Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van még ebben a helyzetben...

Van még ebben a helyzetben valaki? Sikerült valahogyan javítani a dolgon? (egyetem, barátok nélkül stb. )

Figyelt kérdés
A középiskola óta eltűntek a barátaim, még azok is, akikkel nem ugyanabba a suliba jártunk. Bejárós vagyok és az egyetemen nem lettek újak, van egy csomó ismerősöm, de a sok lyukas óra miatt nagyon sokat voltam egyedül. A munkahelyemen úgyszintén nem barátkoznak velem az emberek és nem igazán tudok kezdeményezni sem mert mindig a szalagnak arra a részére osztanak be ahol egyedül vagyok egész nap és 8 órán át senki nem szól hozzám. Már teljesen antiszociálisnak érzem magam, lehet hogy hülyeség, de néha azt érzem hogy taszítom az embereket és nem szívesen ismerkednek meg velem, a múltkor megkaptam azt is, hogy nem vagyok elég értelmes. Egyébként elég csendes, szűkszavú, szorongó és önbizalom hiányos vagyok mint ember és ez egyre csak rosszabb lesz. Párom sincs már nagyon régóta, de pont azon gondolkoztam, hogy semmit nem tudnék egy randin előadni, mert nincs hobbim és nem vagyok nagy filmes vagy könyvolvasó. Van még más is ebben a helyzetben? Később javult a valamit?
2012. júl. 26. 00:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Ugyanebben a helyzetben vagyok és egyelőre még nem sikerült javítanom rajta. Bár legalább párom van.
2012. júl. 26. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szinte mintha csak magamról olvastam volna, néhány apró különséggel. :) Egy korábbi kérdésben, 1-2 órája le is írtam a helyzetem.

Egyetemre járok, 50km-re a lakóhelyemtől, bejárós vagyok, így nekem sincsenek rendes barátaim. Nemrég kezdtem pedig külföldön dolgozni, ahol szintén nehezen illeszkedek be, egyrészt a nyelv miatt, másrészt, mert a 8 órából 1-2 percem van naponta, amiben talán pár szót tudok váltani, azt is általában magyarokkal váltom. Ősztől pedig szintén külföldre fogok egyetemre járni, az itthoni mellett, de ott is bejárós leszek a méregdrága koliárak miatt, így ahhoz sem fűznek túlzott remények, előre látom kb ott mi lesz. :(

Bár barátom nekem van, de eléggé kezd ellaposodni a kapcsolatunk, ami szintén rányomja a bélyegét a hangulatomra és az önbizalmamra is.

Egyszerűen nem tudom, hogy érhetnék el javulást, hisz én mindenkivel kedves, barátságos vagyok. Sokszor még kezdeményező is.

2012. júl. 26. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na egy hármast már lassan alkothatnánk. :) Első voltam.
2012. júl. 26. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ki melyik megyében lakik/tanul? :)
2012. júl. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem meg inkább a személyiségetekről függ az egész, jobban kéne nyitni és akkor könnyebb lenne...

Nekem sok barátom volt a középiskola alatt, aztán a főiskola alatt ezek a barátságok szétszéledtek. Én is bejárós lettem, emiatt nem tudok bulikban, közös sörözésekben részt venni, viszont napközben mindig akad 1-1 csoporttárs, akivel szimpatizálunk egymással tudunk közösen lógni. Nem barátok ők, mert nem csinálunk programot és nem is nagyon keressük egymást a sulin kívül, de havernak, kedves ismerősnek mondhatók. A középiskolai társaságom nekem is szétszéledt, de havi szinten azért szoktuk keresni egymást és elmegyünk a régi barátokkal, meginni valamit. Igazából őket is már csak havernak tekintem, mivel csak havi szinten beszélünk. Egy lány maradt, akivel mindennap szoktunk beszélni, ő barát, viszont találkozni vele se tudok túl gyakran. Én is dolgozom a suli mellett, nekem sikerült a kollégákkal elfogadható kapcsolatot kialakítani, nem barátok, de azért jóban vagyunk. Egyébként valószinű a személyiségem miatt, hogy nyitottabb vagyok, nekem a pasizás soha nem okozott gondott, mindig volt olyan, aki ismerkedni akart volna velem. És nevetni fogsz, de nekem sincs különösebben hobbim, amivel érdekesnek találnának. Vagyis nekem a szakom meg ahhoz kapcsolódóan a munkám a hobbim, más nem igazán... (szeretek filmet nézni meg ilyenek, de nem a mindenem), nem vagyok karrierista, de szeretem amit csinálok. A férfiak akikkel megismerkedtem soha nem mondták ezt problémának, ugyanolyan mintha olvasni vagy filmezni szeretnék. A lényeg, hogy legyen valami ami fontos neked akár egy kicsit is, és biztos vagyok benne, hogy van ilyen az életedben.

