Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hazajöttem Magyarországra de...

Hazajöttem Magyarországra de annyira magányos vagyok?

Figyelt kérdés

csak egy hete érkeztem, a családom itt van, de a barátok már lekoptak, aki van az nyaral, erre-arra van. állást keresek épp, ezen kívül semmi dolgom, megesz az unalom, hirtelen rettenetesen magányos lettem, még az exem is hiányzik pedig már 4 hónapja h külön vagyunk és egész jól megvoltam már nélküle kinn. Azt csinálhatnék amit akarok, de felőröl a stressz, h kapok-e munkát, szerencsére lakásom van. H lehet ezen túllendülni. Elvileg pár hónap múlva vissza is költözöm, de addig itthon kell lennem egy bizonyos okból. Olyan gyökértelennek érzem magam, zavar h mindenki magyar, kinn legalább megvolt a napi kihívás h azo na nyelven boldoguljak itt csak egy vagyok a tömegből.és én szeretem egyébként a hazámat és feltett szándékom h a diploma után hazaköltözök de most elbizonytalanodtam..

ezen h lehet túllépni? Kérlek ne szidjatok meg mondjátok h menjek vissza ha ez nem jó nekem, én szeretném magam jól érezni itthon.

21L


2012. júl. 25. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól érezni csak úgy fogod magad,ha a problémáidat elfelejted.Kicsit pihenj,nyugodj meg,érezd át,hogy ez Magyarország.Itt is csak egy vagy a tömegből,úgy,ahogy ott kint is,hiába érzed magad a nemzetiségednél fogva különbnek.Külföldön senki sem különb,mert ott több nemzet él egymás mellett.Szerintem nem érdemes hazajönni,mert itt nagyon nehéz az élet.Örülnék,ha egyszer kijutnék,bár az odébb van.Itt sosem fogsz keresni annyit,mint kint.Ha mindenképp vissza akarsz jönni Magyarországra a diplomád után,akkor gondolj ara,hogy majd megkell élned,és sosem fogod magadnak tudni azt a színvonalt biztosítani,amit ott kint tudnál a későbbiekben.A gyerekeidnek,majd ha lesznek,akkor jobb lenne,ha már kint születnének.Vagy 5-6 éves korukban vinnéd ki őket,suli előtt.Itt jobb az óvodás kor,mert itt nyugodtabbak a viszonyok,de ott már az iskolák fejlettebbek és színvonalasabbak és az eszköztáruk is jelentősebb,a gyerekek ott kreatívabbak és életvidámabbak,mint nálunk.:)Ezt teljes biztonsággal állíthatom,mivel voltak az osztályomban cserediákok egy évig.:)


16/L-11.-es leszek szeptembertől

2012. júl. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Akkor érzed majd jól magad, ha valamivel lefoglalod. Hát állást keresel, nem tudom anyagilag mennyire engedheted meg a "fizetős programokat", mint a mozi, vagy ilyesmi:)

Hát esetleg fogj egy jó könyvet, és ülj ki egy csendes parkba, vagy menj el egy szórakozóhelyre és esetleg csinálj úgy mintha várnál valakit, de hátha becsatlakozik egy jó pasi:) Próbálj meg ismerkedni, újabb barátokat szeretni, ebben könnyen segíthet a facebook:)

Egyenlőre ennyi jutott eszembe:)

2012. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom odakint keményen dolgoztál, nem sok pihenésben volt részed. Talán ha most keresnéd a lehetőségét annak, hogy egy-két hétre megjutalmazd magad egy kis nyaralással, pihenéssel, valamelyik üdülőkörzetben. A hangulatodon is javítana, ha kiengednél a stresszből, a feszültségből. Majd utána már a munkahely keresés is könnyebb lenne, sőt meglehet, hogy a nyaralás közben ismerkednél meg valakivel, akinek pont terád van szüksége.


Másrészt, valahol olvastam pár nappal ezelőtt:

"Ne add meg az örömet ennek a mocsok világnak, hogy rosszul érzed magad benne!"

