Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért könnyebb a férfiaknak...

Miért könnyebb a férfiaknak az élet?

Figyelt kérdés
Nekünk, nőknek kell szülni, mi viseljük a menstruációs görcsöket és még naphosszat sorolhatnám..
2012. aug. 24. 13:27
1 2 3
 11/24 anonim válasza:
47%
Nem az.
2012. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
24%
Attól függ milyen férfiról beszélünk, mert ha csak olyanról akit nem érdekel a jövő és csak a mának él annak természetes könnyű, de aki előre gondolkodik és a régi elveket vallja annak nem könnyű, párom ilyen, dolgozik éjjel nappal, hogy meglegyen mindenünk, ház, autó és még jól is éljünk, mivel én itthon vagyok a gyerekkel így kötelességének érzi, hogy eltartja a családot, ezerszer nehezebb ez neki mit nekem a szülés volt
2012. aug. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
64%

Kérdezővel egyetértek. Naponta felszakad belőlem a néma sóhaj, hogy miért a nőkkel van csak így kiszúrva???


Munka fronton:

100 álláshirdetésből 80-90-re egyértelműen férfiakat keresnek.

A női munkákat alig fizetik és becsülik meg.

Az egyedülálló anyák vajon hogy a fenébe tartják fenn magukat????


Szex terén:

A nő tökéletes alakú legyen (a férfinál nem számít a poci, meg a vastag comb), mindenhol teljesen szőrtelenített (de úgy, hogy még a sörtét se lehessen érezni- bezzeg a férfi csak férfias lesz a szőrös mellkastól és a borostás arctól), a nő imádja kiszolgálni a pasit az ágyban sz.pjon és análisan is engedje magát, ráadásul ne mutassa ki, hogy fáj. A pasiknak mégis milyen ezekhez fogható kellemetlenségeket kell elviselniük azért, hogy nő kedvére tegyenek?

A nőt lek.rvázzák, ha cseréli a partnereit (a férfi ettől lesz naggyá). De akkor is a nőt prűdezik le, meg nevezik frigidnek ha éppen nem vágyik szexre.

Ha egy katolikus pap "bejárónőt" tart, nem bántja a papot senki (pedig ő tett esküt), a nőt viszont azonnal megalázza a gyülekezet.

Az erőszakkal pros.itúcióra kényszerítés is szinte csak a nőket éri. A nőket erőszakolják meg a kéjenc vadállatok. (kuriózum számba mennek azok a hírek, ahol a férfi az áldozat). A nőt veri a férje, ha nem bírja levezetni máshogy a feszültségét (ellenkezőre szintén van példa ugyan, de az olyan ritka, hogy azonnal címlapra kerül)


Gyerek a családban:

Ha baj van a gyerkőccel tuti, hogy mindenki szemében az anya a hibás. Csak az anyát ítélik el, ha abortuszra megy. Csak őt küldik börtönbe, ha eltitkolja a terhességét és esetleg végez a gyermekével. És 90%-ban ő marad magára a gyermekkel, ha a kapcsolatnak vége.


Én már komolyan nem értem, hol van itt az a nagy fejlődés, amit a feministák kivívtak nekünk állítólag.


és még tudnám sorolni...

Minden nap szembesülök valamivel...

2012. aug. 24. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
0%
Nem érzem azt hogy nekem nehezebb azért mert nő vagyok.Szülés az kemény dió,addig mig nem szültem úgy éreztem kicseszés,de azóta úgy érzem hogy szerencsés vagyok hogy nő vagyok és atélhettem mindezt,terhesség,szülés.Mielőtt bárki vagdalkozna hogy könnyű szülésem volt,18órát vajudtam mert inditott szülésem volt,de azt a napot nem cserélném el semmire.
2012. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
89%
azt mondja már meg nekem valaki, hogy miért alacsonyabb a nők fizetése alapjáraton , ezt sose értettem, belekalkulálják a gyermek szüléseket, gyest, gyerekek betegségeit, emiatt kiesett munkanapokat ?
2012. aug. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
23%
Gratulálok a lepontozóknak, remélem megint jó élvezkedtek...
2012. aug. 24. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Jó én most tényleg "kisebb" dolgokat írtam példának, de a 13-as válaszoló remekül megfogalmazta!!



Nem értem miért jó ez a lepontozósdi! Én nem foglalkozok vele, csak akivel hasonló véleményen vagyok annak megy a zöld kezecske!:)


Én is szembesültem vele, hogy a férfiaknak könnyebb. Császárosan szültem, belém tört a tű, alig találták el a vénám, a szenvedések után végre elaltattak, majd 4-5 napig feküdni -nem még hogy járni- alig tudtam. Nekem kín szenvedés volt, azóta nem is tudom merjek-e vállalni még egyet.

2012. aug. 24. 16:52
 18/24 anonim ***** válasza:
15%

MIért lenne könnyebb? Én nő vagyok, és szültem is már, menstruációs görcseim is voltak, de nem az életem tragédiái ezek.

Hidd el sokkal szarabb elveszíteni valakidet, mint megszülni egy gyereket! Vagy pl. egy csonttörés is rosszabb, mint a szülés. és még naphosszat sorolhatnám...

Amíg nem tudod magad elfogani nőként, és az ezzel járó dolgokat, addig tényleg úgy látod, hogy a férfiaknak könnyebb az élet.

