Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan 'állítsam le' a nagyszü...

Hogyan 'állítsam le' a nagyszüleimet? Mindenáron pénzelni akarnak.

Figyelt kérdés

A nagyszüleim ragaszkodnak ahhoz hogy havonta 50ezer forinttal támogassák az egyetemi tanulmányaimat,de én nem szeretném. Tudom hogy a nyugdíjuk is kevés,gyógyszerre is sokat költenek,szóval hogy még így is nehezen élnek,de mégis ragaszkodnak ahhoz hogy küldjék a pénzt.

Hiába mondom nekik,hogy ösztöndíjból,munkából jól elvagyok,szerintük annyi pénz kevés.

Mit csináljak?Én érzem magam rosszul az egész miatt...


2012. aug. 15. 22:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem illik visszaküldeni a pénzt, azt szerintem nagy sértés! A nagymamád biztosan szeretettel adja, illik elfogadni. Persze mondd meg neki, hogy ne adjon mindig ennyit, nagyon aranyos, de tegye inkább el...

Ugyanakkor, ha mégis ad, ne add vissza, mert az rosszul esne neki - szerintem.

Nyilván, ha éhezne, akkor nem adná.

2012. aug. 15. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Vissza akkor nem fogom küldeni,félre rakom,és ha esetleg szükségem lesz rá hozzá tudok nyúlni,ha pedig nem akkor karácsonyra kapnak valami szuper kis ajándékot :)

2012. aug. 15. 22:40
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolj bele...lesel 60-70-80 éves, jó esetben minden nagy tervedet megvalósítottad, munka, gyerek, boldog élet stb. (rossz esetben sem tudsz már nagyon lépegetni...)

Hát mit tennél a pénzeddel? A szeretteidnek adnád, akiknek tényleg szüksége van rá. Vagy ha nincs, akkor a gesztus a lényeg. Gondolom ők is érzik, hogy így tehetnek a legtöbbet érted ilyen távolságban.


A helyedben én eltenném a pénzt, gyűjteném.Később, ha még mindig nem kell, meglepném őket, mondjuk a házassági évfordulón a pénzből, vagy bármi nagyobb kiadás jöhet...

2012. aug. 15. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
tedd felre a penzt es fektesd be valamibe ami szamodra fontos es amire ok is buszkek lesznek.
2012. aug. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
kösd le takarékban. az a legjobb megoldás.
2012. aug. 16. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Szerintem kérd meg őket,hogy ne. Majd ha autóra,házra,esküvőre kell akkor adják oda.

Amúgy meg nagyon szerencsés vagy,hogy ilyen nagyszüleid vannak. Az én mamámnak rengeteg spórolt pénze van. Saját háza, nem éhezik. A születésnapomra egy tábla csokit sajnált adni.

2012. aug. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 kikicsoda ***** válasza:

8/16-os szégyellje magát!! "Óriási összeg" az a 90000ft.Tényleg! miért nem adja neked a felét?!

Süljön ki a szemed!

2013. dec. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!