Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet hogy lehessen csincsillám?

Figyelt kérdés
2012. jún. 16. 12:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Éjszakai állat, szerintem inkább sehogy...
2012. jún. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Odamész és rákérdezel. Kérdéses, hogy hány éves vagy, mennyi a felelősség érzeted és hogy valóban akarsz e egy kisállatot tartani és nem csak divatból meg legjobb barát majmolásából akarod e. Nagyon sokan - köztük én is ilyen voltam - csak azért akarnak egy kis rágcsálót, mert másnak is van. Tehát, ha nem csak amolyan fellángolás, hanem tényleg régóta szeretnél és ezt tudják is a szüleid, akkor próbálj meg rákérdezni. Ha nemet mondanak rá, akkor érdeklődj, hogy miért nem. Mert az sem mind1, hogy a szülők miért nem engedélyezik. Na, ha jutottál vmire akkor írj, ha kedvezőtlen választ kapsz, akkor mindenképpen írd meg azt is, hogy miért nem lehet, mert lehet, hogy azzal még tudunk mit kezdeni.
2012. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem anno tengerimalacom lett úgy, hogy nyaggattam őket egy cicáért, azt nem engedték, és aztán eszembe jutott a t.malac, a cica után már simán belementek, hogy jó, az legalább kicsi. :D

Plusz ígérd meg, hogy te fogod takarítani, etetni, törődsz vele, a szüleidnek semmilyen gondjába nem kerül majd. Ha viszont anyagi okokból nem engedik, akkor sajnos nem tudsz mit tenni.

2012. jún. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is van 2 :)

Egyáltalán nem büdösek pl. De télleg, egy nyúl mellett pl meg lehet halni 3-4 nap után, de a csincsilla nem lesz büdös 1 hétig minimum.

Hátrány: 2 kell, mert ha csak egy van az depis lesz, elkezdi tépkedni a saját szőrét meg ilyenek. Elég nagy ketrec kell, nem dobhatod be őket egy akkora kis izébe, amiben az állatkereskedésben kínozzák szegénykéket. + hivatalosan 25 fok fölött (szerintem inkább 28) nagyon melegük lesz és vagy hideg helyre teszed őket, pince például (csak ott meg legyen 15 fok minimum)vagy elkezdesz

járólapokat hűteni a mélyhűtőben...

Sok a baj velük na :)

[link]

2012. jún. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:D irni fogok a fejleményekről:)
2012. jún. 18. 11:11
 6/6 amazing-chinchillas válasza:

Értelmesebbek mint a nyúl és mint előttem írták nem büdös ha hetente ki van cserélve alatta az alom.


Nekem személy szerint formára és jellemre is jobban be jön a csincsilla.


Azt hogy min. 2 kell tartani nem látom hátránynak mert így is úgy is takarítani kell a ketrecet hetente és kettő csincsilla nem csinál sokkal több kosz mint 1 :) A hete takarítás ugyan úgy megy 2 csincsillánál mint 1-nél.


Ezen kívül ha okosan előre gondolkodva vásárolsz akkor a havi költség se drága, Fressnapf-ba lehet 500literes forgácsot venni, ami két csincsillának szinte 1 évre elég attól függ mekkora a ketrec.


Csincsillánként havonta kb. 1kg táp kell ami 250Ft/kg nálam. Homok 170Ft/kg.


A fressnapfba szintén lehet nagyobb kiszerelésben szénát venni nekik ami praktikusabb és olcsóbb mint ha kis zacskónyi szénát veszel.


webmaster@amazing-chinchillas.com

[link]

2012. jún. 19. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!