Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak anyával? (többi...

Mit csináljak anyával? (többi lent)

Figyelt kérdés
Anya mindig is nagyon negatív és nehéz természetű volt. Amióta a mostani munkahelyén dolgozik, egyre rosszabb a helyzet, mert ott ő az egyetlen nő, és mindenki őt isteníti, hogy mennyire jól dolgozik. De itthon semmit nem lehet vele megbeszélni, mindig övé az utolsó szó, és ha nem segítek neki, akkor azért szid le, ha segítek neki, és nem tudja miért cseszegessen, akkor abba köt bele, hogy mennyire le vagyok lassulva, vagy éppen azt kritizálja, amit ő se tudna jobban megcsinálni. De ezt nem csak én gondolom így, hanem az öcsém is és apukám is. Légyszi segítsetek!

2012. aug. 3. 10:36
 1/10 anonim ***** válasza:

Nehéz, de nem hiszem, hogy sokat lehetne tenni.

Valószínű, hogy a munkahelyén maximálisan meg akar felelni, ezért nagyon elfárad, mire hazaér. Másrészt, ha ott neki nap mint nap a 100 %-ot kell teljesítenie, ahhoz hogy a munkahelyét meg tudja tartani, szerintem észre sem veszi, hogy a családtól is ugyanezt várja el.


Valahogy lehetőséget kellene teremteni neki egy alapos lazításra. Nem tudom, hogy te és az öcséd milyen idősek vagytok, hogy egy hosszú hétvégére (pl. most aug. 20.-án) elmennétek kirándulni, vagy rábeszélnétek, hogy apuddal kettesben menjenek el, valahova egy kicsit.


Ki kellene szakítani a monoton napi ritmusból, akkor talán "észre-venné", hogy egy kicsit lazítani is, és az otthoni követelményekből is engedni kellene.

2012. aug. 3. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

hát igazából a múlt héten 6 napot voltunk a Balatonon, és ott is folyamatosan panaszkodott, hogy nem lehet pihenni.

ez öcsém 7, én 15.

2012. aug. 3. 10:57
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha a papád nem tudja vele elrendezni, nem tudja vele megértetni, hogy ez így sokáig nem mehet, akkor sajnos ti, gyerekek még annyit sem tudtok tenni.

Ilylen szitukban egyébként is egyik felnőtt a másikkal szokta ezt elintézni, nagyon meglehet, hogy a kettejük kapcsolatában van most valami "zökkenő", a mamád esetleg alapból az miatt ideges, feszült.

Próbáljatok meg az öcsiddel most nyáron olyan programokat szervezni magatoknak, hogy egy kicsit legalább ti kikerüljetek abból a feszült légkörből. Az is meglehet, hogy a szülőknek kellene hagyni több időt, hogy kettesben legyenek. Nem tudom, de talán ez is segítene.

2012. aug. 3. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

persze, hogy nem zökkenőmentes a kapcsolatuk, mert anya mostanában emlegette, hogy válni akar, de apa nem.


de húsvétkor mindketten el akartak. :(

2012. aug. 3. 11:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Le kell vele ülni, és valami ilyesmit mondani:


"Anya, amióta az új munkahelyen dolgozol, nagyon megváltoztál, és ez nekünk nem tetszik. Vedd észre kérlek, hogy ez egy család otthona, nem pedig egy iroda, ahol pörögni kell. Nem mi agyunk lelassula, hanem te agy az, aki túl van pörögve, és ezt hazahozod, és ezért elég kellemetlen a légkör otthon. Apu, és öcsi is észre vette. Kérlek, változtassunk ezen, együtt!"

2012. aug. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot, nagyon aranyos vagy, csak anya nem az a típus, aki belátja, ha téved. Már próbálkoztunk sok mindennel, de már majdhogynem reménytelen. :(
2012. aug. 3. 13:38
 7/10 anonim ***** válasza:

Jó az, amit írsz, kedves 5-ös, csak szerintem ezt két kiskorú gyermeknek kellene, hogy elmondja az anyujának, hanem az apunak, a férjnek kellene lerendeznie a feleséggel. Őneki kellene felhívni az anyu figyelmét, hogy a családot teszi tönkre, ha ezt továbbra is így csinálja.

Persze az is meglehet, hogy már ez is megtörtént, és azért vannak komoly nézeteltérések közöttük, ami még tovább fokozza a feszültséget.

Szerintem a gyerekek itt hathatósan nem tudnak mit tenni.

2012. aug. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
köszönöm.
2012. aug. 3. 22:31
 9/10 A kérdező kommentje:

De azért van remény, hogy sikerül nekem?

Mert anya nagyon lekezeli apát is :(

2012. aug. 5. 13:41
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én anyukám is hasonló, a lételeme mások bántása, piszkálása és a veszekedés. Mi már feladtuk, nem fog megváltozni. Olyan hangulatingadozásai vannak, hogy az valami lenyűgöző, és ez befolyásolja a mindennapjait is. Szerintem beteg, de nem hajlandó orvoshoz menni. Apukám már nyugdíjas, anyám még dolgozik, de már azon agyal a család, hogy mit fogunk csinálni, ha végleg elbutul. Én még épp szüleimmel lakom, de már csak pár hónapig, a testvéreim rég elköltöztek, jóval idősebbek nálam. Anyámmal nem lehet beszélgetni, ha valami nem tetszik neki egyből ordibál, én 2 pillanat alatt a plafonon vagyok tőle. Apukám már nem reagál rá, de persze neki se esik jól, hogy ordít és veszekszik vele, de nem tud mit csinálni, mert van, amikor meg kedves, kenyérre lehet kenni. Apámnak ő a második felesége, 30 éve vannak együtt, és nem akar már elválni, nem akar 60 felett még egyszer új életet kezdeni, pedig szerintem mindenkinek az lenne a legjobb. Én se elfogadni, se tolerálni nem tudom a viselkedését.
2012. okt. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!