Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyiket választanátok? Van...

Melyiket választanátok? Van itt olyan akinek van tapasztalata?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy nagymamám szeretne velem eltartási szerződést kötni, hogy még idősebb korára legyen valaki aki biztos , hogy mellette lesz és ápolja, . Ezzel a szerződéssel ugye jár az hogy az ingatlan az én tulajdonomba kerül az ellátásért cserébe. Nagybátyám viszont, aki soha nem dolgozott, börtönbe is ült, a bank végrehajtást kezdeményezett már ellene jó sokszor(csak semmire nem mennek mert nincs a nevén semmi), mindig azt szajkózza, hogy örökösödési szerződést csináljon nagymamám és akkor én leszek a tulaj ő meg a haszonélvező, mindezt azzal magyarázva, hogy így majd ő vigyáz a házra,hogy ne legyen el kótyavetyélve.(nem is értem miért lenne...plusz a bank így se tud végrehajtani ellene) de ezzel tulajdonképpen ő lesz az úr minden felett és beleül a jóba, minket meg ha akar akkor kirak. A kérdésem végülis arra irányul, hogy az eltartási szerződéssel a haszonélvezet kire száll? van olyankor haszonélvezet valakinél? vagy lényegtelen mit választok én járok rosszul?
2012. jún. 25. 15:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem mondom, jól kitalálta! Ha a nagymamád édesgyermeke a nagybátyád, akkor valami kis köteles része van nagymamád halála után a vagyonból, de eszetekbe ne jusson hagyni, hogy kizsarolja a haszonélvezetet: nem fog számlákat fizetni, rajtad mint tulajon behajtják az összes ház miatt keletkezett tartozását és nem fogod tudni kitenni a lakásból.
2012. jún. 25. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az eltartási szerződéssel semmiféle haszonélvezet nem jár. Az te tudnád a nagybátyádra íratni, ha már a nagymamád meghalt. Gondolom, ezt nem csinálnád. A nagymamádnak kell döntenie, hogy melyiket csinálja meg, hogy ki akarja e túrni a fiát az örökségből, vagy neki is adni akar?
2012. jún. 25. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A haszonélvezeti jog erősebb,mint a tulajdonjog. Így gyakorlatilag nem tudnád eladni, neki meg amíg szeretné, lenne lakása.Ne hagyd magad.
2012. jún. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen nem vagyunk összeveszve nagybátyámmal, csak annyi zavar hogy 2-szer ült lopásért, ha neki nem tetszett a főnöke vagy a munkahely akkor otthagyta mondván neki nem dirigál senki, így bankok se, mert ugye nem is tudnak, szóval ha kap pl segélyt akkor megveszi ami neki kell , vagy amit kitalál a másik házra amiben most van( az is mamámé csak 5 éve csinálja mert kiégett) utána ideadja a maradékot de elvárja hogy 3 fogásos kaja várja, jah és ő nem iszik vizet mert nincs íze....szóval 40 x-en túl van a mamám tartja el de ő tudja mondani, hogy megnézi én hol leszek ennyi idősen..hát már most többre vittem szakmával és munkával de mind1...meg persze ha kell itthon valamit csinálni akkor le van tudva hogy ő nem itt lakik...de mamám átjár hozzá füvet nyírni...ennyit erről ki hol lakik..

És az a baj hogy mamám meg régimódi és jaj hát a gyerekem címszóval senkinek nem akar rosszat, és befolyásolható,szóval kizárni nem lehet. Azért kérdeztem, hogy az eltartási szerződés hogy működik, ha velem megköti akkor onnantól a ház az enyém csakis az enyém haszonélvezet nélkül? mert akkor megpróbálom ezt megköttetni, mert akármennyire szeretem nagymamám, ha örökösödésit köt és nbátyám lesz a haszonélvező akkor mi párommal lelépünk az ő anyjáékhoz és itt az lesz ami lesz, megnézem ki tart el kit, csak szegény mamámat sajnálnám nagyon, de hát mit tegyek.

2012. jún. 25. 16:46
 5/8 anonim ***** válasza:
Az eltartási lesz a legjobb megoldás, de akkor tényleg el kell tartanotok a nagymamát, és a temetést is nektek kell állnotok, remélem ezzel tisztában vagytok?Kérdezd meg a nagymamát, hogy melyikőtöktől szeretné, ha eltartaná őt? A nagybátyádtól, vagy tőletek, mert annak tudatában döntsön.
2012. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
persze, ez nem kérdés, én szerződés nélkül is megtenném, hisz ő nevelt fel anyám helyett, de 1 szerződés azért kell mert ha nem lenne akkor automatikusan anyámra és nbátyámra száll és viszi kétfelé a bank tulajdonképpen az életemet a házzal együtt. Én is az eltartásira hajlottam, csak nem tudtam, hogy azzal lesz e benne valami hátulütő mint pl a haszonélvezet.
2012. jún. 25. 16:57
 7/8 anonim ***** válasza:

"Azért kérdeztem, hogy az eltartási szerződés hogy működik, ha velem megköti akkor onnantól a ház az enyém csakis az enyém haszonélvezet nélkül?"


Nem, a ház onnantól lesz a tied, hogy meghal a mama.

2012. jún. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké ezt tudom :) akkor úgy fogalmazom, hogy kizárólagosan enyém lesz utána, de köszönöm a válaszokat, megtudtam amit akartam :)
2012. jún. 25. 18:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!