Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan 'állítsam le' a nagyszü...

Hogyan 'állítsam le' a nagyszüleimet? Mindenáron pénzelni akarnak.

Figyelt kérdés

A nagyszüleim ragaszkodnak ahhoz hogy havonta 50ezer forinttal támogassák az egyetemi tanulmányaimat,de én nem szeretném. Tudom hogy a nyugdíjuk is kevés,gyógyszerre is sokat költenek,szóval hogy még így is nehezen élnek,de mégis ragaszkodnak ahhoz hogy küldjék a pénzt.

Hiába mondom nekik,hogy ösztöndíjból,munkából jól elvagyok,szerintük annyi pénz kevés.

Mit csináljak?Én érzem magam rosszul az egész miatt...


2012. aug. 15. 22:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyanyám ilyen. Egy időben kib*szott csórók voltunk, akkor még igazából jól is jött.

Most bőven az átlagfizetés felett van a jövedelmem, mégis néha küld 5-10-20 ezer forintot. Hiába mondom, hogy ne csinálja, nem... Én ezt úgy oldom meg, hogy visszaküldöm. Elég rossz megoldás, de jobbat én se tudtam.

2012. aug. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Vásárolj be nekik a pénzből, vagy küld vissza neki.
2012. aug. 15. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor a nagyszülőknek az az öröm, ha segíthetik az unokákat. Apám azt mondja ez élteti, igaz, hogy nehéz neki jönni-menni a gyerekeimmel, de amikor mondom, hogy nem kell, én elintézem, akkor még ő erősködik. Neki ez fontos.


Ha nem vagy rászorulva, tedd félre a pénzt. Kösd le. Aztán ha valamire kell nekik, akkor segítheted őket ebből, ha pedig nem kell, akkor azért egyszer jól jön neked valamire.

2012. aug. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Bevásárolni sajnos nem tudok, 250km-re lakok tőlük tanév idején. És emiatt is bűntudatom van,hogy pénzelnek aztán egész évben szinte nem is látnak,talán ünnepekkor :(

Valószínűleg én is a visszaküldéses dolgot választom, csak félek hogy megsértődnek :S

Vagy esetleg befizetem majd őket valami útra belőle.

2012. aug. 15. 22:06
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

kérd meg őket, hogy tegyék ők félre neked, és majd ha egyszer férjhez mész, vagy lakást szeretnél, adják oda egyben, mert te nem tudnád eltenni (ha el is tudnád, akkor is)


így segítenek is, meg nem is, ha gáz van, ott a pénz náluk.


esetleg mond, hogy mindkettőtöknek igaza legyen (ill. mindkét félnek), hogy csak 20E-et küldjenek. Mikor meg mész hozzájuk, esetleg vehetsz drágább ajándékot belőle, mondjuk kenyérsütő, ágymelegítő...


mi dédimnek próbáltuk megmagyarázni, hogy nem kell, szegény sírva fakadt, hogy ő már erre sem jó... szóval a nyélből elutasítás szerintem nem megy...

2012. aug. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem se küldd vissza.
2012. aug. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg, az 5. válaszolónak van igaza.
2012. aug. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
7%

Jó olvasni,hogy ilyen nagyszüleitek vannak! Bár az én nagymamám lenne ilyen!

Ő kb. havonta 400ft-t ad, hogy fagyizzak belőle... Ebédelni is nála ebédelünk, mert baba érkezett a családba, de apukám adja a pénzt az ebédre, amiből keveset (kiporciózza), és választéktalanul főz! Pedig 90.000 plusz nagyapám nyugdíjából is kap ( nagyapám meghalt... :( )

Nem is értem,hogy mire spórol, még a családján, unokáin is... Szerintem ez borzasztó... Mintha csak a saját temetésére gyűjetene....

2012. aug. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
89%

"Mintha csak a saját temetésére gyűjetene...."


Az öregek vagy 100 éve gyűjtenek arra.

2012. aug. 15. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Arra is sajnálja a pénzt,hogy felhívjon telefonon...

Azt mondja,hogy azért nem hívja fel apát, mert

1. Nem akarja zavarni

2. Nem szereti ő felhívni, mert drága. Hozzátenném,hogy a feltöltő kártyát ált. 5000ft értékben apukám veszi neki...

2012. aug. 15. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!