Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lesz valaki ilyen? Hogy...

Miért lesz valaki ilyen? Hogy lehet rajta javítani?

Figyelt kérdés

Anyámról van szó.70 éves, de mióta ismerem, sőt, már előtte is, elég rendesen ivott.Igaz, nem kell az asztal alól összeszedni, de akkor is észre lehet rajta venni.Ilyenkor már nem tudok vele értelmesen beszélgetni és őszintén szólva, nem is akarok...

Sok közöttünk a feszültség, ennek legfőbb oka épp az alkohol, na meg a természetünk, gondolkodásunk is nagyon ellentétes.

Persze dohányzik is.Régebben viszonylag jól rendben tartotta a háztartást, bár sosem volt túlságosan fontos neki a higiénia, de mióta felnőttem és elkezdtem én vinni a háztartást, azóta abszolút nem érdekli a dolog.Ha iszik, akkor pláne nem.Ha a konyhába megy, az úgy néz ki utána, mintha bedobtak volna egy atombombát.

De szerinte az úgy rendben van.

Ő nem iszik..állítja.Világ életében vérig volt sértve ha valaki fel merte hozni az alkohol témát.Papoltam neki ennek ellenére épp eleget, láthatta, hogy utálom az ivászatot.Ennek ellenére mégis csinálja.

Egyetlen gyermeke vagyok, elvált.Így nőttem fel mellette...Sosem éreztem magam igazán jól és biztonságban a világban.

Hogy lehet valaki ennyire igénytelen magára(erkölcsileg), hogy képes így ittasan mutatkozni mások előtt?Honnan veszi, hogy nem látszik meg rajta?Egyetlen gyereke véleménye sem érdekli egy cseppet sem??

Sokáig a munkából is kimaradtam miatta, mert amíg kisebb volt a gyerekem nem akartam ráhagyni pár órára sem, mert nem bíztam benne, hogy normálisan fog vigyázni rá, mikor van benne löket.

Most fáj a hasa több mint egy hete, de orvoshoz nem akar menni, mert jaj, drága lesz a gyógyszer, meg ki tudja mit csinálnának vele?!

Az nem érdekli, hogy az alkohol drága és az sem, hogy az mit csinál vele.

Lehet az ilyen emberrel kezdeni még valamit, van erre valami "csoda módszer"?Vagy törődjek bele, hogy normális már sosem lesz?


2012. júl. 26. 14:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Lehet,hogy az alkoholtól fáj a hasa. Sajnos igazándiból véve nem tudsz mit tenni, ha ő nem akarja. És ez a szörnyű,mert te nem olyan hangnemben írtál anyukádról amilyenben az ilyen típusú emberekről szoktak. Esetleg nem lenne megoldás, ha próbálnál valami fontos feladatot adni neki? Érezze, hogy szükség van rá, hogy kevesebbet ihat miatta. Talán lépésről lépésre sikerülhet.


Drága lesz a gyógyszer, de ha valóban alkoholista, akkor nem játék. Ez is lehetne talán valami megoldás. Hátha kórházba utalnák vele, ahol nem ihat.


Egyébként tapasztalataim szerint ebben a korban, ilyen életvitel mellett, már annyira hozzá van szokva a szervezet az alkoholhoz, hogy ha jönne valami csoda és nem inna, nagyon hamar megállna a szervezete. Az én környezetemben néhány hét múlva egyik napról a másikra meghaltak az emberek miután letették az italt. nem akartalak ijesztgetni.

2012. júl. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az a fura egyébként, hogy mikor nincs pénze, megállja 1-2 hétig is, hogy nem iszik.

Most kicsit jobban áll anyagilag, úgyhogy...napi 2 l gagyi bor elmegy nála 1-2 óra alatt, bár egy üveg pálinkával vagy vodkával is igen hamar végez.

Közbe jajjgat, mert itt fáj-ott fáj, arra nem gondol, hogy a piától fáj mindene.Sőt ennyi évtized után is azt hiszi, az alkohol mindenre jó.

Egyébként egészségügyi diplomája van. Nem értem ezt a mértékű ostobaságot..

"komoly feladatot bízni rá"..Volt nagyon komoly feladata és éppen lenne most is.Ott voltam én, beteges egy szem gyerek, akinek csak ő volt.Az lett volna a legfőbb feladata, hogy vigyáz a józan eszére és az egészségére.

