Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám nem hagy élni. Már...

Anyám nem hagy élni. Már többször megpróbáltam beszélni vele. Mit tehetnék még?

Figyelt kérdés

18 éves lány vagyok. Anyám gyakran annyira földhözragadt... egyszerűen nem tud élni.


Múltkor például be akartam ülni a barátaimmal a városba (a várostól 15 km-re lakunk) és egyből rám förmed: KIVEL?! ÉS MIKOR? 9-kor mennék be, mondtam. Erre ő: Jézusom, 9-kor?! Olyankor már hazafelé kéne jönnöd.

Ez annyira gáz, amikor tudom jól, hogy mások éjfélkor indulnak el valahová, s nincs is megszabva meddig maradjanak. Még a tőlem fiatalabbaknál is így van, holott én már nagykorú vagyok. Engem meg meddig enged el? 1-ig!!!

Ráadásul nem is tudom arra fogni, hogy rosszul viselkednék. Éltanuló vagyok ugyanis, kitűnő minden évben. Megfontolt döntéseket hozok mindig, átgondolom mit teszek.


Anyám annak örülne, ha egész életemben itt ülnék. Egyszerűen nem tudok mást mondani, mint hogy tényleg nem tud élni.

Apám múltkor, VASÁRNAP! el akart menni a barátaival egy falunapra (5 km), erre ő: ÚRISTEN, hát ki találja ezeket ki? Mennyire unatkozhat az, aki ilyeneket csinál? Semmi értelme.

Akkor üljünk egész életünkben itthon és ne érezzük jól magunkat, ne csináljunk semmit?


Anyám persze engem mindig elenged a végén. Észérveket sorakoztatok fel neki, amire már nem tud mit mondani. Ezerszer mondtam már neki, hogy ez csak nálunk megy így és már felnőtt vagyok, hagyjon élni.


Jövőhéten szeretnék a barátaimmal lemenni egy tóhoz és már előre félek megkérdezni. És ez van minden egyes alkalommal, amikor megyek valahová. Már ezerszer mondtam le programot emiatt, anélkül, hogy megkérdeztem volna, mert egyszerűen gyomoridegem van már attól is, hogy mit fog legelőször reagálni.


Nem tudom, mit tehetnék. Annyiszor kívántam már azt, hogy bárcsak ne ide születtem volna vagy azt, hogy bár elválnának, én apával maradnék és akkor nem lenne megkötve a kezem... Tudom, ez felelőtlen kijelentés, pláne egy 18 évestől, de tényleg kibírhatatlan.



Úgy érzem, mintha egy kalitkában élnék. Annyira szeretném élvezni az életet, ahogy minden más korombeli, sőt tőlem fiatalabbak!



2012. júl. 2. 12:26
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

Bocs, kicsit hosszú lett, de ez még így sem minden. Múltkor egy házat béreltünk, hogy szülinapot ünnepeljünk meg, már akkor is voltam 18, erre ő: ÚRISTEN! Fiatalok egyedül egy házban? De inni úgy sem fogtok!?

Legszívesebben sírnék. Másnak a szülei mondják, hogy ne legyél annyit itthon, menj a barátaiddal utazz el valahova, igyatok.... Bezzeg az én anyám... :/

2012. júl. 2. 12:31
 2/16 anonim ***** válasza:
95%
teljes mértékben átérzem a helyzeted sajna nálam is hasonló a helyzet
2012. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
50%

Én az arcába röhögnék! :DDD


Tudod mit? Mondd meg apudnak hova mész, kivel, mikor jössz kb. aztán kész. Anyudnak meg mondd, h elmegyek oszt' cső. És hagyd ott...

2012. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy óvni akar, de azért ez már tényleg túlzás. Én úgy szoktam az ilyet elintézni, hogy egyszerűen megmondom nekik, hogy hova megyek, mondok nekik egy intervallumot, hogy kábé mikorra vagyok várható, és szépen lelépek. Tedd ezt te is. Előbb-utóbb úgyis látni fogja, hogy hiába tart vissza, úgyis elmész, és ráadásul épen mész haza, és ráfog jönni, hogy semmi értelme téged visszafognia. De ez csak egy tanács.
2012. júl. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

"Jövőhéten szeretnék a barátaimmal lemenni egy tóhoz és már előre félek megkérdezni."


Hát ne kérdezd, hanem menj! 5 perccel indulás előtt mondd, hogy: "Anya, lementünk a tóhoz, 2 nap múlva jövök!" Nagykorú vagy, nem hozathat haza a rendőrökkel, nem tarthat erőszakkal otthon. Egy pár alkalom után hozzászokik.

2012. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben keresnék egy megfelelő alkalmat, mikor épp el kell menned otthonról úgyis, indulás előtt pedig adnék neki egy lapot.

A lapra írd le a várható beszélgetéseteket valahogy így:

- el szeretnék menni ide meg oda.(hely, időpont, stb)

- egyedül fiatalok?

- igen, de már nagykorú vagyok...stb

- de akkor is (anyud várható ellenvetése)

- te érveid...

2012. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Dottorre ***** válasza:
Az utolsóval maximálisan egyet tudok érteni, én is így csináltam, és ez tökéletesen be is válik az esetek 90%-ában, pláne 18éves kor után!
2012. júl. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
29%
Hát ez nem egy ritka eset, hidd el, ez kb minden családban így megy, amíg a gyerek külön nem költözik. akkor fogsz élni, ha elköltöztél, addig mindig szárnyaszegettnek fogod érezni magad, de ez a normális.
2012. júl. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18 évesen én engedélyt már nem kértem és nem is kellett soha.Szóltam h elmegyek, kb mikor jövök és ennyi.Soha nem volt ebből probléma.Túlzás amit anyukád csinál. Te amúgy dolgozol, suliba jársz?Mennyire vagy önálló?
2012. júl. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
Édesanyád azért húzódozik, hogy nehogy túl lazának tartsd, azt sugallja neked ezzel, hogy ő komoly, felelősségteljes anya, nem olyan, mint azok, akik bárhová elengedik a gyereküket szó nélkül vagy első szóra. Neked annyi a teendőd, hogy végighallgatod, aztán mégy. Ne akard elkerülni, de ha mégis, mondd meg nyíltan, hogy sok gyomoridegtől megkímélne mindkettőtöket, ha mellőzné a litániát, és ne akarja azt, hogy legközelebb a megkérdezése nélkül menj el szórakozni, mert ha sokat akadékoskodik, elérheti azt is. Mit akar? Hogy úgy viselkedj, mint egy 12 éves? Felnőttkorú vagy, ne féltsen már annyira, mert ez a túlzott féltés, már inkább teher, mint oltalom. Legjobbakat nektek!
2012. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!