De vegyük pl. egy férfi életét. Megszületik, felnő, dolgozik, ha gyereke lesz, neki kell gondoskodnia egy ideig bizotasan a betevő falatról, ami a mai világban nem egyszerű. Szerinted ezek nem problémák? Tudod hány férfi szenved attól, ha elveszti a munkáját a mai világban?

2012. aug. 24. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem nem a biológiai tényezők a legfontosabb hátrányok, azon nem változtathatunk, ezt így kell elfogadni. A társadalmi téren azonban sokkal rosszabb a helyzet.

Ha férfi vagy nem kérdőjelezik meg a szakmai tudásodat, ha nő, akkor teljes nyugalommal megteszik. (Mérnök, vagy olyan területeken, ahol a fériak többségben vannak a nőknek erőn felül kell teljesíteni, hogy egyenrangba ! kerüljön egy férfival)

Munkahely keresésnél kíváncsi lennék, hogy hány férfitól kérdezték meg állásinterjún, hogy akar-e a közeljövőben gyereket, vagy van-e már neki - szerintem nem sokon. Ez is azt mutatja, hogy a munkáltató is a nőtől várja el, hogy legyen gondja a gyerekre, nem a férfitól.

Arról nem is beszélve, hogy ugyanazért a munkáért az Eu-ban 75%-át kapják a nők a férfiak fizetésenek. Mi ez, ha nem nemi megkülönböztetés?

A biztosítóknál most változnak a dolgok és ezentúl nem biztosíthatják a nőket kevesebbre, mint a férfiakat. A média persze vészjóslóan, úgy hozta le az egészet, hogy "ezek után a nőknek sokkal többet kell fizetniük és de jó volt nekik, hogy eddig nem kellett"

Én inkább úgy hoztam volna le, hogy "egy nő élete is ugyanannyit ér már, mint egy férfié."

Vagy ott van az üvegplafon jelensége: egy nő, ha nagyon jó a szakmában, úgy is csak bizonyos szintig érhet el, nagyin magas vezető pozícióba nem kerülhet a neme miatt. Volt egy statisztika, hogy a világ vezető multicégeinek igazgatói valami 5%-ban nők.

Ha egy nő mégis vezető pozíciót tölthet be, akkor sokan ezt nem a szakmai hozzáértésének, hanem egy férfi segítségének (pl szereposztó dívány kifejezés) tulajdonítják, míg egy férfi esetében ez fel sem merül. Vagy például a családon belüli erőszak, ami 90%-ban nők ellen irányul még mindig nem esik külön jogi kategóriába, pedig itt aztán szükség lenne egy teljesen új besorolát létrehozni. A nemi erőszak, ami szintén a nőket érinti nem számít súlyos testi sértésnek, hanem csak erkölcsi beszennyezésnek. Az utcán a prostitúciót büntetik, ugyanakkor az igénybevevőket nem. A kábítószernél nem csak az eladót (habár rá sokkal súlyosabb ítélet vár) hanem a fogyasztót is "meghurcolják", a minimum a négy hónapos elterelés. A prostitúciónál csak a nőt ítélik el, pedig, ha nem lenne igény rá, senki sem árulná önszántából a testét.

Ezek csak számok, a társadalmi megkülönböztetésekről nem is esett szó.

A szexuális magatartás megítélésében is óriási a különbség. A nők esetében jóformán állandóan r*bancoznak, míg egy férfi esetében legfeljebb csúnyán néznek. Millió egy példa van rá.

2012. aug. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Én nem hiszem, hogy bármelyik nemnek nehezebb lenne, legfeljebb mások a gondjaik. A szülés egyrészt nem kötelező, másrészt meg, amint anyukáktól hallom, fájdalmas ugyan, de nagy élmény is. A mensruációs görcs ismeretségi körömben ritka, ezért nem tudnám úgy kezelni, mint ami természetes, szerintem nézesd meg magad nőgyógyásszal. Azt meg, hogy állásinterjún a nőket arról faggatják, hogy akar-e gyereket, nem a gonosz munkáltató hibája, hanem mert a nők nagy része ugródeszkának tekinti az állást a gyeshez, és szerencsétlen munkáltatót lehet, hogy már az ötödik nő hagyta ott egy év után. Ha meg kéne osztani a gyedet a 2 szülő közt, akkor ez kiegyenlítődne, de a legtöbb nő fel van háborodva azon, hogy ne ő lehessen otthon minél tovább. Szóval ezt kedves nőtársainknak köszönhetjük.


Amit a nemi erőszakról írtatok, az igaz, viszont minden más bűncselekmény áldozata jóval nagyobb eséllyel férfi, kezdve a gyilkossággal, de autóbalesetben is többen halnak meg. Sok genetikai betegségre is fogékonyabbak. A prostitúciónál már csak idő kérdése, mikor követjük a fejlettebb nyugati modellt, ahol az igénybevevőt büntetik, sok más jogi kérdésben már felzárkóztunk hozzájuk. Egyébként itt sem csak a férfiak a ludasak, mert amikor itt egy másik kérdésnél azt írtam, hogy sose járnék olyannal, aki már volt prostituálttal, akkor nullára pontozott sok nő, aki csillogó szemmel írta be, hogy "ó, hát a múltja nem számít"...

2012. aug. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!