Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem értik meg, hogy...

Miért nem értik meg, hogy nincs kedvem?

Figyelt kérdés
Szüleim, főleg apám, ha kigondol valamit, akkor elvárja, hogy én menjek. Egész nyáron nem voltunk olyan helyen, ahova én akartam menni. Se nyaralni. És ha ők fürdőbe, vagy a Tiszához mennek, akkor elvárják, hogy én is menjek, de semmi kedvem, így meg főleg, hogy csak oda mennek, ahova én nem akarom. Tudom, válság, meg minden, de amikor ott vagyunk a hegyektől 20km-re, akkor miért nem tudunk elmenni, amikor ha kitalálják, elmennek 150km-t is. És én vagyok az ilyen-olyyan, meg mi a büdös k.rva anyámért nem megyek. Azt még hozzáteszem, hogy egy szép szót nem kapunk apámtól.
2012. aug. 6. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Örülj, hogy egyáltalán visznek a szüleid kirándulni! tudod hányan csak szeretnék, hogy elmenjenek? Nehéz is lehetne oda menni, ahova te szretnéd, ha neked semmi se pászol! (se fürdő, se Tisza, se hegyek, akkor mégis mit szeretnél?)
2012. aug. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 aya26 ***** válasza:
79%
Örülj neki, hogy rá érnek a szüleid mindenféle kirándulásra vinni téged, tudod hány ember van úgy, hogy csak reggel meg este látja a szüleit, és alig mennek valahova, mert megszakadnak a munkában? Nem szabad telhetetlennek lenni, ha nem szeretnél menni velük sehova, mond meg nekik, csak aztán később nehogy megbánd.:)
2012. aug. 6. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egész nyáron egyszer most mentek a Tiszához, meg kétszer voltak fürdőbe, egyszer voltam velük. Nekem az a közös fürdő nem megy. Gusztustalan. Ma a 40 fokba biztos nem megyek hőgutát kapni. Meg egyszer voltunk a hegyekbe, de akkor is csak a baj volt, mert 11kor indultunk, 1-re értünk oda, és 5-kor már indultunk. Szóval nem nekem nem tudnak kedvemretenni. Meg ahova én menni akartam, oda nem mentünk, mert nem volt rá idő. Azt meg megérthetnék, hogy 15 évesen nincs kedvem velük állatkertbe menni, mert nem érdekel amit csinálnak, hogy az egészet 5x bejárják. Én széjelnézek és elég. Meg én vagyok a tuskó, meg szerencsétlen köcsög, mert nem megyek. Nem fogok 4 órát utazni, hogy 4-et ottlegyünk.
2012. aug. 6. 23:04
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem értem mi bajod van. Én mondjuk apát csak 3 havonta látom, mert Pesten lakik az új nőjével és a múlt héten mondták, hogy mi lenne ha lemennénk a Balatonhoz. Először gondolkoztam meg tétováztam, mert EÜ vizsgám lesz és pont nem tudtam menni a tanfolyamra, de így utólag ha nem mentem volna nagyon megbántam volna. Anyáék sajnos reggeltől estig dolgoznak és esély nincs rá, hogy bárhova is elmenjünk. Fürdőbe én se megyek pont ezért az együtt fürdőzésért, de én nagyon szeretem ha a családommal akár 15 km-re elmegyünk a várostól vagy az állatkertbe kimegyünk. Ott se az a lényeg, hogy megnézed, hogy egy majom és csá hanem együtt vagytok nézitek őket, röhögtök, hogy milyen kis játékosak, hóbortosak, meg a kicsik ha vannak hogy csetlenek botlanak és jól érzitek magatokat. Én biztos nagyon örülnék ha mehetnék így a szüleimmel.


17/L

2012. aug. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De nekik nem a család a lényeg, hanem öcsém is megnézi 100x a birkát, meg ilyeneket, pedig itthon is van, apám meg ha olyanja van, akkor menjünk vissza az oroszlánhoz, mert épp feküdt, nézzük meg a majmokat, mert az előbb a másik oldalon voltak, és nekem menni kell utánuk, nem lehet azt mondani, hogy oké, majd megcsörgettek, és találkozunk itt. Pl ha elmennek egy vásárba, nekem végig kell néznem velük minden disznót, meg minden lovat, de ha én elmennék valahova, akkor 5 perc múlva már jön a telefon, hogy hol a bü.dös ku.va anyámba vagyok már. És is szeretek kikapcsolódni, de velük nem tudok. Ha velük vagyok, és itthon történik valami baj, azért volt, mert az én kedvembe jártak, meg hasonlók.

