Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kezdjek magammal? Hogy ne...

Mit kezdjek magammal? Hogy ne legyek ennyire "társfüggő"?

Figyelt kérdés

2 éve vagyok együtt a barátommal (távkapcsolat), nagyon jól megvagyunk, szeret engem, ezt ki is tudja mutatni, én is szeretem őt. A viták is szépen leredukálódtak a minimális szintre szerencsére. A probléma ott kezdődik, hogy nem igazán van hobbim, egyszerűen nincs rá "időm", és képességem sincs, úgy érzem, nincs bennem kitartás, sem kreativitás, ráadásul valami olyasmit szeretnék, amit itthon is lehet csinálni, és nem kerül sokba, mert pénzem meg egyáltalán nincs. Ezért nekem sokkal inkább "szükségem" van rá, mint neki rám. Általában napi 3 órát beszélünk kb, ami kompromisszumon alapul, neki nem sok, nekem nem kevés, tehát pont jó. Viszont én délután unatkozom, nincs semmi, ami annyira érdekelne, csak tanulok, itt olvasgatok, vagy alszom, filmet nézek.

Barátaim nincsenek, elég széles a haveri köröm, de az kimerül az iskolában hülyülésben, meg néhanapján bulizásban/kávézásban, de senkihez nem merek igazán kötődni, ezt a családi hátteremnek tudom be, és igazán nem is zavar, nem szeretném, hogy bármi ehhez a városhoz kössön, lassan befejezem a sulit, és költözöm el.

Szóval érdekelne, hogy mások mivel kötik le magukat ilyenkor, mert én is tudom, hogy ez nem egészen normális, de egyszerűen semmi ötletem nincsen:) Ráadásul most még a húgom sincs itthon, akivel hülyülni, dumálni szoktam, így képtelen vagyok összekapni magam.


2012. szept. 9. 22:39
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt kihagytam, hogy 18 éves lány vagyok.

Szeretek írni, de nincs hozzá kitartásom, sem kreativitásom. Régebben írtam verseket, de már nem érzem, hogy fejlődnék, és így nem látom értelmét. Regényt is írnék, de úgy érzem, hogy már sehogy sem lenne "egyedi", mert már mindent megírtak, amit lehet. Rajzolni nem tudok, a sminkelés sem érdekel, főzni sem tudok, és nincs is kinek/miből.

2012. szept. 9. 22:41
 2/6 anonim ***** válasza:

Hogyhogy nem jársz különórákra?:)

Van a suliban szakkör, kórus, koncertek, stb.?

2012. szept. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

fú, most, hogy még ezzel is kibővítetted pláne nem tudok mit írni. (: mondjuk én alapvetően inkább olyan vagyok, hogy sok haverom van, egy igazi barátnőm és így minden oké. ha meg magam lehetek, nekem inkább kész felüdülés, mert mindig menni kell mindenhova.

én írok és ez igazából el vesz a napjaimból 1-2 órát éjfél körül (: bár itt egyetemen amúgy sincs az embernek normálisan ideje.. szóval nincs időm "unatkozni". bár lennék a helyedben (:

társfüggő meg pláne nem vagyok, inkább keresem a magány lehetőségét, barátom is már 1000 éve nem volt.

most.. bocs ez el is tért teljesen a témától és még csak tanácsot sem adtam, csak magamról írtam. talán valami sport? én futok, tökre kikapcsol, feldob, egészséges, plusz el vesz 2 órát egy napból (: és még pénzbe sem kerül.

2012. szept. 9. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hangom egyáltalán nincs, tehát a kórus kilőve. Faktjaim vannak, meg járok angolra külön, de ez is csak heti 2 nap. Hiányzik, hogy valami igazán érdekeljen:)

Sajnos van egy betegségem, ami miatt a hosszútávú sport nem igazán megy, de amúgy szoktam itthon lightosabban edzeni, mert nem igazán vagyok magammal megelégedve.

Én már alig várom, hogy egyetemista legyek, abban látom a megváltást, végre arról tanulhatok, ami érdekel, és le is foglal talán rendesen:)

2012. szept. 9. 23:08
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 9. 23:08
 6/6 anonim ***** válasza:

Hogyhogy a suliba nem kell készülni? Én ennyi idős koromban nem rendelkeztem annyi idővel, hogy minden tárgyból felkészüljek másnapra.


Hát menj akkor legalább ide-oda. Csavarogni nem szeretsz? Sétálni? Biciklizni? Rollerezni? Hintázni? Ping-pong a téren?:) Könyvtárba járni, olvasni?

Végy valami kisállatot, nyuszit, hörcsögöt....

Vállalj önkéntes munkát!

:)

2012. szept. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!