Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Segítség? Öngyilkossági...

Segítség? Öngyilkossági kísérletet hajtott végre a volt párom, miattam. Azóta is zaklat a barátaival együtt. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Kiléptem nemrég a volt kapcsolatomból,régóta rossz volt,de ezt mindketten tudtuk a párommal. Éreztem ő is ezt akarja, az elválás nyugodt volt. Azóta azonban hívogatott,ha nem vettem fel a szüleimet zaklatta.2 napig ismét nem vettem fel neki,mire jön a hír,hogy kórházban van,öngyilkos akart lenni,begyógyszerezte magát.Remegett a kezem,a szívem,szörnyű volt. Jött hozzám,a kórház után, beszélgettünk.De ő már nem az volt,akibe én beleszerettem, a külseje megtorzult,napokig nem evett,a járása,beszéde nehézkes lett,mert agykárosulást is szenvedett valószínűleg. És engem hibáztat. Aki ezt nem élte át,talán nem is tudja milyen,hogy a szemembe mondta,tudod milyen érzés közel lenni a halálhoz,hogy féltem? Azt akarta legyek vele akkor is,aznap este,mert szüksége van rám. Nem tudtam megoldani,sajnáltam,de talán így volt jobb,könnyebben túl lesz rajtam. Ebben a helyzetben mellette kell állnom,nem dédelget majd újra álmokat? Én kiábrándultam belőle,szeretem,de ki.A barátai viszont mellette állnak, és tiltanak tőle,ne foglalkozzon velem, persze,nekik én vagyok a bűnös. Nekem azóta van egy másik,szinte tökéletes kapcsolatom, az új párom mindent tud,és tolerál mindent,bár neki sem lehet egyszerű ezt átélni. Ő mellettem áll. Az exem róla nem tud,jobb is,akkor talán újra meg akarna halni,mert semmi nem érdekli,se a munkája,se semmi. Mit csináljak? Tartozom a volt páromnak,de nem akarom tönkretenni az újat sem. Valamint nagyon zavaró,hogy 1 óráig elteszem a telefonom,és utána 47 nem fogadott hívás,ez már szinte zaklatás,de jó,ez mellékes.Bár úgy érzem,ha sokáig így megy,megbolondulok a helyzettől.
2009. júl. 31. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Változtass telefonszámot, és engedd el az exed. Ne engedd érzelmileg zsarolni magad. Tőle ne várj felelős, higgadt döntést.
2009. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
51%
Mennyi idősek vagytok?
2009. júl. 31. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

Neked jó az, ha valaki zsarol? Szerintem nem. Egyszerűen ne foglalkozz vele, aminek vége, annak vége. Zaklat? Jelentsd fel!

Szerintem sajnálatot nem érdemel az olyan ember, aki szeretetet próbál zsarolni. A szeretetet ki kell érdemelni, és úgy tűnik, ő erről nem hajlandó tudomást venni. Sajnálatból, szánalomból, vagy zsarolásból ne maradj vele, ne vigasztald! Ő is pontosan tisztában van vele, hogy miért romlott meg a kapcsolatotok.

Te vagy a hibás? Még ilyet... Talán te magad tömted tele a száját gyógyszerrel? Nem? Akkor nem te vagy a hibás. az ő gyengesége és gyávasága csak az ő hibája.

Szóval én nem foglalkoznék vele többé, páros lábbal rúgnám ki, aztán csináljon, amit akar. Kezdjen új életet, vagy ölje meg magát: csak rajta áll.

2009. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
Először is cseréld le a telefonszámod. Nem tartozol te semmivel a volt párodnak, vége és ennyi. Azzal a legkönnyebb fenyegetőzni, hogy meg akar halni. Ezzel terrorban tart téged. Igazat adok a barátainak abban, hogy felejtsen el téged. Nem vagy köteles többé beszélni sem vele. Ha találkozni akar, mond midig azt, hogy vége, többé nem akarod látni. Ne add meg magad, legyél erős. Ő is könnyebben túl lesz rajta, ha nem tud elérni. Ha meg megint öngyilkos lesz, akkor az már csak az ő gyengesége és nem a te hibád.
2009. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
94%
Új párod van, semmi közöd a régihez! Amit csinál az érzelmi zsarolással fűszerezett zaklatás. Cserélj telefonszámot és ha nem hagy békén, akkor fordulj a rendőrséghez. Ha újra és újra megszánod, soha nem fogsz megszabadulni tőle. Simán jelentsd fel zaklatásért, mert különben bele fogsz bolondulni.
2009. júl. 31. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
87%
Felnőtt ember.Nem te vagy a felelős a tetteiért.
2009. júl. 31. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

Szia!


Először is. Egy szakítás igen komoly lelki válságot eredményezhet akár a lány, akár a fiú részéról.Eezt nem részletezném. Majdnem mindenki padlóra kerül egy egy nagy kapcsolat felbomlásakor , és nehéz onnan felállni. De a sebek gógyulnak, ahogy az ember szíve is. Ezzel meg kell bírkózni. Mit látok ehelyett? Ez a pasi öngyilkos lesz, állítólag miattad. Ez nem "normális" dolog.. + a zaklató telefonhívások... Cserélj számot és zárd le a a múltat. A pasi valószínűleg gyógyszeres kezelésre is szorulna....

2009. júl. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Hú ez nagyon gáz...Mégis mennyi idő telt el a szakításotok, ill. az új kapcsolatod között???Nekem innen úgy tűnik, mintha nem zártad volna le a régit és kezdtél egy újat.Persze, hogy már nem vagy szerelmes az exedbe, de azt próbáld megbeszélni vele, hogy ő miért kötődik még hozzád, ha te már olyannyira lezártad, hogy egy újat is tudtál kezdeni.Szánalomból ne légy vele együtt és próbáld észhez téríteni, hogy majd ő is talál valakit, aki jobban tiszteli, meg szereti őt, mint te.Amit te érzel most iránta az már nem szeretet, csupán szánalom, és sajnos ő ezt képes úgy látni, mintha szerelem lenne.Tényleg a legjobb az lenne ha nem is foglalkoznál vele.Kegyetlen dolognak tűnik, de azt hiszem a párod eléggé pszichikai eset.Veszélyes lehet.Egyébként te férfi vagy nő vagy?Mert ez nem derült ki számomra
2009. júl. 31. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
25 éves az ex, én 19 vagyok, túl fiatalnak érzem magam ahhoz,hogy ilyenek történjenek egy szakítás miatt.Azt hiszem számot cserélek,bár akkor zaklatja majd a szüleimet,tesómat,akik megmondták neki,hogy vége,hagyjon békén,mégse...A szeretetet valóban nem a kapcsolat szétszakadása után kell éreztetni,ha addig nem tette,mert ő most akar ölelni,puszilni,addig nem.
2009. júl. 31. 10:13
 10/18 A kérdező kommentje:
Az ex a férfi,én a nő.Május óta tudjuk,hogy halálra van ítélve az egséz.Hol együtt voltunk,hol nem azóta,És akkor én tettem pontot az i-re, megcsalni semmiképp nem akartam,de belefáradtam,hogy küzdjek érte,holott ő semmit nem tesz értünk.
2009. júl. 31. 10:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!