Most nekem munkával kapcsolatos nehézségeim vannak, egyenlőre ő az egyetlen aki anyagilag némileg segíteni tud, meg bármi másban ha kell.És ez nagyon komoly dolog, felfoghatná, hogy ha a föld alá issza magát, akkor a lány és unokája is nagy sz@rba kerül.Legalább azt addig a kis ideig bírna normális lenni, amíg sikerül rendbe jönnöm anyagilag, helyrehozni azt, amit tulajdonképpen ő maga cseszett el az alkoholos életével,mert miatta nem jártam dolgozni hosszú ideig, őriztem a házat és talán jól is tettem, mert volt olyan nem egyszer, hogy nyitva hagyta a bejárati ajtót és úgy ment el, vagy a tűzhelyen hagyta az ételt és kényelmesen elaludt.Most már nem csinálhatom ezt!Nem állhat abból az életem, hogy egy beszámíthatatlan iszákost őrizgetek.Valamikor dolgoznom is kellene, élni az életem!Épp eleget veszítettünk a hülyesége miatt.Csak az a baj, hogy mikor kimozdulok, akkor meg a lakás miatt aggódok.Egy rémálom ez!

2012. júl. 26. 14:58
 3/6 anonim ***** válasza:
És ha megpróbálnád szembesíteni önmagával? Írod,hogy kikéri magának, hogy ő iszik. Mi lenne ha megmutatnád neki, hogy milyen is tud lenni valójában? Mi lenne ha józan pillanatában fotót mutatnál arról, amit ő csak tükörben láthatna? Mi lenne ha a kommentedben leírtakat elmondanád neki? (Gondolom megtetted.) Segítségre van szükséged anyagilag és ez csak akkor történhet meg ha nem iszik. Írod, hogy ha nincs pénz akkor megállja, hogy nem iszik. Talán ekkor kellene beszélni vele hatni rá valamivel.
2012. júl. 26. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ez a fotós dolog nem rossz ötlet.De az a baj, hogy iszonyú nehezen kezelhető.Olyan, mint egy 70 éves óvodás.Ha szépen kezdem mondani neki, azt vagy támadásnak veszi és azonnal hárít, ordibál. Vagy rámondja, hogy jó ,persze, nem iszok, bla-bla-bla, de messziről látszik, hogy egy percig sem gondolja komolyan, csak beleegyezést színlel, hogy lerázzon.

De nem csak az ivással, hanem minden más témával kapcsolatban is ilyen.Egyszerűen nem gondolkozik, él bele a világba, nem hallgat senki másra, mert az a büszkeségét sértené.Kezelhetetlen teljesen.

2012. júl. 26. 15:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem anyukádnak egyszerűen elege van az életből, kiábrándult, csalódott, vegetál. Nem a gyógyszer miatt nem megy orvoshoz,hanem mert a világért sem szeretné, ha meggyógyítanák...Nem tudom, hogy lehet ezen segíteni, lehet sehogy
2012. júl. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

50 éve elege lenne az életből?Mert kb ennyi ideje iszik.Ez valahogy úgy kezdődött, hogy anno, az ő fiatal korában úgy látom, menő lehetett a pia meg a cigi.Aztán ő sikeresen rá is szokott.Meg volt valami szerelmi kudarca is, az rátett egy lapáttal na meg amint írtam is, hogy van egy olyan téves elképzelése, hogy az alkohol testet, lelket gyógyító "csodaszer".

Furcsa, hogy ennyi év alatt nem jött rá, hogy az alkohol még egyetlen gondját sem oldotta meg.

Sajnos jellemző rá a struccpolitika is..

Múltkor mondtam neki, hogy hogy lehet ilyen hozzáállása annak, aki egészségügyben dolgozott?Erre azt mondta, épp azért ilyen...Meg van győződve róla, hogy ha elmegy a háziorvosához, akkor az felír neki egy kosár gyógyszert, vagy kórházba fekteti, vagy megműtik.

Hiába mondom neki, hogy előbb nyilván elküldik, egy-két egyszerűbb , általános vizsgálatra.Nem fogják akarata ellenére kórházba dugni.

Másik magyarázata az, hogy jobb, ha az ember nem tudja, mi a baja, mert ha megtudná csak még betegebb lenne.

Én , mikor szívpanaszaim lettek rohantam az orvoshoz, hogy ha esetleg komolyabb bajom van, időben kezeljenek , nehogy feldobjam a pacskert és itt hagyjam a gyermekemet.

Ezt nem tudom vele megértetni, mit jelent ez..

2012. júl. 26. 15:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!