Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség? Öngyilkossági...

Segítség? Öngyilkossági kísérletet hajtott végre a volt párom, miattam. Azóta is zaklat a barátaival együtt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kiléptem nemrég a volt kapcsolatomból,régóta rossz volt,de ezt mindketten tudtuk a párommal. Éreztem ő is ezt akarja, az elválás nyugodt volt. Azóta azonban hívogatott,ha nem vettem fel a szüleimet zaklatta.2 napig ismét nem vettem fel neki,mire jön a hír,hogy kórházban van,öngyilkos akart lenni,begyógyszerezte magát.Remegett a kezem,a szívem,szörnyű volt. Jött hozzám,a kórház után, beszélgettünk.De ő már nem az volt,akibe én beleszerettem, a külseje megtorzult,napokig nem evett,a járása,beszéde nehézkes lett,mert agykárosulást is szenvedett valószínűleg. És engem hibáztat. Aki ezt nem élte át,talán nem is tudja milyen,hogy a szemembe mondta,tudod milyen érzés közel lenni a halálhoz,hogy féltem? Azt akarta legyek vele akkor is,aznap este,mert szüksége van rám. Nem tudtam megoldani,sajnáltam,de talán így volt jobb,könnyebben túl lesz rajtam. Ebben a helyzetben mellette kell állnom,nem dédelget majd újra álmokat? Én kiábrándultam belőle,szeretem,de ki.A barátai viszont mellette állnak, és tiltanak tőle,ne foglalkozzon velem, persze,nekik én vagyok a bűnös. Nekem azóta van egy másik,szinte tökéletes kapcsolatom, az új párom mindent tud,és tolerál mindent,bár neki sem lehet egyszerű ezt átélni. Ő mellettem áll. Az exem róla nem tud,jobb is,akkor talán újra meg akarna halni,mert semmi nem érdekli,se a munkája,se semmi. Mit csináljak? Tartozom a volt páromnak,de nem akarom tönkretenni az újat sem. Valamint nagyon zavaró,hogy 1 óráig elteszem a telefonom,és utána 47 nem fogadott hívás,ez már szinte zaklatás,de jó,ez mellékes.Bár úgy érzem,ha sokáig így megy,megbolondulok a helyzettől.
2009. júl. 31. 09:53
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem tartozol a volt párodnak semmivel sem. Nem ez a legelső eset a világon, sokakkal megesik, többekkel, mint gondolnád. Nem kell semmit tenned, határold el magad ettől. Vannak barátai - majd ők mellette lesznek. Te meg az új szerelmed mellett leszel, mert ez így helyes. Ha az exedet tutujgatnád, azt mindketten megsínylenétek, illetve mindhárman, a mostani pároddal együtt. Változtass telefonszámot, és ne is gondolj rá.
2009. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
92%
Egyáltalán ne kommunikálj vele semmilyen módon, mert ha két szót szólsz hozzá, akkor abból mondatok lesznek és soha nem lesz vége. Ha a szüleidet zaklatja, akkor ők is nyugodtan feljelenthetik, én már tuti megtettem volna. De magamat ismerve úgy kiosztottam volna az urat, hogy elment volna a kedve a zaklatástól örökre. Sajnálom, hogy ilyen fiatalon keveredtél ebbe a zűrös történetbe, de muszáj a sarkadra állni, ha nyugodtan akarsz élni.
2009. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp se támogasd még csak barátilag se,merta következő lépése az lesz,hogy azért fog zsarolni,hogy visszafogadd. Bocsánat,hogy ilyet mondok,de szerintem csak rád akart ijeszteni,mert aki meg akarja ölni magát az meg is teszi. a telefont meg nem szabad felvennie neki senkinek a családban. Engem is anno zaklatott így ennyi idős koromban egy volt párom,akivel csak 3 hónapot jártam,én fél év után inkább számot cseréltem.
2009. júl. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
70%
Lehet, hogy hülyeség amit írok. Az nem lenne jó megoldás, ha bemutatkozna neki az új párod és ő közölné vele, hogy hagyjon téged/benneteket békén???
2009. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valami nem megy, nem kell eroltetni!

Ne allj szoba vele, nem vedd fel a telefont,ha veletlenul talalkozol vele, akkor mondd el, hogy van masik tarsad. A szuleid meg ne vegyek fel a telefont!

25 eves letere lehetne tobb esze, hogy nem fut egy olyan utan, akit mar lekesett!

2009. júl. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

En teljesen ugyanebben a helyzetben voltam, leszamitva,h en voltam 20 eves az ex pedig joval idosebb.

Az egyetlen hatasos modszer, ha teljesen megszakitod vele a kapcsolatot, se sms, se talalkozas, semmi. Igy arthatsz a legkevesebbet neki es magadnak is. Ha komolyan zaklat, tegyel feljelentest a rendorsegen,h nyoma maradjon a dolgoknak. Mikor az exem az ongyilkossagi kiserlete utan latta,h mar vegleg elvesztett es megtudta,h van uj baratom (akivel tokeletes volt minden) azzal fenyegetozott,h megol mindkettonket, de mi teljesen 0 reakcioval folytattuk tovabb az eletunket. Sokaig tartott,mire leszallt rolam.

Ne foglalkozz,h ki mit mondd, menekulj, mert ha nem ezt teszed,akkor rosszabb lesz es meg az uj kapcsolatod is ramegy!

2009. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Csak nem akarja, hogy szánalomból hazudj neki. Nekem egy viszonzatlan szerelem sem tűnik elég oknak a halálhoz.
2009. aug. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha annyira félt, csak nem fogja még egyszer megpróbálni.
2009. okt. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!