Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenki névadózza a gyermekét...

Mindenki névadózza a gyermekét? Keresztszülők nélkül is lehet vagy csak azzal?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 14:54
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
58%
Egyetértek Egy paraszt.
2012. júl. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
Kedves hozzászóló,aki úgy gondolja,hogy egy bunkó vagyok,amiért bővebben kifejtettem mire is gondoltam, azt nagyon sajnálom. Viszont én simán írhattam volna,hogy olyan aki nem tudja miről van szó, minek ír bármit is. Egyébként mindkét utolsó,aki bunkónak és parasztnak tart: sajnálom,de nekem kellett volna azt irnom, mert a mai világban csak az nem tudja mit jelent a szó,aki fogyatékos vagy pici és nem tudja értelmezni a szót. Javaslom,akkor szólj bármilyen témához, ha kicsit konyítassz is hozzá,mert bunkózni csak az szokott, aki nem tud megfelelő választ adni egy kérdésre!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2012. júl. 3. 21:38
 13/28 anonim ***** válasza:
51%
Te vagy, aki minősíthetetlen stílusban válaszolt, ne csodálkozz, hogy a többiek is így válaszolnak rád.
2012. júl. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Úgy gondolom, ha figyelmesen elolvassa valaki a kérdést, akkor teljesen normálisan volt feltéve. Miért bunkó valaki,ha megkérdezi, hogy mindenki NÉVADÓZZA a gyermekét? Nem tudtam, hogy ismeretlen a szó.Arra gondoltam, mármint hivatalosan a Polg.Hiv.nál, névadószülőkkel?ill.keresztszülőkkel.
2012. júl. 3. 22:56
 15/28 anonim válasza:
33%
Én sem hallottam a kifejezését még soha pedig nem elég régóta élek már az országban. A szó kibontásából pedig nekem is az adózás jutott eszembe. Ahogy a keresztelőnél fizetsz a papnak keresztelési díjat, úgy az önkormányzatnál fizetsz illetéket, mert beírják valami könyve (pl: településünk lakói) a gyerek nevét, mint a házasságkötésnél.
2012. júl. 4. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 82reni válasza:
33%

Lehet hogy keménynek tűnik a hozzászólásom, de megjegyezném, bennem ez azt a gondolatot ébreszti hogy egy üres szívű ember ki akarja valamivel tölteni azt az ürességet amit magában érez, hiányol valamit és ezért amiben nem hisz de mégiscsak talál benne valami szépet, ízléseset, azt a saját igényeihez igazodva átalakítja, de az igazi tartalom kiemelésével egy puszta ki akarom elégíteni a vágyam pl. az ünnepelésre dolog lesz belőle.


Igazi elkötelezettség, hit, és annak ismerete nélkül amiről itt pl. a keresztség szentsége szól, kiemelünk egy nekünk tetsző tartalmat, olyan csinosítsuk a külsőt, ejtsünk örömkönnyeket és higgyük azt hogy nekünk milyen jó, mi hogy szeretjük azt a gyermeket, olvadozzunk magunktól, magunknak. De ettől még nem leszünk jobbak, csak az űrt próbáljuk kitölteni magunkban, büszkén, jóérzéssel.

2012. júl. 4. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
72%

82reni, te miről beszélsz?

Született egy gyermek, szülei ünnepélyes keretek közt nevet adnak neki.

Hogy jön ide az, hogy szerinted ez nem "igazi".

Mert nem kötődik valláshoz?

Mindenki úgy intézi ezt, ahogy akarja. A névadó ünnepség ugyanolyan bensőséges a családnak, mint a vallásosnak a keresztelés.

2012. júl. 4. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Pedig Reni rátapintott a lényegre.
2012. júl. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:
82reni:pontosan leírtad végre,amit írtam, csak senki nem akarta megérteni. arra gondoltam,amit írtál.Köszi.
2012. júl. 4. 17:18
 20/28 anonim ***** válasza:
33%

Kérdező, akkor miért nem ezt kérdezted?

Tényleg lüke vagy.

És szórakozol a válaszolókkal.

2012. júl. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!