Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki névadózza a gyermekét...

Mindenki névadózza a gyermekét? Keresztszülők nélkül is lehet vagy csak azzal?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 14:54
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Bocsi,ha valaki félreértette! De nekem még csak meg sem fordult, hogy valaki a NÉV megadózására gondolt volna. Senkit nem akartam megtéveszteni,de úgy látszik egy egyszerü kérdésből, csúnya,megalázó hozzászólások voltak. Pedig én csak azt szerettem volna tudni,hogy a kiscsemeténket szeretnénk hivatalosan a P.H-nál névadószülők előtt,egyháznál keresztszülők előtt is a nevét hivatalossá tenni. Ennyi lett volna az egész!Elnézést csak erre gondoltam, senkit nem akartam megtéveszteni.
2012. júl. 4. 22:20
 22/28 tattila válasza:
Régen a magyar nyelv szépen fejezte ki az ilyen és hasonlókat nincs evvel semmi baj viszont ha már a kereszténységről beszélünk igaz mindenki úgy csinálja és gondolja ahogy akarja de a kultúránkat ha hívő hanem,nembaj ha megtartjuk az pedig nem kerül pénzbe/jelképes összeg nem kötelező/ de ha mégis az a pénz nem megy kárba templomból a szegényeknek vagy a kultúrára
2012. júl. 5. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim válasza:
Vannak akik a névadót választják(ők nem vallásosak),vannak akik a keresztelést,ki-ki igénye szerint választhatja meg,bár mostanság jobban elterjedtebb a keresztelő,de tényleg ha a szülőknek nem volt egyházi esküvőjük,akkor a legtöbb pap nem kereszteli meg a gyermeket,amíg az esküvő meg nem történik.Régen a szoc.rendszerben inkább több volt a névadó,pl.nekem is az volt(apukám katonatiszt volt és nekik nem lehetett templomba járni a rendszer miatt)úgyhogy 23évesen keresztelkedtem,első áldoztam és bérmálkoztam egyben.Ja és nyolc névadószülőm van,akiket keresztanyu+apunak szólítottam,ja és 23évesen lett akkor igazi katolikus keresztanyám is(keresztapa nem kellett a szertartáshoz).
2012. júl. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
0%
Sajnálom a gyerekedet.
2012. júl. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim válasza:
Az azért névadó mert az a keresztelő helyett van ha nem hiszel a középkori dogmákba....
2012. júl. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:
A 24-es hozzászólótól kérdezném: "Sajnálom a gyereked" választ, miért irta? Ha nekem, a kérdezőnek szól, megnyugtatom, nem kell sajnálni, mert egy kérdés miatt nem kell ilyen kijelentést tenni! Vagy legalább bővebben fejtse ki a véleményét!!!!!!!!!!!!!
2012. júl. 17. 17:31
 27/28 anonim válasza:

Nem értem, miért kell leszólni a névadót. Egyházi esküvőt sem tart mindenki, így nyilván keresztelőt sem. Nekem is névadóm volt, és engem is hívtak névadó szülőnek. Ez az esemény a házasságkötő teremben volt (egy vidéki kisvárosban 1980-ban) anyakönyvvezető tartotta, és mindnyájan (a két szülő és a két névadószülő) aláírtuk az anyakönyvet.

Hogy manapság hogy működik, nem tudom. Legpontosabb információt az anyakönyvi hivataltól kaphatsz. Hívd fel őket, biztos nem fognak ilyen rosszindulatúan beszólni és kötekedni, mint itt egyes válaszolók.

Egyébként nem mindenki tart névadót vagy keresztelőt. Egyik sem kötelező. Az én gyerekemnek sem volt.

2012. júl. 26. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 A kérdező kommentje:
27/27-es. Bocsi, de ezzel nem akarlak megsérteni, de igy biztosan tudod,hogy neked szól az irásom! Köszönöm,hogy végre egy nagyon korrekt, nem értetlenkedő hozzászólást kaptam. Valójában már néha gúnnyá alakult a némelyik hozzászóló véleménye. Teljesen ilyen válaszra gondoltam, amit a legutolsónak kaptam.
2012. júl. 26. 08:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!