Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik apai ösztön?

Létezik apai ösztön?

Figyelt kérdés
Az apukák is érzik ezt a már már természetfeletti összekötődést a gyermekükkel, vagy "csak" elsöprő szeretetet?

2012. aug. 26. 19:44
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
nem létezik, max ami kialakul, az a szeretet és a kötődés. a legtöbb apuka nem tud mit kezdeni a gyerekkel addig míg az nem jár/kezd el beszélni. persze vannak kivételek, akik már születésük óta imádják a babát, de az nem ösztön, hanem szeretet.
2012. aug. 26. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
67%

van, érezni a gyermek minden érzelmi viszonyát, sőtt tudni mindig, hogy mire gondol az a gyermek. a szeretettől több, sokkal.

erre az képes aki ismeri önmagát, meg tudja fogalmazni érzéseit, kezelni tudja azt, és lát. ezen felül távolból érez. szóval van, egyértelműen. én is ilyen vagyok.

2012. aug. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
60%
Utolsó, te egy jedi lovag vagy.
2012. aug. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem az érzi, aki a feleségét őszintén szereti, mert a kislányát látja benne, és mindent megtenne érte, ahogy az imádott nőért is.
2012. aug. 26. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

nem jedi lovag, ez nem természet fölötti, ha nem képesség. annak az érzékenk a kialakulása, ami arra figyel, hogy egy gyermekben mi játszódik le.

mondok egy élő példát is. A nejem válik és elmarta tőle a 7 péves gyermeket, 17 km-rel arrébb laknak. majd éreztem egy belső feszültséget, és a gyermeket, tudtam, hogy szenved. majd ez után , megkérdeztem a gyermeket, hogy mi volt azon a napon, akkor az időben, és passzolt a helyzet, a gyermek szenvedett, sírt, én meg éreztem. ezt , inkább mély kötődésnek nevezném. Sajnos ez a gyermek akinek értelmi szintje átlagon felüli és ovoda jelképe volt. most talán nyugtatókon él, és szenved, ahová önkényesen vitte a nejem, aki pénzért válik el, ott ki akarták tiltani az ovodából rossz magaviseletért.

szóval nem természet feletti, ha nem különleges. nem hétköznapi, amugy talán érezni valakit, az talán az. de sok olyan dolog van az emberben amiről nem is tud. pl , egy vak embernek, jobb lessz minden más érzékszerve.

2012. aug. 27. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Konkrét ösztön nem tudom, hogy létezik e. De nagyon erős kötödés igen, csak gyakran a nők nem engedik, hogy ez kialakuljon. Rengetegszer láttam már, hogy az apa próbált foglalkozni a csecsemővel, erre ott termett az anya és szinte kitépte a gyereket a kezéből. Aztán csodálkoznak a nők ha csak akkor alakul ki a gyerek -apa kötödés amikor már a gyerek tud dönteni, hogy kivel akar lenni. Bármilyen hihetetlen a férfi és képes egy csecsemővel foglalkozni, csak ezt a nők nem hiszik el.
2012. okt. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Személy szerint még az anyai ösztönben sem vagyok biztos.
2012. okt. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nem. Apai szeretet van, anyai szeretet van - ha van.


Apai ösztön nincs, pusztán az az ösztön létezik - ha ki nem püfölték az emberpalánából már kora gyerek korában -, hogy a kicsit, a gyámoltatlant védeni, óvni és támogatni kell. Ezt gondozási ösztönnek hívják, és teljesen mindegy, hogy nő vagy férfi teszi. A faj fenntartásának ösztöne, emberben is, állatban is ugyanúgy megvan alapból.


7-es valóban nem létezik, úgy, ahogyan általában gondolják. Akit pl. a saját anyja nem gondozott csecsemőként, abban nem fog kifejlődni az anyai ösztön (ezt nevezik egyébként gondozási ösztönnek). Csírában elpusztul, mielőtt kifejlődhetne.

2012. okt. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8-as voltam.


Ps: teljesen mindegy, hogy bárki lepontoz-e vagy sem, mert ezek TÉNYEK. Ez az Igazság. Fáj vagy nem, nem számít. Tény.

2012. okt. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!