Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félek a férjemtől! Hogyan...

Félek a férjemtől! Hogyan beszéljem rá egy pszichológusra vagy valamilyen orvosra? Nem akarom, hogy komolyabb baja legyen.

Figyelt kérdés

1 éve jött haza külföldről és már akkor sem volt a régi, volt néhány szokatlan dolog amit csinált, de nem foglalkoztam vele. Később szakemberhez küldték mert a munkahelyén is észrevették, hogy valami nem stimmel vele. Elment egy párszor, ami használt is, aztán egy idő után már nem ment mert azt mondta, hogy nincs rá szüksége.


Megint észrevettem, hogy valami nem normális nála, és beszélgettem vele egy kicsit de nem akar pszichológushoz menni mert azt állítja, hogy jól van. Most nem jár dolgozni, mert történt vele egy kis baleset ami miatt nem tud menni. Esetleg a háta mögött beszélnem kellene a feletteseivel?


Az apósomnak volt egy ismerőse, aki katonaként volt valahol a Közel-Keleten és nem nagyon bírta lelkileg, hazajöttek, neki is megváltozott a viselkedése és egy napon öngyilkos lett, mert nem bírta tovább. Lehet, hogy csak én reagálom ennyire túl, de nem szeretném, hogy nálunk is hasonló dolog történjen mert én nem is tudom, hogy mit csinálnék... ezt a történetet neki is elmondta az apja, de ő nem mondott erre semmit. Akkor is azt mondta, hogy nincs semmi baja.


Éjszakánként rémálmai vannak... de legtöbbször elfelejti őket reggelre. Ma is az éjszaka közepén arra keltem fel, hogy ült az ágyon és ordított, annyira megijedtem, hogy rendesen remegtem, közben ő is felkélt és megkérdeztem, hogy ez mi volt de azt mondta, hogy rosszat álmodott és majd ha világos lesz elmondja. Lenyugodtam és visszaaludtam. 4 óra körül ugyanez volt de akkor nem kelt fel és már nem tudtam elaludni. Reggel megkérdeztem, hogy mit álmodott de azt mondta, hogy már elfelejtette. Mondtam neki, hogy ha valami baj van akkor nyugodtan szóljon.

Ez egy kicsit régebben volt, de volt olyan, hogy arra ébredtem, hogy szorítja a kezemet és közben alszik, elengedett és elkezdte mozgatni a lábát mintha valamit rugdosna. Beszélt is mellé valamit de nem értettem, hogy mit, reggelre meg annyira leizzadt, hogy tiszta víz volt az ágynemű.


Most nagyon megijesztett. Ma szeretnék vele beszélni, mert jó lenne ha beszélne egy szakemberrel, de úgyis azt fogja mondani, hogy nincs rá szüksége. Mit tegyek?


2012. júl. 31. 13:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Esetleg felkereshetnéd az előző pszichológusát,talán ő tud neked javasolni valamilyen megoldást.
2012. júl. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Mit csinált külföldön? Mert nem mindegy,hogy dolgozni megy vagy katonának
2012. júl. 31. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
*ment
2012. júl. 31. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Katona.
2012. júl. 31. 13:30
 5/17 anonim ***** válasza:
9%
kamu
2012. júl. 31. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Kérj segítséget a feletteseitől, a régebbi pszichológusától.egyedül nem fogja tudni feldolgozni, hiába érzi magát kemény férfinak.Lehet,hogy még szégyelli is, azért nem beszél róla még neked se.

2012. júl. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


#5 Igen, képzeld el én ilyenekkel szoktam szórakozni!

2012. júl. 31. 14:01
 8/17 anonim ***** válasza:
80%

Valahogy azért rá kellene beszélned egy orvoslátogatásra.


Elég sok ismerősöm volt katona(nem hivatásos csak menni kellet)és elég érdekesen alakult utánna az életük.Volt aki öngyilkos lett,valaki alkoholista,apósom ideg összeroppanást kapott,de volt akinek meg semmi baja nem lett.

2012. júl. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem szed valami nyugtatót? Nekem az állítólagosan enyhe Valeriánától voltak olyan valóságos lidércálmaim, hogy akkorákat ordítottam, hogy az alsószinten a kazánházban felébredtek a kutyáim.


Amúgy volt mitől rosszat álmodjak, kihalt a fél családom huszonéves koromban, de ezek a nagyon valóságos lidércálmok mindig a Valeriána idején, ja és akkor jöttek elő, mikor savlekötőt szedtem.


Abbahagytam a gyógyszereket, eltelt 10 év, és ma már nagyon ritkán van lidércálmom. Rossz álmom van, de nem az, amiből sikítva ébredek.

2012. júl. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nem szed semmilyen gyógyszert.
2012. júl. 31. 17:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!