Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik olyan, hogy valakit...

Létezik olyan, hogy valakit egyszer megüt a barátja/férje, aztán soha többet?

Figyelt kérdés

A férfiak ilyenkor általában megígérik, hogy soha többé nem fordul elő. Arra lennék kíváncsi, van-e itt olyan, akit tényleg egyszer ütött meg a párja.

Nem magam miatt kérdezem, más kérdésekről jutott eszembe, amiknél a válaszok általában "hagyd el, aki egyszer megteszi, megteszi többször is".


2012. aug. 16. 08:33
 1/9 anonim ***** válasza:
83%
Én ilyenről nem tudok. Sajnos, úgy néz ki, hogy a mondás igaz. Saját tapasztalat. A másodiknál már lépni érdemes. Semmi jóra nem számíthat az ember. És nem is függ értelmi képességtől vagy bármitől. Aki ilyen, hogy nőt üt, az üt. Szerintem mindegyik pszichopata.
2012. aug. 16. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

ELöfordulhat, de csak nagyon ritkán, hogy véletlen megüt valakit, mert annyira kiidegelte.

Az általánositásokban sok igazság van, de azért nem 100%-os.


Ha EGYSZER extrém esetben elöfordul, akkor még elnézhetö, ha másodszor is, akkor többé nem.


Mellékesen azt nem értem, hogy miért tesznek egyesek különbséget aközött, hogy nöt vagy férfit üt meg valaki - szerintem EZ teljesen lényegtelen.

2012. aug. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen,létezik.Kb.5 éve "legyintett" meg.Neki kicsinek tűnt,nekem meg a fal adta a másikat...

Emlékszem, akkor nagyon megijedt...hetekig olyan szomorú kutya szemekkel nézett,hogy a végén már zavart. :DD


Szegény mindig azt mondta,hogy ő nem üthet meg egy nőt,ő nem lehet nőverő(olyan családban nőtt fel,ahol az apja rendszeresen verte őt,a testvéreit és az anyjukat,gyakran aludtak a szomszédban is...ezért rettenetesen szégyellte magát,hogy az apja szintjére süllyedt.)


Mondjuk mi alapból nem veszekszünk,csak kb.1-2 évente egyszer,de akkor sem repülnek a tányérok.Max a kiabálásig megyünk el,kivéve ezt az egy esetet.

Ennél az esetnél azonban hibás voltam én is.Tetszik nem tetszik,megérdemeltem,mert nem lett volna szabad szidnom se őt,se a családját.

Mindketten tanultunk belőle.Ő azt,hogy fékezze az erejét,az indulatát,én azt,hogy ne szidjam se őt se a családját.


Rég volt az eset,remélem a következő 10-20-30-40 évben nem is fog megismétlődni.Ha rajtam múlik,biztos nem!

2012. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
96%
Én nem tagadom, nálunk előfordult. Egyszer, még a kapcsolatunk elején. "Kissé" többet ivott a kelleténél, és úgy felidegelte magát a párom, hogy megütött, mikor mentünk hazafelé. Én visszakézből adtam neki olyat, hogy nekiesett a kerítésnek és felrepedt a szája, pedig majd 30 kg a különbség köztünk. Elmagyaráztam neki, hogy első utolsó volt, hogy kezet mert rám emelni, legközelebb szó nélkül levágom éjszaka mikor alszik. Én eleget láttam otthon ahogy apám veri anyámat. Én ezt nem tűröm el tőle soha. Azóta még a hangját se nagyon emeli fel ha veszekszünk.
2012. aug. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%

Igen, jelen. 17 voltam mikor összejöttem a párommal, ő 26 volt. Jó fél-majdnem 1 éve volt már hogy jártunk, én akkoriban iszonyat makacs hisztérika voltam, és sokszor provokáltam őt. Egyszer pofon vágott, ami teljesen jogos volt. Ennek mostmár 11 éve, azóta már összeházasodtunk, és azon az 1 alkalmon kívül soha nem ütött meg. De ő nem is az az agresszív férfi, nagyon kedves, nyugodt férfi. De akkor totálisan kihoztam a sodrából, és mondom, szándékosan provokáltam, elismerem. Szerintem ezt ő is felismerte akkor, és azért vágott pofán, hogy abbahagyjam végre.

Szerintem nem kell egy pofon után világgá szaladni, meg kell beszélni a dolgokat, és adni még 1! esélyt. De nem 2-t meg 3-t, csak 1-et. Az bőven elég. És ismerni kell a társat, agresszív típus-e vagy sem. Mert ha az, akkor a 2. alkalom után lesz 3., meg 4. is, de ha nyugodt ember, akkor jó eséllyel nem lesz 2. alkalom.

2012. aug. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy létezik, legalábbis én is azt hittem.

5 év után jött a második pofon (nem komoly, "csak" jelzés értékű).

Az elsőt még megbocsájtottam, a másodikat már nem, nem akartam megvárni a harmadikat..

2012. aug. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Létezhet ilyen, de az is tény, hogy ritkán. Nézd, én az a típus vagyok, aki ad második esélyt. Harmadikat vagy többediket nem, de olyan vagyok, hogy adok lehetőséget a jóvátételre. Ha valaki EGYSZER hibázik, azon még túl tudok lépni, ha valóban megbánja. Ha utána is előfordul, akkor levonom a következtetést, és szevasz tavasz. Na persze ez szituációtól is függ. A fiam apjának például nem adtam második esélyt ilyenben, mert nála az, hogy tettlegesen is bántalmazott, már az utolsó csepp volt a pohárban, azt sem ismerte el, hogy ez hiba volt, sőt, két perccel később már magát a bántalmazást is letagadta előttem, amikor még látszott a nyoma is. Na ez egy olyan helyzet volt, hogy azt mondtam, eddig és ne tovább.
2012. aug. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
95%
Igen, létezhet, mindenkinek más idegileg a tűrőképessége, de egy bizonyos szint után bárkinek elborulhat az agya. Akinek elég magas, annál előfordulhat, hogy életében csak egyszer borul el az agya ennyire, és többet nem.
2012. aug. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

4-es válaszolóé minden tiszteletem! :D


a kérdésre válaszolva: én úgy tudom, hogy apám életében 2x ütötte meg anyámat, kb 10 év különbséggel, de én anyám helyében a 2. után már nem békültem volna ki vele... úgy tűnik azóta rendeződtek a dolgaik, de én nem tudok már ugyanúgy bízni apámban, kiskoromban néha engem is megütött (lány vagyok).

2012. aug. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!