Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a férjem hitelt vett fel...

Ha a férjem hitelt vett fel tudtom nélkül az egyik ismerősének, (persze ő nem fizeti), akkor a végrehajtó lefoglalhatja-e a szüleim "dolgait" is, mert náluk élünk? Van 2 gyerekünk is.

Figyelt kérdés
Persze ő nem aggódik, mert nincs bejelentett állása, levonni tőle nem tudják. Nem tudom, mit kellene tennem?
2012. aug. 23. 10:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak kezességet írt alá? Fizetés nélkül nem kapna hitelt a saját nevére. Maximum jelzálogot, azt is csak a saját tulajdonára.
2012. aug. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
hitelt mire fel? Ha nincs állása, nincs biztosíték vagy vagyon, akkor a bank sem ad hitelt.
2012. aug. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az ismerőse vállalkozó, vittek egy hamis munkáltatói igazolást. Legalábbis nekem ezt mondta, nagyot csalódtam benne :(
2012. aug. 23. 10:37
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Imádkozz, hogy fizessen az, akinek felvették a hitelt. Ha bedől, komoly gondok elé néztek évekig.

A hamis munkáltatói, ha kiderül,az már büntető jogi eset lesz.

2012. aug. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
97%
A bejelentett lakcíméről elvihetnek ingóságokat, hacsak hitelt érdemlően nem tudja a tényleges tulajdonos bizonyítani, hogy az övé. Tehát a szüleidnek ha nincs számlája, stb a házban található ingóságokról, simán elvihetik őket.
2012. aug. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Snapette ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, hogy a kezességbe is bele kell egyeznie a házastársnak, hitelről nem is beszélve. Mikor mi hitelt vettünk fel a kezesnek be kellett vinnie a házastársát, hogy aláírja, hogy beleegyezik. Logikus, mert ha az, aki a hitelt vette fel nem fizet, akkor a kezes házastársát is érinti, ha a kezesnek fizetnie kell.
2012. aug. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Én biztos, hogy nem írtam alá semmit. Csak akkor derült ki a dolog, amikor megkapta az első felszólítást a banktól. Az ismerőse egyetlen forintot sem hajlandó fizetni.Miért is tenné? A férjem nevén van a hitel.
2012. aug. 23. 11:51
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Komoly kalamajkába kerültetek. Nem is tudom, a mai helyzetben, amikor a hitelek következményeiről már annyit beszélnek, hogyan tehette ezt a férjed?

Az életetek egy jókora időre kész.

Talán egy megoldás lehetne a te és a gyerekeid számára. Ha elválsz tőle . Persze, papíron.

2012. aug. 23. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy tényleg el kellene válnunk. Nem csak papíron.
2012. aug. 23. 12:33
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen után elválnék, nem csak papíron, mennénk külön utakon. Egy ismerősöm ugyanígy járt, az ő férje szintén a tudta nélkül kezességet vállalt, aztán az emberke eltűnt, őt meg közokirat-hamisításért is elővehetik, meg súlyosan megbüntették, közben ott a három gyereke. Ott a nő megbocsátott, én kidobtam volna a francba azonnal! Más lenne, ha együtt vállaltuk volna és belebukunk (bár én soha nem mennék ilyenbe bele), de a tudtom nélkül hazudik olyanban, ami a gyermekei megélhetését veszélyeztetik, aztán akkor szól, mikor már nyakig a szarban van. Hát mehetne a francba!
2012. aug. 23. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!