Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Melyik utat választanátok...

Melyik utat választanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

28 éves nő vagyok, 4 éve élek együtt a párommal, aki szintén 28 éves. A kapcsolatunk másfél éve kezdett megromlani, rengeteget eljár otthonról kártyázni, ha otthon van akkor meg számítógépen játszik. Szinte már függő, mert hajnalban már azzal kezdi és késő este kel fel a géptől. Szex semmi! Otthon gyakorlatilag nem csinál semmit, minden rám marad: a kert, az udvar, a házimunka, és mellette persze dolgozni is járok és másodállásom is van.

A gyerek-témát kapásból elterelni, szerinte még nincs itt az ideje. Szerintem pedig már itt van. Saját házunkban élünk, nincs hitelünk, az én biológiai órám pedig lassan ketyeg...

Egyszóval így tespedünk egy ideje, sajnos nem sok biztatót látok a közös jövőnkben.


Pár hónapja elkezdett egy kollégámmal alakulni köztünk egy kapcsolat, ami leragadt a beszélgetések szintjén, de kiderült, hogy kölcsönösen vonzódunk egymáshoz. Ő 40 éves, elvált, két kisgyereke van, akiket az anyukájuk nevel.

Ő szeretne ismét házasságban, boldogan élni, és egy újabb gyermekvállalástól sem zárkózik el. Szeret engem és szívesen összekötné velem az életét.


Tulajdonképpen én is megszerettem őt, mellette nőnek és nem cselédnek érzem magam, mint otthon.


Mit tennétek? Adnátok egy esélyt a jelenlegi kapcsolatnak (ami a környezetem és a családom szerint reménytelkennek tűnik) vagy belevágnátok az újba, akivel lehetőségem lenne egy családként, és anyukaként élni?


2012. jún. 13. 10:42
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Lépj tovább, kezdj új életet az új pasival. Kapott elég időt a jelenlegi barátod, nem élt vele. Biztos nehéz döntés, de gondolkodj racionálisan.
2012. jún. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk egy 28 éves játékfüggőről váltasz egy 40 éves elvált 2 gyerekesre, minőségi váltás ez?
2012. jún. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Ez így biztosan nem jó. De ha közös a ház,akkor elég nehéz lesz emiatt a vagyonmegosztás.

A másik: egy 40 éves férfi elég idős már. Ha elvált és van 2 gyereke,akkor meggondolnám,hogy belevágjak-e vele egy kapcsolatba? Nem biztos,hogy együtt élve jobb lenne,mint a mostani helyzet.Gyereket semmiképpen nem vállalnék még egyikkel sem.

2012. jún. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
51%
Na és mi van akkor ha 40 éves elvált 2 gyerekes? Semmi. Az unokatestvérem idén nyáron megy férjhez éppen egy 40 éves 2 gyerekes elvált apukához. 25 évesen. Egy nagyon jó ember, és nála jobbat el se tudnék képzelni a lányhoz. Nem mellesleg a pasi még 2 gyereket szeretne az unokatesómtól. Mi az hogy minősgéi váltás?! Az emberek nem tudhatják előre hogy végződik majd a házasságuk, ő sem azt az embert vette feleségül, akivé a nő vált.
2012. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Lépj! Szerintem felesleges az időt vesztegetni egy olyan ember mellett akivel nem vagy boldog.
2012. jún. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
40 éves hol öreg?????? ha pedig már van 2 gyerek az azt jelenti h szereti a gyerekeket,tudja mivel jár a család,az apaság. igen,minőségi váltás! amugy meg ha mégsem jön össze akkor sincs semmi, a lényeg h a mostani pasi mellett semmi értelme maradni
2012. jún. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy öreg e, nem is ítéltem el senkit, csak egy kérdés volt, hogy tényleg megéri e váltani, mert ott meg más problémák jelentkezhetnek, probléma minden kapcsolatban van. Senki nem mondta, hogy valaki rossz ember lenne, a 40 éves emberek nem rosszak, én is leszek 40 (de én rossz leszek)
2012. jún. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
20%
Gondolom a párod nem kevés pénzt keres a kártyával. Elég undorító dolog amit művelsz. Nem mindenki akar egész életében gürizni dolgozni sz*ros minimálbérért ha könnyeben is meglehet keresni azt a pénzt.
2012. jún. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Utolsó. Úgy nézem neked még soha nem járt egy nő sem az ágyadban. Vagy pedig 1 pénzéhes ribi jól bepalizott. Ez viszont nem jelenti azt, hogy mindenki ilyen. ;)
2012. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Nekem ez az "egyik kapcsolatból ugrok a másikba" mindig elég gyanús. Menekülésnek hat. Próbálj egy kicsit egyedül lenni a szakítás után, h letisztuljon benned,ki is vagy te valójában, mit akarsz, stb.

A 40 év meg tényleg riasztóan öreg ahhoz, hogy vele kezdj új kapcsolatot, gondolj bele, amire elég stabil a kapcsolat, hogy gyereket vállalj, már lesz 43 is, a következőnél 45...

2012. jún. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!