Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idő után ismerkedtek...

Mennyi idő után ismerkedtek meg a te és a párod szülei?

Figyelt kérdés

Már több mint 2 éve járunk, de még az elején megbeszéltük, hogy ameddig nem muszáj, addig ne találkozzanak a szüleink.

Na már most, az a helyzet, hogy lesz vmi főzőverseny és a párom meg egy haverja is beneveztek. Úgy beszéltük meg, hogy "szurkolótábornak" csak a szülőket hivjuk. A másik párnál mind a két család eljön, párom szülei is mennek, de az én anyukám nem akar, mert ott lesznek párom szülei,és ő nem akar velük találkozni. Nagyon rosszul esett, mert nem azt kértem tőle, hogy legyenek puszi pajtások vagy, hogy ezek után járjanak össze, csak, hogy jöjjönek el miattam és a párom miatt. Az a baj, ha teljesen ismeretlen emberek lennének ott, akkor gond nélkül jönne, mert nagyon szeret barátkozni, ismerkedni, de mivel a párom szüleiről van szó, nem akar belekeveredni, mert majd mit mond a város, meg mi van, ha majd véletlen szakitunk (megjegyzem, nagyszerű a kapcsolatunk, lassan eljegyzés és nem is vagyunk már olyan nagyon fiatalok, hogy egyik napról a másikra csak úgy szakitsunk) Nem tudom mi tévő legyek. Jogosan esik-e rosszul, vagy csak nekem túl magasak az elvárásaim?


2012. aug. 1. 11:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%

Nekem furcsa lenne, ha "csak úgy" egy főzőversenyen találkoztak volna a szüleink.. Nem gondolod, hogy Anyudnak is ez esett rosszul?

Nem lehet a szülőket előtte összeismertetni Nálatok vagy valamelyiküknél?Ebből Anyud is látná, hogy Ti komolyan gondoljátok a kapcsolatotokat és nem fogtok "véletlenül" szakítani.

2012. aug. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az én szüleim és a feleségem szülei az eljegyzésünkön találkoztak először!
2012. aug. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
1. vagyok, a kérdésedre a válasz lemaradt, 9 hónap után (a szülinapomkor) jöttek el hozzánk a párom szülei (ekkor még otthon laktam és nem egy városban laknak a szülők) majd a párom szülei is meghívtak minket magukhoz (szülőstől, nagyszülőstől- én már 3 hónap után be lettem nekik mutatva). Mindkét esetben ebéddel oldódtunk és utána beszélgettünk egy kicsit.
2012. aug. 1. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Ó, arról szó sem lehet! Nem akar elvinni a házukig sem, nem, hogy elmenjen hozzájuk. A találkozás minden formáját kizárja.

Az előző párommal 3 évig jártam (akkor az is komoly dolognak indult). Az exem apukája meg az én apukám már előtte is nagyon jóban voltak. Miután összejöttünk, anyu nem akarta, hogy apa továbbra is látogassa a párom szüleit (pedig már előtte is járt hozzájuk kávéra) Itt laktak 3 utcával arrébb, de anyum még az utcát is kerülte.

Mondtam neki, hogy nem is kell, hogy ott üljenek velünk, csak ha éppen arra járnak, akk köszönjenek be, de úgy sem akar. Most már ott tartunk, hogy nem is akar elmenni erre a bulira, pedig eddig nagyon várta a koncertek miatt.

2012. aug. 1. 11:51
 5/18 anonim ***** válasza:
Anyukád nem akar tudomást venni a párodról, és szüleiről, mert ezzel elfogadná a tényt, hogy felnőttél, és saját családod lesz. Valószínűleg attól retteg, hogy magányos lesz nélküled. (Ez független a férj, és a meglévő egyéb gyerekektől.)
2012. aug. 1. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Am mi sem akartuk a bemutatkozást sürgetni, de igy jött ki a lépés...nah, de már belátom, hogy hülye ötlet volt.
2012. aug. 1. 11:56
 7/18 A kérdező kommentje:

5ös


A páromat imádja, csak a szüleiről nem akar hallani.

2012. aug. 1. 11:56
 8/18 anonim ***** válasza:
77%

Szia!

Szerintem jogosan esik rosszul. Legalábbis nekem is rosszul esne. Nem azért, mert nem akarna megismerkedni párom szüleivel, hanem mert miattam se venné a fáradságot, hogy eljöjjön.



Kérdésre a válasz: Anyum és párom szülei már jóval azelőtt ismerték egymást, hogy mi párommal összejöttünk volna. Ugyanazon a településen nőttünk fel párommal, illetve még most is itt lakunk, csak már együtt.

2012. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szeretheti, hisz végül is nem nagy fenyegetés. Fiúk jönnek és mennek, azt gondolhatja. Esetleg rákérdeztél tőle, hogy miért nem akar a barátod szüleivel találkozni? Esetleg ő az, aki rosszul néz ki, vagy szegényebb?
2012. aug. 1. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

1. vagyok megint.. hűha.. Anyuddal laksz még? Nekem a bemutatást jól fogadták, az elköltözésemet meg már nagyon nem.. Itt szerintem is arról van szó, hogy Anyud elzárkózik annak a beismerésétől, hogy felnőttél, párod van, aki akár a férjed is lehet, akivel ekkor már Ti alkottok egy családot.. Ha tesód nincs, akkor ez még nehezebb lesz.. (Nekem nincs úgyhogy tudom miről beszélek sajna)

Ezt Vele kell tisztáznod minél hamarabb, akár szegezd Neki a kérdést, hogy mitől fél ennyire? Te ugyanúgy szereted, ez az élet rendje, a gyerek leválik (és nem elválik) a szülőktől, ahogy ez Vele is ugyanúgy megtörtént. Ha Te boldog vagy, annak örülnie kell és nem tudomást sem venni róla.. Párodhoz hogy viszonyul? Szereti vagy közömbös?

2012. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!