Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik jobb?

Szerintetek melyik jobb?

Figyelt kérdés

Előre szólok, hogy most csak ezt a 2 lehetőséget lehet figyelembe venni, senki ne jöjjön az arany középúttal.


1. A régi időkben egy fiú és egy lány találkozott, megkedvelték egymást, az is lehet, hogy szerették, összeházasodtak, gyerekeik lettek. Lehet, hogy nem az "Igazi" volt a házastársuk, de mégis tisztelték egymást, kitartottak egymás mellet jóban-rosszban, segítettek a másiknak.


2. Ma akár a világ másik felén is könnyen találhatunk magunknak párt, így ennyivel nyilván könnyebb megtalálni azt a bizonyosat, de mégis sok a veszekedés, a legkisebb probléma után szakítanak, elválnak, vagy szenvednek egymás mellett, mert olyan kényelmes a 10 éve megszokott partner mellett lenni. Az igaz, hogy élvezhetjük az életet, jobban megismerhetjük az embereket, illetve a másik nemet, ráadásul több szórakozási lehetőség is van, amik közül sokat csinálhatunk együtt.


2012. aug. 30. 10:20
 1/7 anonim ***** válasza:
83%

de mégis tisztelték egymást, kitartottak egymás mellet jóban-rosszban, segítettek a másiknak.


ehhez csak annyit tennék hozzá,hogy ez skszor a látszat volt.

Nem túl rég egy 90hez közeli néni mondta nekem,hogy bár lehuztak együtt a férjével 60 évet,elneveltek 3 szép gyereket,de ahhoz hogy a látszat megmaradjon,neki nagyon sokat kellett tűrnie,szenvednie,irigyli a mai fiatalokat hogy ha nem működik,lehet lépni,nem úgy mint régen,amikor megbélyegezték volna egy életre,család kitagadta volna ha el akar válni.

2012. aug. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
1
2012. aug. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

1.


Szerintem a szerelem egy idő után alábbhagy. Átalakul szeretetté illetve tiszteletté. Ezt el kell fogadni.


Egyik barátnőm két kisgyerekkel azzal az indokkal válik, hogy már csak szeretettel szereti a férjét és nem szerelemmel. Nincs senkije, nem is akar senkit, te nem szerelmet érez a párja után.

2012. aug. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%

Nem értem, legalábbis én a kérdést, mert mindkettőben leírsz egy párkapcsolatot az egyik akik fiatalon összejöttek de szeretik tisztelik egymást és tényleg jóban rosszban együtt, csak hiányzik valami, de akkor sem válnak.


A másik kapcsolat meg nem korán jött létre, elvileg az "igazi" (aki nem lehet mert akkor nem ilyen a kapcsolat) viszont sok a vita meg minden. A tény itt is fennáll, mert nem válnak. Csak ha 10 éve együtt vannak mert kényelmes akkor hogy ismerhetnénk meg a másik nemet meg a szórakozást?


Akkor inkább az első.

2012. aug. 30. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
Régen sem voltak jobbak a párkapcsolatok. Tehát lehet, hogy kitartottak egymás mellett, nem váltak el, de azért hú de milyen nagy boldogságról akkor sem számolnának be szerintem a régi öregek. Kivéve, ha tényleg nem a nagy Ő-t találták meg a házastársukban. Régen mások voltak a szokások, régen szokás volt házasodni, ma már nem az, sőt ha régen valakik házasság nélkül éltek együtt, ujjal mutogattak rájuk. Régen megszólták az embert, ha elvált vagy különköltözött a házastársától, ma már nem. És mindenki ahhoz igazodott. Attól még nem biztos, hogy annyira tisztelték és kitartottak egymás mellett, inkább megszokták a dolgokat, megpróbálták elviselni egymást és úgy élték le az életüket. Ma már azért van választása az embernek. Megteheti, hogy könnyebben kilépjen egy olyan házasságból vagy párkapcsolatból, amiben nem boldog. Ennek hátránya valóban az, hogy néha a még megoldható problémákat sem oldják meg, hanem egyből szétmennek vagy elválnak. De aztán vagy újra egymásra találnak, nem is egy ilyen van, vagy megtalálják más mellett a boldogságot.
2012. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
És még annyit elfelejtettem, hogy régen azért nem ennyire éltek az emberek rohanó és stresszes világban, mint most, szerintem sokkal türelmesebbek voltak az emberek egymással és másokkal szemben is, talán nem is vitatkoztak minden semmiségen össze, mint ma. Ez is titka lehet, hogy régen tényleg jobb párkapcsolatok lehettek.
2012. aug. 30. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%

Ha gyakorlati a kérdés, akkor nincs olyan hogy csak ez a két lehetőség van.....


HA elméleti, akkor a második. A szülők szempontjából már mindegy, de a gyerekeknek jobb ha nem egész nap a veszekedést hallgatják, hogy nem csak boldogtalannak látják a szüleiket.

2012. aug. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!