Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Zinka lánynévről kinek mi jut...

Zinka lánynévről kinek mi jut eszébe?

Figyelt kérdés
Egy ismerős kislányát így hívják, nekem nagyon megtetszett:)
2012. jún. 26. 11:13
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Magyar eredetű név de a jelentése ismeretlen
2012. jún. 26. 11:23
 12/22 anonim ***** válasza:
46%
Ez vmi szerb horvát név ha jól sejtem?!?
2012. jún. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem aranyos, nekem kifejezetten tetszik. Egyébként valami régi cseh, vagy lengyel film jut eszembe róla:)
2012. jún. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
94%
Nekem egyáltalán nem tetszik. Szeretem az egyedi és ritka neveket, de ez nekem se jön be.
2012. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is a Dinka jutott róla elsőre eszembe, de hát sok névhez ki lehet találni hasonló gúnynevet (Réka-Béka, Kata-Kapa, Léna-Béna, stb), tehát igazából ez nem befolyásolna a névadásban.


Viszont nekem eléggé kislányosnak tűnik a név, egy gyereknek aranyos, de egy 50 éves komoly üzletasszonynak már kevésbé tudom elképzelni. Persze csak megszokás kérdése, ha 10 éve így hívnák a főnökömet, biztos nem lenne fura... :)

2012. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

kérdező, sajnos nem felesleges tartani a csúfolástól..persze, bárkit lehet bármivel, de a szülőként igyekszik az ember olyan nevet választani amivel valószínűbb hogy elkerülhető ez. Pl- Nagy vezetéknévhez nem akarom minden áron az Árpit adni mert nekem az tetszik...Vagy Végh-hez a Bélát... Sajnos a gyerekek gonoszak, nem eredendően, hanem akkor ott az oviban, isi'-ben épp az lehet az érdekes, h mivel lehet mást szekálni -ha olyan a közösség- az ember pedig nem szívesen teszi ki ilyennek a gyerekét.

Nekem is a dinka ugrott be egyből, mert ez olyan ritmusos h Dinka Zinka és jól lehet kántálni, miközben a gyerek ül majd a padban és veszi elő az uzsiját vagy játszik az udvaron.

Mi is épp név választás előtt állunk, és nem szeretnénk hétköznapit választani sem, és túl extrémet, különlegeset sem, csak azt szeretnénk, ha jól csengő neve lenne az amúgy tucat vezetéknévvel együtt... nekem pl. fiú névből a Lázár tetszik, de a leendő apuka szerint hivalkodó..

Nem egyszerű, mert egy életre választod azt a nevet neki...

2012. jún. 26. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is dinka jutott eszembe.
2012. jún. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Baazingaa
2012. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Zn=Cink
2012. jún. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
A dinka, és a cink szavak jutottak róla eszembe. A cink azért, mert sokat foglalkozom a német nyelvvel, és sokszor a Z-vel kezdődő szavakat ösztönösen C-nek olvasom hirtelen (Cinka), főleg ha ilyen általam ismeretlen névről van szó, ami akár német is lehetne. :)
2012. jún. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!