Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ilyenkor?

Mit tehetek ilyenkor?

Figyelt kérdés
Én 35 éves vagyok a párom pedig 37 éves.Amikor meg ismerkedtünk 16 éves voltam,a kislányunkat 18 évesen szültem.Mi is nagyon szegények voltunk és a párom szülei is.Már 17 évesen vele éltem.Egyszerűen a családom nem tudta elfogadni a párom mert hogy szegény és soha nem lesz megfelelő életem mellette.Lenézték mindig és ahogy csak tudták bántották.Egyszer addig fajult a dolog hogy két bátyám megverte a párom amikor ő 22 éves volt.Attól a perctől meg mondta soha többet nem foglalkozik velük,és onnan én sem beszéltem a családommal.Addig jutottunk hogy a párom önerőből feltört és lett egy nagyon komoly vállalkozása.Egy kis faluban élünk közel 40 embernek biztosít munkát,nagy telephelye van teherautók.Anyagi gondjaink nincsenek.A párom 4 hónapja vett egy felső kategóriás autót amit már régóta szeretet volna,szép házunk van.Kislányunknak megvettük a szomszéd bácsi házát.Azt tudni lehet hogy innen szinte elhelyezkedni lehetetlen.A bátyám külföldön dolgozott vett egy házat a munka pedig megszűnt.Az édesanyám megkeresett hogy vegyük fel a bátyámat dolgozni mert nagyon nagy bajban van.De a hosszú évek alatt a párom mindig azt mondta családtagot soha nem fog alkalmazni.Most azt nem tudom ezek a történések után hogy adjam elő a páromnak ezt a dolgot.
2012. júl. 24. 10:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Tuti nem alkalmaznám.Férjemnek elmondanám hogy mi a helyzet de ezen felül nem segiteném.

Anyukámmal pedig jól elbeszélgetnék.

2012. júl. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy venném fel. Ha annak idején elfogadták volna, és a család összekapaszkodik és együtt jut előre, akkor persze igen, de így? Egyék meg, amit főztek. Ha akkor képesek voltak a párod megverni, akkor most nincs helyük a zsírosbödönnél.
2012. júl. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Meséld el neki mit akar családod. De én nem venném fel az biztos. Egyrészt az előzmények miatt, másrészt pedig rokonnal ugy együtt dolgozni, hogy a párod a főnök...biztos hogy előbb utóbb ujabb vitát szülne, lehet hogy még köztetek is, ami nem érné meg.
2012. júl. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem venném fel... Megveri a párod anno, most meg már jó, hogy van valamije?
2012. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 Bence_ ***** válasza:
100%

Irigyek. Nem kell őket bántani, egyék amit főztek.

Ti is azt eszitek amit ti főztetek. Üzenem a párodnak, hogy gratulálok és büszke legyen magára.

Felvenni meg tényleg butaság család taggal sokkal nehezebb, meg fél, hogy ha már ott dolgozna akkor sem előre vinné a szekeret hanem ahol tudna keresztbe tenne.

2012. júl. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

Családtagot alkalmazottként foglalkoztatni még akkor sem szerencsés dolog, ha jó a kapcsolat. Ilyen esetben meg egyenesen életveszélyes! Biztosítva van a további áskálódás, rosszindulatú megjegyzések stb., tehát a nyugodt életeteket kockáztatnátok.)


A két család közötti jó viszony helyreállításának semmiképpen nem ez a módja.

2012. júl. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Eszébe sem jusson felvenni őket! Ha a családod ilyen rosszindulatú élen anyukáddal, akkor ne legyen bűntudatod (merthogy erre alapoznak), amiért nem alkalmazzátok. Szóba sem állnék velük, ha ilyeneket mondanának...
2012. júl. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
A párom tisztában van vele hogy mi hátránya van egy családtagnak azért is hangsúlyozta sokszor hogy nem.De szerintem erre ő sem gondolt hogy egyszer hozzánk fordulnak ezek után.Este haza jön és meg vitatom vele.De egyébként én is ezen az állásponton voltam mint amit a válaszolok 100%-an írtak.Én mondtam az édesanyámnak hogy,hogyan bántattok vele.Meg azt is mondtam hogy én örülnék ha a lányomat úgy szeretné valaki mint ahogy a párom szeret és régen is szerettet,és az volt rá a válasz hogy sok mindent megbántak.Köszönöm a válaszokat.
2012. júl. 24. 12:59
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Én nem merném alkalmazni. Nem a bosszú miatt, hanem mert tartanék tőle, az eddigiek alapján, hogy elkezdene ott is áskálódni és a végén rengeteg galibát okozna, amire manapság egyetlen vállalkozásnak sincs szüksége.


Annyit segítenék, ha a párod is belemenne, hogy egy kis pénzmaggal kisegíteném a tesót, aztán alá szolgája.


Szerintem is szimplán meséld el neki, hogy ezt történt, de te sem gondold, hogy ez kivitelezhető.

2012. júl. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
63%
Persze, ilyenkor már "bánják" ami történt, amikor ki kellene használni a férjedet... nehogy felvegye, ha megteszi akkor nincs tartása és büszkesége, márpedig én egy férfit ezek nélkül nem tudnék férjemként elfogadni.
2012. júl. 24. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!