Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakik nincsenek közös...

Ha valakik nincsenek közös hullámhosszon, idővel változhat?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt, hogy mások a céljaik (egyiknek karrier, másiknak a család), és más a mentalitásuk. (egyik ha belekezd valamibe, csak azért is végigviszi akkor ott rögtön, a másik kisebb léptekkel halad, lustább egyszóval)


Egyébként beszélgetni jól tudnak, egy az érdeklődési körük, a humoruk, tehát jól kijönnek, csak van, hogy elbeszélnek olykor egymás mellett, mert az egyik szűkszavú, egy kétórás beszélgetést 5 perc alatt lerendez, a másik pedig szereti átrágni a kérdéseket.


2012. aug. 29. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem változik! 5évig vártam hogy változzon/működjön, de nem. Szakítottunk, mai napig beszélő viszonyba maradtunk, és mai napig elbeszélünk egymás mellett, ami csak azért nem okoz vitát, mert már nem vagyunk együtt, legyintek és lelépek.

Egyébként amiket leírtál az mind stimmelt.

2012. aug. 29. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az alapvető jellemvonások nem változnak. Esetleg valami sokk hatására (halál vagy ilyesmi). Rengeteg nő panaszkodik itt, akik a "de megváltozott" típusú pasiktól szenvednek...
2012. aug. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Itt nem ilyen fő különbségekről van szó :) Én elfogadtam az ő stílusát, itt a szűkszavúságról van szó... itt inkább arról, hogy én lustább vagyok, tehát "nem tudok neki segíteni" ő meg így "szelektálja az embereket, hogy aki felveszi az ő céljait, és segít, akkor az közelebb kerül benne.


Nem változtatni akarok rajta, főleg hogy nem is párkapcsolat, csak a barátságot akarom stabilabbra fűzni :)

2012. aug. 29. 14:29
 4/6 anonim ***** válasza:

A közös hullámhossz inkább múlik a közös érdeklődési körön,és a humoron,mint a közös célokon.Szerintem két ember nagyon jól kiegészítheti egymást,ha bizonyos dolgokban különböznek is egymástól.

A kérdésedre válaszolva,ez alapvetően nem fog változni.Ha az érzelmek rendben vannak,akkor már csak az elfogadáson kell dolgozni,és semmiképpen nem a változtatáson.

2012. aug. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem változik.Velem mindig is az volt,hogy akivel barátok lettünk,vagy csak haverok,azokkal vagy nagyon összevesztem és utána jóban lettem,vagy mindig is szimpik voltak.Nekem is volt amúgy olyan párom,akivel semennyire nem voltunk egy hullámhosszon és ez egy csöppet sem lett jobb.
2012. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 eszternagy válasza:

ÉN jelenleg ilyenekről tanulok egyetemen, meg a tapasztalataim is azt mondatják velem, hogy ha két ember alapbeállítottsága más, azon nem lehet segíteni, ez így marad.

Még ha nagyon szereti is egymást két ember, akkor sem tud senki teljesen kibújni a saját bőréből és homlokegyenest megváltozni egy teljesen új irányba.

Arról nem is beszélve, hogy előbb-utóbb az egyik fél megunja és feladja a helyzetet (rendszerint a céltudatos és kitartó fél az, mert nem elégedik meg a helyzettel, míg a lustább könnyebben beletörődik egy rossz helyzetbe), ha párkapcsolatról van szó.

Kisebb dolgokban persze tud változni az ember és bizonyos korig a szokásain is tud változtatni a szeretett emberért, de ez is csak addig megy, amíg ezek nem rögzülnek (általában 30 éves korig ez megtörténik), mert utána már azokon is elég nehéz változni.

Itt elsősorban apróságokra gondolok (a közepén nyomja a tubusból a krémet, mindig ugyanabban az időpontban issza a kávéját és kizárólag ugyanúgy, stb.). Remélem tudtam kicsit segíteni. :)

2012. okt. 11. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!