislányának ajándékoznám a kutyust. Biztos vagyok benne,hogy örülnének neki,imádnák. Nem szeretnék előre szólni róla,mert a nővérkémet is meg szeretném lepni vele. Szerintetek ezt megtehetem,vagy nagyon bunkó dolognak számít? Mert ha az,legfeljebb szólok a nővéremnek,neki biztos kell a kutya és csak a kislánynak lenne meglepetés.
2012. szept. 19. 12:32
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
82%
Meg szerintem a kutyával szemben sem fair, hogy fél éven belül már a harmadik gazdát kell megszoknia. És a munkatársadék mit szólnak a dologhoz? Nem azért adták oda, hogy aztán továbbadd. Tudom, a kutya már a tiéd, elvileg annak adod, akinek akarod, de ha én a munkatársadék helyében lennék, nem örülnék, hogy csak így túladsz rajta.
2012. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Nincs nálam a kutya,még nem költöztek el.
2012. szept. 19. 13:52
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a felnőttel, ne állíts be csak úgy a kutyával és ne tedd ki annak, hogy a gyerekétől meg kell tagadnia a kutyát.


Amúgy a tacskó kutyát nagyon kevesen csípik. Ezért lehet, hogy akarnak ugyan kutyát, de nem tacskót és nem fél éveset, hanem mondjuk egy két hónapos palotapincsit....

2012. szept. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Ismerem a nővérem egy ideje,így 100000% ig biztos vagyok benne,hogy se a kutyus fajtája,se a kora,se semmi nem lenne gond vele kapcsolatban. A kislány most 5 éves,már régóta gondolkozott rajta,hogy állatmenhelyről befogad egyet.

De oké,neki szólok róla ha úgy gondoljátok.

2012. szept. 19. 14:07
 15/16 anonim ***** válasza:
87%
Attól, hogy kertes házban laknak, ugyanúgy kell vele MINDEN NAP sétálni. Az állat hatalmas felelősség, mi lesz, ha ás, felforgatja a kertet, ne adj isten agresszív a kisgyerekkel? Ha beteg a kutya, a nővéred ki tud fizetni 20ezer forintot a gyógyíttatásra, vagy otthoni módszerekkel akar próbálkozni? Ezt mind meg kell beszélni, és át kell gondolni egy állat befogadása előtt.
2012. szept. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
87%
Ki pontozza le azokat, akik szerint az állat felelősség és minden nap kell vinni a kerti kutyát sétálni? Mert ez tényleg így van, olvassatok már utána!
2012. szept. 19. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!