Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti melyiket választanátok a...

Ti melyiket választanátok a helyemben? Költözzek, vagy spóroljak?

Figyelt kérdés

Szeptemberben elkezdődik az egyetem, nem olyan messze a lakhelyemtől (ez kb 3 óra utazást jelent egy nap). Lenne lehetőségem csoporttársakkal albérletbe költözni, ami gyakorlatilag ott lenne az egyetem szomszédságában, nem kellene utazgatni. Viszont így ezerrel kellene spórolnom, és minden pénzem erre menne el. A másik lehetőség, hogy leszek továbbra is bejárós, és gyűjtögetek, mert egy év múlva fel szeretnék költözni Budapestre. A szüleimmel abban egyeztünk meg, hogy havonta kapok egy fix összeget, amiből fedezném az albérletet (+ még saját zsebből ha nem futja), vagy félretehetném jövőre. Lehet, hogy továbbra is bejárósnak kellene lennem és spórolgatni Pestre, csak az a baj, hogy utálok itthon lakni. Anyukám idegbeteg, dührohamai vannak, beleszól mindenbe. Tényleg olyan alap dolgokba is, hogy milyen felső van rajtam, vagy hogy hogy áll a hajam.... És arról ne is beszéljünk, hogy el vagyok tiltva szinte az összes barátomtól. Nekem pedig most a tanulás lenne az első, nem anyám hülyeségei. Ennek tudatában ti mit tennétek a helyemben?

20/L


2012. júl. 1. 15:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem ismerem a helyzetedet, így nem tudom mi lenne a helyes megoldás. De a tapasztalatomat megtudom veled osztani.

Szintén 20 éves vagyok, 2 éve lakom külön a szülőktől. Támogatást akkor kapok, ha nagyon szükségem van, nem nagyon szeretek kérni. De én megbántam, hogy ilyen hamar különköltöztem. Dolgozhatok ezerrel, akkor sem marad pénzem, csak a rezsit meg a kaját tudom kifizetni. Persze, buli különélni, kell ez a szabadság, de én ha újra választhatnék, inkább otthon maradnék még pár évig, spórolnék, és csak akkor költöznék külön, ha már van egy autóm, némi tőkém, vagy legalább egy jogosítványom...

2012. júl. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én egy évig voltam bejárós egyetemen. Napi 4 óra utazást jelentett ez számomra (2 oda- 2 vissza). Számolnod kell arra, hogy, ha pl. reggel 8kor kezdődik az órád az azt jelenti, hogy ha 1,5 órás az út akkor is legjobb esetben is azokon a napokon hajnal 4kor kell kelned (én 3:45kor keltem) és ki tudja mikor érsz haza. Elképzelhető, hogy este 6kor is kezdődne órád, ami mondjuk kb fél nyolcig tart. Ha lenne mondjuk haza utazási lehetőséged, hogy 8kor elindulsz akkor is este 11 mire haza érsz és semmi nem garantálja, hogy ezt másnap nem kell megismételned. Persze te tudod megítélni, hogy mennyire komolyan akarsz bejárni órákra. Iszonyatosan fárasztó bejárni, főleg 3 órás utazással. Tanulásra erő szinte semmi nem jut. Esetleg napközben mikor nincs órád (ez változó, lehet 1 óra pihi, de lehet, hogy több). Persze mondanom sem kell, hogy mivel haza nem tudsz menni a hosszabb szünetekben (mint bentlakó társaid) esetleg a barátoknál vendégeskedhetsz, de mi van, ha nekik viszont órájuk van. Én megjátszottam ezt, egy évig nem kívánom senkinek. Én a helyedben inkább összeköltöznék a csoporttársakkal és spórolnék amin csak lehet. Arról nem is beszélve, hogy ha ott laksz akkor esetleg diákmunkát is vállalhatsz azokon a napokon, mikor nincs tanítás. Az így megkeresett pénzt pedig félre teheted a pesti tervekre.

Beutaznod egyébként költségkímélőbb sem lenne. Havonta meg kellene venned a bérletet. Napközben enni, inni kell ami szintén pénz és mivel egész nap a suliban szükséged lesz a kajára. Nem hiszem, hogy este a reggel elkészített szendvicset szeretnéd megenni, amit egész nap ott nyomorgattál a táskádban. Míg, ha ott laksz van lehetőséged több napra főzni.

Egyébként nem feltétlenül kell albérletbe költözni, pályázhatsz kollégiumra is.

2012. júl. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 zokniszörny ***** válasza:

Én 2 éve járok egyetemre, napi 4 órát utazom.

Az előző válaszolóval egyetértek, az utazás tényleg fárasztó, de azt nem mondanám, hogy nem költségkímélőbb. Ha tudsz magaddal kaját vinni, meg innivalót, akkor az a 4000 Ft-os havibérlet nem vág a földhöz. Viszont egy albérletbe költözés szintén nem egyszerű. Ha nem tudnak támogatni a szüleid, akkor dolgoznod kell (az legalább olyan fárasztó, mint az utazás), kaját kell venned, rezsi, plusz utazási költség... Nem tudom, mindkettőnek vannak előnyei és hátrányai. Én a kollégiumot ajánlanám, az olcsóbb. Próbálj meg jelentkezni rá. Az egyetem honlapján fenn kell lennie a jelentkezési lapnak.

2012. júl. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Napi 3óra utazás? Az azt jelenti, hogy 2*1,5óra? Hát meggondolandó...Budapesten belül az átlag a napi 2 óra utazás nekem,ha egyetemre,munkába vagy akárhova szeretnék menni tömegközlekedéssel...


Én mindenképp elköltöznék valahogy albérletbe. Valahogy esetleg most nyáron menj el dolgozni,próbálj még pénzt gyűjteni szeptemberig...Az önkoritól pedig igényelj lakhatási támogatást....A suliban is pályázz meg ösztöndíjat,vagy támogatásokat.

Hajrá.

2012. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!