Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után ismerkedtek...

Mennyi idő után ismerkedtek meg a te és a párod szülei?

Figyelt kérdés

Már több mint 2 éve járunk, de még az elején megbeszéltük, hogy ameddig nem muszáj, addig ne találkozzanak a szüleink.

Na már most, az a helyzet, hogy lesz vmi főzőverseny és a párom meg egy haverja is beneveztek. Úgy beszéltük meg, hogy "szurkolótábornak" csak a szülőket hivjuk. A másik párnál mind a két család eljön, párom szülei is mennek, de az én anyukám nem akar, mert ott lesznek párom szülei,és ő nem akar velük találkozni. Nagyon rosszul esett, mert nem azt kértem tőle, hogy legyenek puszi pajtások vagy, hogy ezek után járjanak össze, csak, hogy jöjjönek el miattam és a párom miatt. Az a baj, ha teljesen ismeretlen emberek lennének ott, akkor gond nélkül jönne, mert nagyon szeret barátkozni, ismerkedni, de mivel a párom szüleiről van szó, nem akar belekeveredni, mert majd mit mond a város, meg mi van, ha majd véletlen szakitunk (megjegyzem, nagyszerű a kapcsolatunk, lassan eljegyzés és nem is vagyunk már olyan nagyon fiatalok, hogy egyik napról a másikra csak úgy szakitsunk) Nem tudom mi tévő legyek. Jogosan esik-e rosszul, vagy csak nekem túl magasak az elvárásaim?


2012. aug. 1. 11:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
mi 8 éve vagyunk együtt és a család még nem találkozott....igaz 500km van köztük.....
2012. aug. 1. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mivel kitalálni nem tudom, mit gondolhat anyukád, ezért inkább leírom, nálunk mi volt. A szüleim az eljegyzésünkkor, tehát 5 éves évfordulónkkor találkoztak a párom anyukájával. A kedves apukával még én sem futottam össze, pedig már felesége is vagyok a fiának. Egyébként a szüleim azon az egy napon találkoztak csak az anyósommal, mert ő nem tudott az esküvőnkre eljönni.
2012. aug. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
7,5 éve vagyunk együtt, eljegyzés, esküvő megvolt. A szülők nem ismerik egymást.
2012. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

6hónapja jártunk mikor bemutattuk egymásnak a szülőket.

Öcsémék 9hónap járás utaán.

2012. aug. 1. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Szerintem illik bemutatni őket egymásnak, ha már komoly a kapcsolat, tehát emberfüggő is a dolog, de egy pár hónap után szerintem már esedékes. Persze ez nem azt jelenti, hogy utána mindig egymás nyakán kell lenni, de azért ismerjék meg egymást.

Nálunk ez több mint másfél év után történt meg, de csak azért, mert nagy a távolság.

2012. aug. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

10es


Úgy is mondhatjuk, hogy a szüleimmel lakom. Nyáron itthon vagyok, az év többi részében pedig albérletben lakom az egyetem miatt. Olyankor többet járok a páromékhoz, mint haza.

Egyke vagyok, de sosem voltam az az anyuci pici lánya. Sőt, néha úgy érzem, hogy kevesebb figyelmet kaptam, mint aki sok gyermekes családban nőtt fel.Páromat imádja, vele nincs semmi baja,csak nem nagyon akar még a terveinkről hallani: eljegyzés, összeköltözés esküvő meg ilyenek.

Amúgy egy társasági ember. Rengeteg ismerőse van, eljár szórakozni. Vad idegen emberekkel összebarátkozik, soha semmiben nem volt szigorú vagy konzervativ, akk nem értem miért pont ebben a témában az.

Rákérdeztem, azt mondta, hogy nem akarja, hogy a város kibeszélje. Mert az egyik ismerőséék összejártak a fiuk barátnőjének a szüleivel, Sülve-főlve együtt voltak, de a pár szakitott, s mindenki ezen csámcsogott, és hogy ő nem akar ilyen helyzetbe kerülni. Magyaráztam neki, hogy nem arről van szó, hogy barátok kell, hogy legyenek, egyszerűen,csak bemutatom őket, aztán még csak beszélgetni sem kell velük. Beszéljen hozzám, vagy menjen át a másik asztalhoz, ahol az ismerőseink lesznek, de semmi. Nem nagyon akar a dologról beszélni, úgyhogy feladtam. Majd eljegyzéskor találkoznak, csak nagyon félek, hogy akkor is igy fog makacskodni. Tőle még azt is elvárnám. :D

2012. aug. 1. 16:50
 17/18 anonim ***** válasza:
Anyukám és a párom szülei kb. fél év után találkoztak, mikor lehozták a páromat a nyaralónkba. Apám nem találkozott velük még (3,5 éve vagyunk együtt), szerintem csak az esküvőnkön fognak. Már ha apa eljön, mivel utálja a páromat, és folyamatosan sértegeti nekem, megjegyzem ok nélkül. A helyedben nekem is rosszul esne anyud reakciója. Meg amúgy nem is értem, ha a párodat meg szereti.
2012. aug. 1. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A volt barátom szülei meg anyum a gimis ballagásomon találkoztak először, kb. fél éve voltunk akkor együtt. Bemutatkoztak egymásnak, nem volt nagy felhajtás emiatt. Ilyen egymáshoz elhívós-kajálás a mi esetünkben egyszer sem volt.

Szerintem neked jogosan esik rosszul, viszont anyudnak meg biztos van valami indoka, hogy miért nem akarja megismerni őket. Lehet az, amit előttem is írtak, hogy nem akarja elfogadni, hogy felnőttél, de lehet más is, beszélgess vele erről.

2012. aug. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!