Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illetlenség állatot ajándékozn...

Illetlenség állatot ajándékozni olyan rokonnak, akiről tudom, hogy nagyon örülne neki?

Figyelt kérdés
Az egyik munkatársnőmék elköltöznek és nagy bánatukra nem tudják magukkal vinni a fél éves tacskó kutyusukat. Borzasztó aranyos,így megbeszéltük hogy magamhoz veszem. Most viszont azon gondolkozom,hogy a nővéremnek és a kislányának ajándékoznám a kutyust. Biztos vagyok benne,hogy örülnének neki,imádnák. Nem szeretnék előre szólni róla,mert a nővérkémet is meg szeretném lepni vele. Szerintetek ezt megtehetem,vagy nagyon bunkó dolognak számít? Mert ha az,legfeljebb szólok a nővéremnek,neki biztos kell a kutya és csak a kislánynak lenne meglepetés.
2012. szept. 19. 12:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem bunkó dolog, csak elsülhet rosszul, ha mondjuk a nővéred nem akar kutyát, a gyerek meg igen...

Abban az esetben lenne bunkóság, ha rájuk sóznád, mondván szegény árva, nincs hol laknia, és ha nem fogadják be, akkor elaltatják, stb. De ha jól értem, ha nekik mégsem kellene, nálad már van helye, szóval... :)

2012. szept. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nővérednek mindenképpen szólj, nem illik kisállatot úgy ajándékozni, hogy a másik nem tud róla. Ezután az ő felelőssége lesz, neki kell vele foglalkozni, etetni, sétáltatni, orvoshoz vinni...stb. Jobb tudni, hogy van e rá ideje és hogy akarja-e.
2012. szept. 19. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem,hogy egy ideje már mondogatja,hogy szeretne egy kiskutyát. Sétáltatással nincs gond,mert kertes házban élnek.
2012. szept. 19. 12:39
 4/16 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem a nővéreddel meg kéne beszélni. Legyen meglepi, de csak a kislánynak, egy állatot magukhoz venni, ez legyen saját döntésük is.
2012. szept. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
89%
A nővéreddel mindenképp beszéld meg, mert ez olyan ajándék, ami felelősséggel jár. Azt semmiképp nem szabad ráerőszakolni senkire.
2012. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem is kérdezd meg, biztos, ami biztos.
2012. szept. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Beszéld meg a nővéreddel.

Nálunk is szó van arról, hogy majd lesz kiscicánk, de ha most odaállítana valaki egy macsekkal, akkor repülne mint a szél, mert a jelen helyzetben épp nem alkalmas, nekünk fél-1 év múlva lesz esedékes. Addig csak nyűg lenne.

A másik, hogy mi sima házimacskát szeretnénk, nem lenne jó, ha valaki hozna egy pl. sziámit.


Szóval mindenképp kérdezd meg a nővéred, hogy most alkalmas-e (lehet, hogy náluk is feltételhez van kötve, hogy pl. a kislány egyedül levihesse, stb), vagy pont nem tacskót szeretnének.

2012. szept. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

Élő állatot soha nem ajándékozunk, csak ha előtte megbeszéltük mindegyik családtaggal!!! Egy állat (főleg egy kutya) tartása nem annyiból áll, hogy szeretgetjük, hanem komoly felelősség. Minden nap sétáltatni kell (ha kertben lesz, akkor is!), etetni, oltatni stb. Meg nem biztos, hogy az adott fajta/egyed megfelel az ő életstílusuknak, minden fajta és azon belül minden egyed más. Állatot ajándékozni nem illetlenség, hanem felelőtlenség!

[link]

[link]

[link]

2012. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
már csak azért is kérdezd meg előre nővéredet, mert lehet hogy tacskót pont nem szeretne. sosem lehet tudni:)
2012. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy valaki kertes házba lakik, kell kutyát sétáltatni...

És inkább szerintem is kérdezd meg biztosra

2012. szept. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!