Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen nehézségekkel küzd,...

Milyen nehézségekkel küzd, akinek a párja külföldön vállal munkát?

Figyelt kérdés
2012. szept. 18. 20:47
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Ritkán találkoznak, nem lehet könnyű fenntartani egy ilyen kapcsolatot. Állandó távolság, nem lehet azt mondani, hogy úristen itt egy pók a fürdőszobában, ugorj át lecsapni... stb.
2012. szept. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Ellaposodik a kapcsolat.
2012. szept. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Nyílván nem megy olyan fél messzire dolgozni, aki tudja hogy úgyis válás lenne belőle
2012. szept. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

Gyermeknevelés egyedül...


A kint dolgozónak még rosszabb: család + otthon hiánya...

2012. szept. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
83%
Cáfolnám azt,hogy ellaposodik a kapcsolat ! DE csak szilárd alapokon nyugvó kapcsolatnak nem lesz a kárára.A bizalom alap!Vallom,nem kell ahhoz külföldön lenni,hogy valakinek félrelépjen a párja.A külföldön lévő másik felünket folyamatosan biztatni kell,éreztetni,hogy mellette állunk még akkor is ha fizikailag éppen nem lehetséges,hiszen nem szórakozásból hoztuk/hoztátok meg ezt a lépést,hanem hogy a családnak a megélhetése könnyebb legyen.A párommal 10 éve éltünk már együtt,mikor képbe jött a külföldi munka.Bevállaltuk!Nem könnyű,egyikünknek sem,de ki lehet birni,főleg ha terveitek vannak.Az én férjem 4-5 hetente hazajár.Mi a kislányunkkal ketten vagyunk itthon.A célunk,hogy családostól kezdjünk kint új életet... de ehhez idő kell,és türelem.A kapcsolatunknak egyáltalán nem vált kárára ez az életmód,nincs olyan nap,hogy valamilyen módon ne kommunikálnánk egymással. :)A napok lassan telnek,de az édes viszontlátás mindenért kárpótol !!! :)
2012. szept. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%
nekem nagyon nehéz volt,2 pici gyerekkel egyedül otthon.hát mit mondjak..többet sirtam mint ettem.6 évig csináltuk ezt és kiköltöztünk mi is.már egy éve kint vagyunk :)
2012. szept. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%

Nalunk eleg sok gond volt belole.

Majdnem rament a kapcsolatunk, eleg eros emberek vagyunk, de ha egy fokkal lettunk volna gyengebbek, akkor mar nem probaljuk meg rendbe hozni.

Nehezsegek:

- a legfobb baj az volt, hogy en nem ertettem egyet a dontessel, csak elfogadtam. A ferjem ment ki egyebkent (korabbam egyutt eltunk kint evekig). Folyamatosan azt vartam, abban biztam, hogy nem fog menni es visszajon, o meg abban bizott, hogy beindul a dolog es tudunk menni utana. Az o elkepzelese nem akart osszejonni, egyre inkabb tolodott, a harom honapos tervbol majd masfel ev lett, az utolso fel evet mar nem kivanom senkinek.

Kb kozos temank sem volt, mert en csak arrol beszeltem volna szivesen, hogy ez is mekkora kaki es jojjon mar haza, o meg arrol beszelt volna, hogy miert kell meg kitartani. Egy ev utan mar egyikunk sem akarta vegighallgatni a masik elkepzeleset milliomodik alkalommal.

- a beszelgeteseink ellaposodtak, egy ido utan mar csak rutin volt, reszemrol a vege fele mar sokszor nyug. Nem igazan volt sok mondani valonk a "milyen napod volt?" kerdesre, mert kozos elmenyeink ugye nem is voltak.

- nagyon keveset talalkoztunk. Jo lett volna havonta, de heti egy szabadnappal nehez, ha en mentem volna, akkor pedig elment volna a havi sporolt penz egy komplett csalad utaztatasara.

-ha talalkoztunk, akkor csak napokrol volt szo es sajnos az elso 2 napban mindig volt tavolsagtartas, hiszen honapokon at nem talalkoztunk. Mire ez feloldodott, addigra vegetett a szabi.