Anyagi körülmények megengednék, de nincs rendberakva a ház, 2008-ban költöztünk be, vagy07 ben, de nincs konyhaszekrény, nincs a fürdőbe kézmosó, a falak már úgy néznek ki, mint amibe 40 éve nem laktak, dohos, penészes. Udvar meg mint egy szeméttelep. Ha valamit csináltam, nem volt jó, kiirtották. Meg van egy pár kutya, ami fontosabb nálunk, és kitaposta, kihugyozta. Csináltam virágoskertet, sziklakertet, ültettem fákat, bokrokat, próbáltam szőlőt, de semmi nem volt jó. Nekik semmi nem felel meg. Le akartam keríteni az udvar közepét úgy, hogy mindkét oldalról átjárható legyen, egy kocsi elférjen, de nem lehetett (a kutyák miatt, ne piszkoljanak be), ismerősökkel csináltunk volna kemencét, bográcsozót, szalonnasütőt, ültettünk gyümölcsfákat, akartam egy kis konyhakertet, aminek az alapját meg is csináltam, szőlőt. A kerítés olyan cölöpkerítés lenne, amitől ha nem lehetne elférni, csak ki kéne húzni, utána lehetne megint lerakni. De nem jó nekik. Már kimenni nincs kedvem, inkább egész nap bent ülök a gép előtt, vagy elmegyek rokonokhoz. Persze ez is bajuk. De már nem érdekelnek. Már egy szemetet nem veszek fel, semmit nem csinálok. És nem is fogok. Alig várom, hogy 18 legyek, és elköltözzek. Volt akváriumom, az volt a bajuk, hogy nem szaporodtak a halak. Szerettem volna siklót, nem lehetett, mert ha kiszökik. Öcsémnek tengerimalaca van, amit kiengednek néha, és előszeretettel elrágta a tv, internet kábeleket,( a többit nem érik el, mármint az elektromosokat) megette a szobanövényeket, megrágta a székeket, asztalokat. De nekem nem lehetett siklóm, mert mi van ha kimászik. Öcsémnek volt mókusa, de elpusztult(úgy kaptuk, öregen). Az is kijárt a házba, belesz.rt a tányérokba. És én voltam a köcsög, mert ,,nem ettem meg egy tányér taknyot, mert benne volt egy hajszál". (már nem is nagyon ettem itthon, inkább elmentem nagyszüleimhez.) Van egy 60.000Ft-os biciklim, és itthon nem olajozhatom meg a láncát, mert szétcsöpögtetem az udvaron. Gyűjtöm a régiségeket, de itthon nem lehet, mert ha rozsdaoldózni akarom, kiabál, hogy így büdös, úgy büdös, menjek a fenébe azzal a régi sz.rral, vagy szétveri. Ha megyünk valahova, és a környéken szeretnék valamit, akkor arra sosoncs idő, meg pont nem érnek rá. Én meg nem megyek velük a Tiszához, amikor nincs kedvem. Fürdenek abba a halas, sz.ros vízbe, meg pecáznak. Azzel el is lennék, de apám odaáll kioktatni, mert neki hamarabb volt pecája mint nekem.(meg annyi esze, hogy ha a halnak a feje a vízbe van, nem döglik meg, mert az embernek is elég, ha a feje levegőn van, bár egy 10 éves korába) De ő mondja hova dobjam, mit rakjak rá, ha nem fogok semmit, azért volt, mert nem oda dobtam ahova mondta, ha fogok, akkor engedjem vissza, itthon meg én vagyok a hibás, mert soha nincs hal. Itthon már csak vagyok. Ez azóta van, mióta nem szedi a gyógyszert, mert régen szedett valami nyugtatót. Aztán egyszer azt mondta az orvos, hogy kétnaponta egye, ő meg nem eszi azóta. Azóta ilyen hü.lye. Mondták már többen neki, hogy menjen pszichológushoz, de akkor is csak kiabál. Hogy mi tesszük tönkre, menjen az aki mondja, nem hü.lye ő. Egy kirándulás arról szól hogy oda-vissza ecseteli a sérelmeit, ha valaki szól neki, meg, megfordulunk és hazajövünk. A kocsit meg nem bírom, hányingerem van, szédülők, fáj a fejem. Meg nem is egy jó sofőr. Néha úgy vezet, hogy szinte félek.


Nagyjából ennyi bajom van. Meg annyi, hogy nem értik meg, hogy ha ők mennek kutyátnézni, vagy állatorvoshoz, és én nem megyek, még az is baj.

2012. aug. 7. 00:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!