Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemsokára gyermekelhelyezésünk...

Nemsokára gyermekelhelyezésünk lesz, a kislány 3 éves. Én vagyok az anya. Mi alapján döntenek, hogy ki kapja meg?

Figyelt kérdés
2012. jún. 22. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:

jövedelem, milyen helye lenne a kicsinek - környezettanulmány


az sem mindegy, milyen ügy miatt jutottatok a gyermekelhelyezésig


egy szociális munkás

2012. jún. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Minden körülményt megvizsgálnak: lakhatás, segítség (nagyszülők pl.), környezet, óvoda, ahova jár(na), stb. Ha szükséges, beszélnek az óvónőkkel, környezettanulmányt végeznek, végső esetben egy hozzáértő pszichológus a gyerekkel is elbeszélget.

Persze titeket is mindkettőtöket meghallgatnak majd.

2012. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Most már nem biztos, hogy az anya kapja meg?
2012. jún. 22. 15:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem, már egyáltalán nem biztos.

De ezt leírtuk itt legalább ezerszer, többen is.

2012. jún. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ha az anya tud megfelelő lakhatást biztosítani, lehet ez egy albérletben is, akkor megkapja a gyereket. Hacsak nem alkoholista, ilyesmi.

Egy három éves kisgyerek lelkét tönkre is tenné, ha nem az anyjával élne.

2012. jún. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%
Utolsó butaságot ír, de szerintem annyi hozzáértő leírta már a jelenlegi ítélkezési gyakorlatot, hogy nem koptatom még egyszer a billentyűzetet.
2012. jún. 22. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Normális életvezetés, és megfelelő anyagiak esetén, az anyának nagyobb az esélye.
2012. jún. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Látom, hogy akármit mondunk, akár a fejünk tetejére állhatunk, ezt a tévhitet akkor sem lehet kiverni a fejetekből.

Na, nem baj, majd a konkrét esetek (nem feltétlenül a Kérdező esetére gondolok, hanem általában!) felnyitják a szemeteket! Ha már azoknak, akik ezzel foglalkoznak, nem hisztek...

2012. jún. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy 12 éves kortól már megkérdezik a gyerekeket, hogy kinél szeretnének inkább lenni.

Azalatt meg miért olyan hihetetlen, hogy az anyjukhoz jobban ragaszkodnak a gyerekek?

Ez az esetek igencsak túlnyomó többségében így van, akkor is, ha már nagyobb az a gyerek, pláne ilyen pici korban.

Főleg, ha lány. Neki még jobban hiányozna az anyja. Ilyet nem lehet tenni, hogy egy kislány ne az anyjával legyen. Hacsak nem alkalmatlan emberileg a nevelésére.

2012. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tévhit vagy nem JOGILAG, azért a bíró mégiscsak ember, és az életben az az általános (ha semmi kirívó nincs), hogy egy gyereknek az anyja mellett van a helye. Mivel a bíró ember, igenis befolyásol(hat)ja a döntésben ez a tény.
2012. jún. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!