- penztelenseg ritka sok feszultseget szult mindkettonknek. OK, jol keresett, de nem azert ment, hogy elkoltsuk azt egybol, hanem arra sporoltunn, hogy a dolgok nagyjat kirendezzuk es mehessunk utana. Emiatt kb olyan szinten sporoltunk, mintha semmi bevetelunk nem lenne. Pl en feladtam a maganeletunket, kikoltoztunk a hazbol, hogy ki lehessen adni es a nagyszulokhoz mentunk. Annyira nem volt ez sem egyszeru.

- a feltekenyseg is befigyelt neha, nalam is, nala is

- ket ket ev alatti gyerekkel maradtam egyedul, voltak nehezsegek ebbol

- a ferjem majd beleorult, hogy a gyerekek nelkule vannak, a kicsi alig volt fel eves, amikor a ferjem kiment, nagyon tavolsagtarto volt a ferjemmel es a nagyobbik sem volt mar olyan kozvetlen. Ezek a dolgok kb fel ev alatt jottek rendbe. A ferjem a ket gyereknek osszesen harom szuletesnapjarol maradt le, mert egyikre sem kapott szabit.

Akinek gyereke van sejti, hogy ez milyen erzes...

Meg en is elvonultam buli kozben idonkent pityeregni, mert akkor meg jobban elojott a hianya

- a sajat elmaradt szulinapjaink, evfordulo sem esett jol egyikunknek sem. A ferjem a harmincadinat unnepeltd egymagabam, munkaval, csalad nelkul.

- konkretan mindketten ramentunk elegge. En zombi lettem a vegere, a vekony testalkatombol 10 kilot fogytam, nem birtam aludni, egyik betegsegbol estem a masikba, mosolyogni max a gyerekek lattak.


Szoval nem, nem volt jo.

Nem csinalnam ujra. Lehet, hogy masnak konnyebben megy.

Lehet, hogy nekunk is jobb lett volna, ha nem szeretnuk egymast piszkosul, vagyha eredetileg is tudjuk, hogy masfel ev lesz es nem harom honap.

Bejottek a szamitasaink, most mar boldogok vagyunk (jo egy eve vege), de ha most visszamennenk az idoben, akkor nem kezdenem ujra.

2012. szept. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is úgy volt, hogy a párom kimegy dolgozni, építőipar, munkásszálló, tudjátok hogy megy. Aztán az egész úgy kezdődött, hogy én, mivel én beszéltem az ország nyelvét, ő nem (magyarokkal ment dolgozni), elkezdtem a neten nézegetni kis albérleteket, mert nagyon óckodtunk ettől a 10 munkás egy szobában dologtól, szóval nézegettem, hogy ha nem olyan drága, akkor az első fizetés után esetleg kivenni valami kis garzon, akkor én is meg tudom látogatni néha (Ausztria), meg mégis tűrhetőbb (hosszútávra tervezett). Sikerült is találni egy jó kis albérletet, olyan olcsón, hogy első fizetésig se vártunk, az addig félrerakott pénzünkből lefoglaltuk. Csak így meg ugye szükség volt rám, hogy elsőre kimenjek vele, és beszéljek a tulajjal, mert ő nem tud németül. Hát kimentünk szombaton, hétfőn kellett kezdenie a munkahelyen. Beköltözött, jött az ötlet, akkor már maradjak hétfőig, hétfőn reggel hazamegyek miután ő elment dolgozni. A hétvégét együtt töltöttük, majd miután elment dolgozni, vettem egy újságot, amiben találtam egy álláshirdetést a szakmámban. Gondoltam, mit veszíthetek, elmegyek, max egyel későbbi vonattal megyek haza. Elmentem, másnap már kezdhettem próbaidőn :D Kint maradtam, 1 hónap után nagyobb albérletbe mentünk, azóta is kint élünk. Vettünk autót és satöbbi. Ez tényleg így volt :)
2012. szept. 26. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Gratulálok az ausztriai sikeretekhez, és kívánom, minden egyre jobban alakuljon! Nekem is van ismerősöm, aki németbe ment tavaly, és az idén már az egész család kint dolgozik, suliba jár. Én a kérdező vagyok, és már nem fiatal. Svájc a mi lehetőségünk, vagyis a párom ott dolgozik. Két háztartást fenntartani még így is nehéz, mert én nem dolgozom. Ezért gondoljuk át a lehetőséget, hogy én is menjek. Nehéz döntés....
2012. szept. 27. 13:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!