Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted milyen elvetemült...

Szerinted milyen elvetemült szülő az, aki non-stop csak a tanulást nyomatja?

Figyelt kérdés

A szüleim. Hogy is fogalmazzak finoman, a jegyeim, a tanulmányaim körül forog az életük. Fanatikusan. Naphosszat csak azt hajtogatják, de valami 10-20x egy nap, hogy ugye, biztos mindent megtanultam, ugye, ebből meg ebből a tárgyból biztos 5-ösöm lesz, ugye, színötös leszek az iskolaév végén, mert ők büszkék akarnak lenni rám... És szerintük ez az ő kötelességük, mert ilyen a jó szülő. Másról szinte nem is folyik közöttünk a társalgás, csak az iskola és az iskola minden mennyiségben. Hiába próbálok feldobni akármilyen témát, szépen elsiklanak felette, legtöbbször nem is reagálnak rám. De hiába próbálom nekik elmagyarázni, hogy rám ez milyen rossz hatással van, nem akarnak meghallani. Lassan kezdek beleőrülni ebbe az egészbe, hasfájással kelek és fekszek, mert attól parázok, hogy mi lesz, ha nem tudok teljesíteni. És a szüleim sehogyan sem akarnak megérteni, csak legyintenek, mondván óhh, ne legyek már ilyen érzékeny. Próbáltam már, hogy nem avattam be őket mindenbe, de őket aztán nem lehet félrevezetni, kiderítenek ők mindent, majd lehúznak engem alaposan, hogy miért nem tájékoztatom őket az iskolámban eltöltött életem minden egyes rezdüléséről. Ha felhozom, hogy na, álljonak már le, akkor szinte kivétel nélkül az a válaszuk, hogy őket sem kérdezi senki, hogy akarnak-e munkába járni, meg hogy ők mindent megtesznek értem, annyit gürcölnek miattam, hogy ez jár nekik. De amikor ezzel bombáznak, annyira kiérződik rajtuk, hogy csak egy púp vagyok a hátukon, és annyira utálnak, mert áldozatokkal járok... És legszívesebben kirugdosnának otthonról. És komolyan mondom, néha az az érzésem, hogy amit művelnek velem csak azért művelik, hogy mielőbb elüldözzenek otthonról, megszabaduljonak életük legnagyobb gondjától.


Nos, mit gondolsz az én kis szüleimről?


(Azt meg sem kérdezem, hogyan tudok változtatni ezen a kialakult helyzeten, mert a szép szó itt nem segít, itt valami drasztikus kellene, de annyit nem érnek..)


2012. szept. 7. 21:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

No bocs nem olvastam a válaszokat.

Nem tudom, hogy milyen a család anyagi háttere, de lehet, hogy a szüleid márra rájöttek, hogy ha tanultak volna jobb melót kaphattak volna amit szeretnek és jobban kereshetnek, és ezt szeretnék neked, csak épp nem jól adják elő.

Nem tökéletesek ők sem, mint senki, sajnos nem tudják hogy kellene jó úton előadni a témát. Nem tűnik úgy, hogy tönkreakarnak tenni egyébként.

Kérdezd egyszer meg őket, hgy nekik mi volt a vágyuk, és elérték e stb. Ha nem a válasz, akkor ezért csinálják.

Ha igen, akkor is azért mert jót akarnak, csak mondom rosszul adják elő.

És te se leszel mindig hormonos tinédzser ;-) aki felhúzza magát mindenen. Még ha jogos is.

2012. szept. 9. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a szülei jót akarnak, meg hogy ne minimálbérből kelljen élnie, de muszáj ezt ennyire gusztustalan módon elérni? A gyereket rabszolgának nézni, és nem engedni élni? Elég értelmes gyereknek tűnik, valószínűleg magától is feléri ésszel, hogyha valamit el akar érni az életben, azért neki tennie kell. Sok gyerek van, akinek a szülei alkoholisták, minden más jobban érdekli őket a gyereküknél, mégis kiemelkedő tanulmányi eredménnyel kerülnek be a legjobb egyetemekre, mert ők akarják ezt. Szóval nem kell ilyeneket belemagyarázni, hogy csak annak a gyereknek lesz jó élete később, akinek megkeserítik a szülei a kamaszkorát az idióta elvárásaikkal és azzal, hogy a külvilág felé akarják a tökéletes gyereküket és családjukat kirakatba tenni. Kérdező, szerintem is próbálkozz be a kolival, bár én mindig is utáltam más emberekhez alkalmazkodni, nekem nem menne a kollégiumi élet, de annál, ami nálatok folyik, még az is jobb lehet.
2012. szept. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Szerintem túlzásokba esel, siránkozás és a szülők mószerolása helyett fogj neki szépen tanulni, és örvendj, hogy van rá lehetőséged.
2012. szept. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!