Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El szeretnék menni itthonról,...

El szeretnék menni itthonról, van 2 millióm, mit tudnék kezdeni magammal?

Figyelt kérdés

Utálom a családom,depressziós vagyok,ha itthon kell lennem.

Egyébként nincs senkim, nagyon barátaim se, csak egy kutyám, de azt is anyám el akarja vinni,hogy fájdalmat okozzon nekem. Maradt örökségből 2 millióm, a ház negyed része az enyém és legszívesebben kérném a kifizetésemet, mert rengeteg mindig az én pénzemből van pl. újra lett járólapozva minden azt is én fizettem, ablakokba is raktam pénzt meg a bútorokba is.(mind örökségből)

Tanulok jelenleg, nincs semmilyen szakmám, de ha találnék egy munkát ami fizet kb 60-70ezret akkor ellennék mert még kapok családit és árvaellátást.

Merjek belevágni? Félek egy kicsit, de gondolatban már rég nem itthon lakok.


2012. máj. 8. 11:05
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:
rengeteg minden* bocsi
2012. máj. 8. 11:05
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Jól érzed, tipli!!! Mennyi idős vagy? Mikor lesz szakmád? Van kilátásban állás lehetőség? Kérd a kifizetésedet a házból, aztán nézz valahol egy olcsóbb kis házat.
2012. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
87%
Ha tanulsz, keress kollégiumi helyet. De előbb munkát. A 2 millióhoz meg ne nyúlj, az legyen meg vésztartaléknak. Sőt inkább tegyél mellé. Kollégiumban havi 50-60 ezerből kényelmesen megélsz, a fennmaradó összeget elrakhatod, és így hamar juthatsz majd saját lakáshoz.
2012. máj. 8. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
72%
Simán mehetsz! Én mennék a helyedben a kutyával együtt, sőt ügyvédet is felkeresnék a helyedben, hogy a lakás x része a tiéd és mit lehet tenni olyan esetben, hogy kéred a rád eső részösszegét?! Családoddal beszéld meg előtte, hogy elmész és a továbbiakban is igényt tartasz arra, ami téged illet meg.
2012. máj. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

de a kutyámat nem akarom eldobni magamtól, mert tényleg ő az egyetlen aki szeret ezért gondolkozok egy kisebb albérleten mondjuk elég lenne egy szoba ahol eltűrik a kutyát.

amúgy 20 leszek és jövő ilyenkorra lesz szakmám,de egyetemre szeretnék menni ezután.állást meg szoktam nézegetni, de eddig nem nagyon találtam semmit..

érettségim van csak, azzal meg nem sok az esélyem, mondjuk én még csomagolásnak is örülnék vagy takarításnak.

2012. máj. 8. 11:14
 6/23 anonim ***** válasza:
48%
Jól értem, az a 2 millió a ház negyedének értéke? Szerintem azt lesheted, hogy kifizetik neked! Gondolom nincs miből és a kedvedért nem fogják eladni.
2012. máj. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
8%
Most éled a lázadó tini korszakodat.(ha jól gondolom).Elfogadható,hogy így érzel.Most azt gondolod mindenki ellened van,mindenki utál,semmi nem érdekel.De hidd el addig jó még otthon vagy.Nem olyan egyszerű a nagybetűs élet.Találj magadnak elfoglaltságot.Főleg barátokat.Hidd el ha egy kicsit is rózsaszínben látod a világot minden rendben lesz.
2012. máj. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

az ügyvédfogadás nem lenne gond, mivel jogot tanulok és csak azokkal vagyok körülvéve, tuti segíteni valamelyik.

a menetét is tudom a közös tulajdonrész megszüntetésének, a lakás kb 12 milliót ér tehát még valami kis viskót is tudnék magamnak venni :D

2012. máj. 8. 11:17
 9/23 A kérdező kommentje:
nem a 2millió saját bankkártyán van, az egy külön összeg.
2012. máj. 8. 11:18
 10/23 A kérdező kommentje:

lenne miből kifizetni engem, másrészt kötelezhetem,hogy eladják.


tudom,hogy nehéz a nagybetűs élet, de csak úgy lehetek boldog,ha elmegyek innen.ha találnék egy munkát nagy lenne az esélye,hogy elhúznék innen. ez már nem lázadás, azt a korszakomat már kiéltem pár éve. rózsaszínben sosem láttam a világot, igazán boldog sosem voltam. bárcsak találnék valakit, aki hasonlóan el akar menni otthonról és akkor könnyebb lenne :)

2012. máj. 8. 11:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!