2012. júl. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, én is valahogy így vagyok vele, ahogy az utolsó leírta. Sokat mosolygok és igazából nem nagyon vannak haragosaim, mindenkivel elvagyok. Ez nekem mégsem ugyanaz, mint egy jó barát és ezt midig akkor veszem észre, amikor valami baj van és másnak nem tudom kisírni magamat, csak is a páromnak. Néha jól esne, ha lenne egy barátnőm, akivel felhívhatnánk egymást az éjszaka közepén is, akivel számíthatunk egymásra. Nekem ez hiányzik leginkább az életemből! :(

Bács-Kiskun megyében élek/tanulok amúgy.

2012. júl. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mintha én írtam volna.Nekem az utóbbi 2 évem így telt a fősulin.A gimis barátok eltűntek,már a számunk sincs meg egymásnak.A csoporttársaimmal jól kijöttem,szerettem őket,mindig beszélgettek velem,amikor odamentem hozzájuk,de komolyabb barátságokat nem sikerült kiépítenem,sőt,még haverságot sem.Volt egy lány,akivel elvoltam lyukasórákon,de később ő is csatlakozott egy kis társasághoz,akik jobbnak bizonyultak nálam.Volt még egy lány,akivel sulin kívül is találkoztam,de mint kiderült,ő valamilyen gyülekezetbe jár és csak toborozni akart.:(Amikor nem akartam vele oda menni,már nem is keresett,meg is szakadt vele a kapcsolat,a suliban sem szólt hozzám túl gyakran.A sörözésekből meg eleve kimaradtam,el sem hívtak,bár őszintén,az nem is hiányzott volna.Közben dolgoztam diákként,egy csomó emberrel kapcsolatba kerültem,de olyan felületes szinten,hogy még egymás nevére sem emlékeztünk.Ha jó napom volt,akkor sikerült úgy összebarátkoznom valakivel,hogy legalább egy napra volt társaságom,de aztán ennyi is volt az egész.Eldumálgattam a többi diákmelóssal,volt,akivel jól kijöttünk,volt,akivel kevésbé,de egyik kapcsolat sem volt tartalmas,szerintem most is simán elmennénk egymás mellett az utcán.És sokat voltam emberek között,egyáltalán nem zárkóztam be,mindig más helyre hívtak dolgozni,lehetőleg jó forgalmas helyekre,de még így sem sikerült anno semmilyen barátság.És párom sem volt.Teljesen egyedül voltam.Utána egy évet itthon kellett maradnom,mert elcsúsztam két tantárggyal,akkor elmentem dolgozni,de ott sem volt jobb a helyzet.Boltban dolgoztam,jóban lettem mindenkivel,egy-két konfliktust leszámítva,de nem kötődött hozzám senki,tök egyedül voltam itt is.A többiek elhülyéskedtek egymással,én meg csak álltam ott kukán,a végén már le se sz@rtam az egészet,el is küldtek onnan,bár nem ezért.Mindezek után felvettem néhány régi ismerőssel a kapcsolatot.Az egyikkel egyszer találkoztam még tavaly,azóta lehet,még a száma is megváltozott.Volt egy másik régi barát,akivel nagyon jókat lehet beszélgetni,vele év elején találkoztunk.Kezdetben még volt kedve hozzá,mindig keresett,de aztán elkezdődött az,hogy én keresem,most meg már ki tudja,mióta nem láttam,szerintem már van egy hónapja.Remélem,azért neki adhatok a szavára,mert azt mondta,ő nem fog eltűnni úgy,mint a többiek.De úgy látszik,ezt is csak az idő fogja bebizonyítani.:(Ezek után nyilván bennem van a hiba,úgy látszik,nem tudok barátokat szerezni,egyszerűen nem maradnak meg mellettem az emberek.Csak tudnám,hogy mit rontok el:(Önbizalom hiányos vagyok,de nem vagyok csendes,ha feloldódok és ahhoz nem kell sok idő.Van hobbim is,érdeklődési köröm,nem tudom,mi kell még.
2012. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!