Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek igaza volt anyámna...

Szerintetek igaza volt anyámnak, vagy jogos az érzelmi távolság tartásom?

Figyelt kérdés

20 éves vagyok,és 2 a fogamból kiesett egy tömés,és elkezdett baromira fájni,de úgy hogy éjszakánként egy percet sem aludtam.Volt hogy a párnába ordítottam bele,míg anyu nézte a sorozatát,és bejött szólni hogy ne ordítsak a fájdalomtól,mert nem hallja a tv-t.Azt mondta hogy ne hisztizzek.

falun lakunk, a fogorvos 6km-re volt,ő már volt nála,én nem,kértem hogy mutassa meg merre van,de egy hétig vonakodott,majd megmutatta.

A fogorvos betömte,és írt fel gyógyszert,mert + bölcsességfogam be volt gyulladva.Azt mondta az orvos vagy a gyógyszer,vagy szájsebészet,anyu azt mondta nem váltja ki a gyógyszert,mert drága,inkább szájsebészet.

De nem is fájt annyira a bölcsességfogam,viszont a tömés újra kiesett,mert a doktor nem akarta gyökérkezelni,meg húzni sem.Anyám annyira nem mutatott semmi érzelmet felém,hogy nagyon ideges lettem,és kérdeztem hogy hogy lehet ennyire szívtelenül szemét k.rva,erre elküldött otthonról.

A nagymamámhoz mentem,aki bejelentett,és elvitt fogorvoshoz,de annyira agyon volt fúrva a fogam+begyulladva h annyira fájt h rögtön kihúzta.

Anyám egyszer sem jött hozzám.

Eltelt egy év,és megismerkedtem a barátommal,most vele élek,anyu néha felhív,de nem érzem hogy jól esne.

Nem vágyok rá hogy annyira láthassam.



2012. szept. 12. 14:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem teljesen igazad van, nem tudom megérteni, hogy egy szülő, hogy tud így viselkedni a saját gyerekével. Biztosan jönnek majd okosabbak itt tőlem, hogy a mai fiatalok ... stb, de nem érdekel, aki így viselkedik a gyerekével az nem érdemli meg azt sem, hogy beszélj vele!
2012. szept. 12. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Megértem hogyha a legfrissebb tini magazint nem akarja megvenni nekem,de egy szülő miért akar spórolni a gyereke

egészségén?

Azt hittem egy anyának rossz látni ha a gyerkének fáj valami.

2012. szept. 12. 14:26
 3/14 anonim ***** válasza:
75%

Nem találok szavakat... 19 évesen hogyan lehettél annyira életképtelen, hogy egyedül nem tudtad megoldani a fogorvost? Tudakozó, internet, telefonkönyv, kisokos, más ember megkérdezése, az "sztk" nem egy misztikus eldugott dolog, amit csak a beavatott anyádtól tudhatsz meg, hogy hol van.


És minek vártál addig, ameddig annyira fáj? Egy fog nem kezd el egyik napról a másikra úgy fájni, hogy ordítozni kelljen. Főleg, ha be volt tömve, valaki csak betömte, tehát voltál már fogorvosnál. Attól meg, hogy kiesik a tömés nem kezd el rögtön fájni, akkor fáj, ha elrohadt, de azt nem kellene megvárni.


Lehet, hogy anyáddal is vannak gondok, de hát az biztos, hogy te se vagy teljesen tiszta.

2012. szept. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Hát azért 19 évesen az ember már feltalálhatná magát. Főleg egy faluban elég könnyű megtalálni az orvost. Az valóban nem szép, hogy anyukád nem aggódott, de magadon kell segítened ha már felnőtt vagy.
2012. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azért nem találtam oda,mert nemrég költöztünk(a fogam az előző lakhelyünkön tömte be az előző orvos),mi a falu részen lakunk,a fogorvos meg bent a városrészen volt.
2012. szept. 12. 14:31
 6/14 A kérdező kommentje:
internet meg nincsen nálunk,csak mobil telefon,ha jól tudom a tudakozó meg nem ingyenes,ha senkit sem ismerek,meg hogyan kérdezhetném meg
2012. szept. 12. 14:33
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Ha egy kisgyerekről lett volna szó, megértettem volna, de te már egy felnőtt ember vagy. Nem bújhatsz anyuci szoknyája alá életed végéig, ha van valami bajod, el kell menni az orvoshoz.


Nekem 18 évesen tört szét a fogam, húzták, utána varrták mert nem állt el a vérzés. Később begyulladt a fog helye, és egy hatalmas vadhús nőtt a helyére, amit kivágtak onnan. Nem egyszer voltam a fogorvosnál, hanem 1 hónap alatt 5 alkalommal. Egyedül. Mégis túléltem, és eszembe se jutott, hogy haragudjak a családtagjaimra azért mert "nem éreztek együtt velem", vagy mert nem jött el velem senki...

2012. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%
Jaj, hagyjuk, mindig minden kérdésnél ez van. Érdekes, soha, semmit, sehogy sem lehet(ett) megoldani, csak annyi a lényeg, hogy a kérdező szent, akiről meg a kérdés szól, az egy lelketlen barom, és egyébként is.
2012. szept. 12. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ó igen,igaz.

A válaszolók meg csak addig tudják ugye annyira megmondani a magukét,amíg bele nem kerülnek egy hasonló helyzetbe,aztán meg ők rimánkodnak.

Anyámról még rengeteg ilyen sztorim van,nem ettől az egytől akadtam ki.

2012. szept. 12. 14:48
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi csak annyit tudunk amit itt felvázoltál.. A többit szopjuk ki a kisujjunkból, vagy hogy gondolod? :)
2012. szept. 12. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!