Szerintetek ha lehetővé tennék, hogy kockázatmentesen szülhessenek a férfiak is, megtennék vagy továbbra is a nőnek kellene?
akkor is azt mondanák,hogy szüljön csak a nő,meg nem akkora fájdalom, ki lehet azt bírni vagy szerintetek lenne 1-2 férfi, aki bevállalná?
most ne gyertek a biológiával csak egy hülye elméleti kérdés.
Kérdező, megsúgom, a férfiak reakciója természetes lenne, először a többség idegenkedne tőle, aztán bizonyos szubkultúrákban divattá válna, aztán megszoknák ezt a lehetőséget, és a párok megbeszélnék, hogy náluk mi legyen.
Akik belázadnának, és világvégét kiáltanának, azok pont az "öntudatos nők", az ő sopánkodásuktól visszhangzana a világ, hogy "elveszítették nőiségük értelmét"...
Ezt onnan tudom tök biztosan, hogy a már évtizede megy kutatási projekt a mesterséges uterus (anyaméh) előállítása érdekében, és egyedül a szélsőséges feministák tiltakoznak ellene harsány rikácsolással, ilyen "megfosztanak minket, nőket a létjogosultságunktól a szemét férfiak" és hasonló sirámokkal.
Őszintén, meglepődtél??? :)
Szerintem lenne, aki vállalná, meg lenne, aki nem, pont ahogy nők közül is van, aki szül meg aki nem akar. Nyilván eleinte idegenkednének tőle, de az emberiség jó pár dologhoz hozzászokott, amitől idegenkedett először.
9-es és 12-es, én nem tudok róla, hogy a feministák "hisztiznének", amiért a szülés a nők dolga, mert az biológiai tény. Azt ellenzik, hogy erre hivatkozva a teljes gyereknevelés a nőkre legyen lőcsölve, mert például a házi feladatot a férfi is át tudja nézni a gyerekkel. A mesterséges anyaméh meg azért nem jó ötlet, mert a gyerek igényli már a méhben is az érzelmi kapcsolatot (amelyik gyerekhez gyakran beszéltek a méhben a szülei, azt később is jobban megnyugtatta a hangjuk). Nem zárom ki, hogy valamikor lesz ilyen, de nem biztos, hogy jó lesz.
Kedves utolsó, pl:
"Vannak, akik lelkesen várják a mesterséges méhek elterjedését. A Raeliánus mozgalom például elindította a „Babytron” programot klónozott gyermekek létrehozására. Egyes feministák szerint a mesterséges méhek hozzájárulnak a nők egyenjogúvá válásához azáltal, hogy elkerülhetővé teszik a terhesség kellemetlen velejáróit — felszabadítva a nőket a „fajfenntartás zsarnoksága” alól.
Más feministák azonban a férfiuralom kiterjesztésére figyelmeztetnek. Mi akadályozza meg a férfiakat a női nem teljes elnyomásában — kérdezik — ha már a gyermekek kihordásához sincs szükség nőkre?"
Szóval tényleg az a vicc, hogy azt látod, hogy a RADIKÁLIS feministák egyik csoportja esik a RADIKÁLIS feministák másik csoportja torkának ebben a kérdésben, a többiek meg mondanak valami véleményt, állnak valahogy hozzá, és jól van.
Egyébként a mesterséges méh egy érdekes bioetikai problémája lesz a következő évtizedeknek, szerintem nyilván az nem mindegy, hogy mire fogjuk használni. Ha arra, hogy esélyt ad újabb meddő pároknak a saját gyerkre, vagy esélyt ad olyankor is, amikor ma anyai egészségügyi okból (pl. toxémia súlyos esetei) meg kell szakítani a terhességet, akkor ez egy pozitív eszköz. Ha arra, hogy a biztosítók így minimalizálják a költségeiket, a munkáltatók meg így a profitjukat, akkor meg elvetendő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!