Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az normális ha a szülők...

Az normális ha a szülők direkt nem szólnak ide csak beállítanak váratlanul?

Figyelt kérdés

Régóta külön lakunk a párommal, azt mondják hogy azért nem szólnak előtte, hogy nehogy azt mondjuk hogy dolgunk van vagy elmegyünk valahová.

A megbeszélés falra hányt borsó, a házhoz nincs kulcsuk csak a kapuhoz a kertbe (rossz tapasztalat miatt). Nincs valami praktikátok a nem várt látogatókhoz?


2012. júl. 16. 12:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
34%

Ezek szerint, ha szólnak, akkor azt mondjátok, nem értek rá, vagy elmentek valahová.

Kénytelenek így menni. Mi a baj velük? Vagy nagy a rendetlenség otthon, és ciki, ha meglátják? Mert én akkor nem szeretem a látogatókat. :)

2012. júl. 16. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
56%

Én sosem adnék kulcsot senkinek. Fura, hogy valakinek van kulcsa az otthonotokhoz. Így nem érezném magam szabadnak soha... nálunk ha jön valaki, muszáj, hogy hívjon, mert 1. nincs csengő.

2. kimegyek, igaz, de megmondom, most nem alkalmas, mondja, amit szeretne.

Amúgy nálunk nem is jön senki váratlanul.

Be lettek idomítva.

2012. júl. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk is alap dolog a családban, hogy látogatás előtt felhívjuk a másikat nem-e alkalmatlan az időpont. Azért mégis csak joga van mindenkinek a magánélethez.

Kulcsot szerintem is kérjétek vissza :)

2012. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem, szerintem általában nem normális. Persze, ha valami különös, fontos oka van, az másik történet....

Én úgy venném le, hogy ellenőrizgetni akarnak (az ellenőr szokott váratlanul jönni), és azt viszont - ha bárki ellenőrizgetni akar - igen morcosan reagálom le...

Szóval az első alkalmat véletlennek venném, és jó pofát vágnék, a második alkalommal elmagyaráznám illendően, hogy miért nem tölt el örömmel ez a dolog, a harmadiknál kidobnám őket...

2012. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%

Nem normális.


Én eljátszanám hogy nem vagyunk otthon,had unja meg a csengetést...

2012. júl. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
94%

Anyóséknak van kulcsuk hozzánk, én örülök is ennek, mert ha pl. nem vagyunk itthon de valami nagyon kellene pl. a legutóbb a gyerek taj száma kellett, mert elfelejtettük elvinni így hát ő bejött és megnézte nekünk azt.


Az viszont kicsit furcsa, hogy ha mennek látogatóba akkor miért nem akarnak előtte odaszólni.

Ha az én szüleim váratlanul beállítanának biztos nem dobnám ki őket, meg nem is tennék úgy, hogy nem vagyunk otthon. Elé csúnya dolog is lenne ez, mégis csak a szüleim.

2012. júl. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Testvéremék és más is alapvető dolognak tartja, hogy ideszól ha jönnek. Soha nem küldtem el senkit, szívesen láttunk még mindenkit. Viszont ha nem vagyunk otthon, akkor szerintem semmi keresnivalója ott senkinek. Ha ilyenkor jönnek, utána jönnek a kérdések, hogy mi van ebben a dobozban-zsákban, mi van a kis kamrában miért zártuk be, stb. Egyszerűen nem tudom megbeszélni velük ezt, kulcs-csere nélkül.
2012. júl. 16. 12:35
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

Ez bunkóság!

Nem tartják tiszteletben a másik intim szféráját, ellenőrizgetni akarnak és sakkban tartani, hogy bármikor odaállíthassanak.

Anyám ugyanilyen.

Mondtam, hogy ne jöjjön bejelentés nélkül, csak odaállított, nagy pakkokkal, hogy "piacon voltam, kaját hoztam".

Mondtam, hogy többé SOHA ne jöjjön telefonálás nélkül.

Erre azt mondta, hogy "Az a KÖLYÖK!!!, akihez nem mehet az anyja bejelentés nélkül, az nem érdemli meg, hogy az anyjával kapcsolatot tartson."

Azóta mondanom sem kell, hogy nem valami szoros köztünk a viszony.

2012. júl. 16. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
52%

Normális, ha jó a viszony és azt nézik, mit segíthetnek és nem azt, mit kritizálhatnak. Ha vendégségbe jönnek, akkor ne jöjjenek. Ha csak felugranak és nem érdekli őket a kosz, akkor jöjjenek. Ez teljesen viszonyfüggő.

Amint elkezdenék firtatni, hogy miért van kosz vagy rendetlenség stb., azonnal zárcsere...

2012. júl. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Olyan nem volt hogy itthon voltunk és nekik azt állítottuk hogy nem vagyunk itthon. Miért tennénk? Még ha egy 20 perccel korábban ideszólnak, akkor nem érnek minket esetleg intim helyzetben, vagy nagy munkában amit nem szivesen hagyunk abba.
2012. júl. 16. 12:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!