2012. júl. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez teljesen normális, hogy most nem találod a helyed. Kizökkentél a megszokott életritmusodból, idő kell, hogy felvedd az ittenit.

Ha csak annyi változás lenne az életedben, hogy épp végeztél a sulival, és rádszakad a rengeteg szabadidő, mert nem vagy rákényszerülve, hogy rögtön menjél dolgozni, akkor sem találnád a helyed. Erre még rájön az esetedben ,hogy teljesen más a környezet, teljesen mások az emberek...

Mire mész vissza, addigra bele is rázódsz az itteni mindennapokba:)

2012. júl. 25. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek a választ!

Az a helyzet, h a kinti számlámon van pénz, amit nem szeretnék forintra váltani, mert ősztől megyek vissza az egyetemre és ha az a pénz megmarad akkor nem kell majd mellette dolgoznom. Az itthoni számlámon meg nincs túl sok, ezért keresek munkát. Ez is fura nekem, h kint megengedtem magamnak dolgokat, itthon meg ájuldozok az árakon, az illatszerek pl sokkal drágábbak, nagyon meg kell néznem, h mit veszek meg. Mivel szeretnék elkezdeni dolgozni(h legyen vmi dolgom és h pénzhez jussak) ezért aktívan keresnem kell, szerencsére a nyelvtudásom miatt előnyöm van. De totál stresszben vagyok, h felvesznek-e valahova végül. Nem tudom magam elengedni, h akkor most van pár nap szabadom amíg visszajeleznek a cégek, mert én állandóan pörögni szeretek. Nem tudom hol ismerkedhetnék...kicsit kultúrsokkot kaptam a saját hazámtól.... :D

2012. júl. 25. 21:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Kimégy a strandra, vagy lemégy a Balcsira, ott biztosan találsz korodbelieket, vagy éppen ha Pesten élsz, elmégy a múzeumba, vagy könyvtárba, vagy éppen moziba, stb. Vagy semmi mást, csak minden kora-esten ugyanabban a presszóban, mekiben, ugyanabban az órában jelensz meg, ugyanoda ülsz (ha tudsz), iszol egy kávét, üdítőt, sütit, stb. A lényeg a rendszerességben van, hogy aki esetleg felfigyelt rád, az tudja, hogy mikor talál meg ugyanott téged. Majd alakul.
2012. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"kinn legalább megvolt a napi kihívás, hogy azon a nyelven boldoguljak"


Nem tudom melyik nyelv az, de próbálj meg itthon azon a nyelven boldogulni!


Na az a kihívás!

2012. júl. 25. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ööö... akkor most csak a nyárra keresel munkát? Menj le a Balatonra, vagy Hévízre, Zalakarosra, ilyesmi helyekre. Ott élet is van, munka is van, külföldiek is vannak. :)
2012. júl. 25. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Folytatva a 8-as ötletét...

Ott azon a nyelven próbáld meg magad "eladni", amit egyébként is gyakorolnod kell. Külföldiek között, közelébe mozogsz, meghallják milyen jól beszéled a nyelvüket, meglehet, hogy a nyári hónapokra idegenvezetőnek, tolmácsnak felfogadnak téged, amíg itt nyaralnak. !!! Mindent bele!!!!

2012. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Menj olyan forgalmas helyre, ahol a külföldiek kézzel-lábbal próbálják megértetni magukat akár közlekedési problémákkal, akár bevásárlásnál, stb. és azt hallod, hogy a "megszólított" magyar, azt sem tudja, hogy milyen nyelven szóltak hozzá, nemhogy útbaigazítást tudna adni.


Felajánlod nekik, hogy ha akarják szívesen elkiséred őket uticéljuk végéig, vagy a bevásárlásuknál segítel nekik, te éppen ráérsz, a nyelvüket gyakorlod. Máris benyújtottad a felvételi kérelmedet. :))))

2012. júl. 26. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!