Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Időskori rögeszme lenne?

Időskori rögeszme lenne?

Figyelt kérdés

Az illető 90 éves lesz. Egyedül él, a rokonok messze. Tudjuk, hogy a mozgás, levegő gyógyító erejű.

Tudjuk, hogy az aktivitás, frissesség megőrzése nagyon fontos.

De...

Képtelen felfogni, hogy ha gerinc-, lágyéksérve van nem kellene erőltetni a nagyon nagy kertet a kapálással, szőlőt a hajlongással, házi gazdaság fenntartását, ha fizikailag megerőltető és az említett betegséget kifejezetten rontja. Amit ő is tud magáról,panaszkodik, hogy fáj a háta, hasa, de nem......

Mindennek úgy kell lennie, ahogy 30-50 évvel ezelőtt. Miért nem lehet leredukálni a teendőket, egyszerűsíteni ésszerűen a hétköznapokat, alkalmazkodni a megváltozott fizikai kondícióhoz?

Ami az egyik oldalról tiszteletreméltó, a másik oldalról rögeszme.

Megvárja, amíg a mentő viszi el.

Hogy lehet itt okosnak lenni?


2012. aug. 6. 10:13
1 2
 1/11 Antimod ***** válasza:
100%
Nézd, valószínű, hogy őt ez élteti. Ha nem kertészkedhetne, akkor depresszióba esne, nem látná már értelmét az életének. Sokszor van, hogy nincs középút. Kénytelen vagy rábízni ezt a döntést. Ha egyáltalán nem beszámítható már, az természetesen más eset.
2012. aug. 6. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Most gondolj bele az életébe.


90 éves, egyedül él. Mit csináljon? Feküdjön a szobában, várja a halált? Én sem fogadnám el, és valószínűleg nem is fogom, hogy már nem vagyok képes valamire, pláne, ha más nem maradt az életemben. Passzívan heverni szerintem rosszabb sokkal, mint meghalni. Hagyjátok, tegye csak. Miért jobb, hogy tíz év teljes testi-lelki elsorvadás után az ágyból visz el a mentő? Akkor legalább emberhez méltóan, nekem kedves munka mellől vigyenek el temetni.

2012. aug. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez NEM időskori rögeszme. Ez embertípus. A keresztapám is ilyen volt, pár nappal azelőtt, hogy agyvérzésben meghalt, még szántott a földön, 80 évesen.

Hidd el, jobb volt így, mintha otthon elmélkedett volna arról, hogy milyen öreg és hamarosan meghal.

Hagyjátok a 90 éves bácsit úgy élni, amíg akar, ameddig lehet. (Persze figyelni kell rá.)

2012. aug. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mostoha faterom nagy apja is ilyen. Ő otthonban van és 91 évesen akárhányszor meglátogatjuk az a legnagyobb baja, hogy nem tud még a szőlőbe kimenni kapálni mert nem engedik ki. Ezt rá kell hagyni vagy finoman megmondani neki, hogy ez nem tesz jót neki és hátha hallgat a szép szóra.
2012. aug. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Elírtad a címet Fiatalkori rögeszme lenne? Hogy okosabbnak gondolod magad nála. Értsed meg, hogy az életet ha nem éli, akkor már meghalt, ha lélegzik ha nem és mivel nagyon közel van ehhez, így a még megmaradt számára élvezhető megoldást választotta.
2012. aug. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem ezt tenné, összeroppanna, depressziós lenne. Ő megszokta, hogy mindig csinál valamit, megszokta, hogy rendben van a házatája. Nem szabad ettől az érzéstől megfosztani.
2012. aug. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van mindenkinek! Hadd élje úgy az életét. Ha így boldog akkor semmi baj nincs evvel. Lehet van még neki 1 vagy 5 vagy 10 éve hátra azt Ő hasznosan akarja eltölteni, hogy igen én ezt csináltam. Szerintem baromi sokan irigyelhetik, h 90. évéhez közel még ilyeneket csinál, mást már pelenkázni kell. Most az jobb lenne?
2012. aug. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem rögeszme,egyszerűen nem bír megmaradni egy helyben!Van ilyen ember.Hidd el a semmittevés felőrölné,hogy egész nap csak feküdne vagy ülne,vagy csak egyszerűen nem csinálna semmit.Gondolom fiatalabb korában is jövős-menős tevékeny ember volt,és ezért nem bír egy helyben maradni. Sajnos a test megöregszik,de a szíve meg a lelke még hajtja... Hagyd inkább had élvezze,hogy mozoghat,sokkal jobbat teszel így vele,őt ez élteti.
2012. aug. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásaitokat! Magam is azt gondolom, nincs beleszólásom, tegyen kedve szerint, a sérvműtétet végző orvos egyébként megtiltotta a deréktájat ennyire megerőltető munkákat. Idős, nem egyszerű már ilyenkor egy újabb műtét. Emelések, hajlongások folyamatosan minden nap. Ha a sérv itt vagy ott kiszakad, annyi. Két idős rokont már végig ápoltam haláluk előtt.

Ez van. Ezt kell elfogadni, tudom, és örüljek, hogy aktív.

Ennyi.

Még egyszer mindenkinek köszönöm a véleményét!

2012. aug. 6. 11:48
 10/11 anonim ***** válasza:

"Ha feladod az álmaid meghalsz,

Élve halsz meg!

De boldogságot, vagy szép halált,

Csak e föld adhat neked!"

(Edda)

2012. aug. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!