Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen törvény él ilyenkor?...

Milyen törvény él ilyenkor? Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Ma volt a gyerektartási per,de nem eggyeztünk meg és félek rosszul fogok járni.Gyermekem édesapjának volt munkahelye és fizette is a gyerektartást,de elküldték a munkahelyéről mivel sérve volt és megműtötték,így nem tud fizikai munkát végezni mivel nem tud emelni erre hivatkozva kérte a bíróságot hogy csökkentsék a gyerektartást ami 15000-Ft jelenleg.Én nem egyeztem ebbe bele,mivel a kislány tej érzékeny,megy bölcsödébe és így sem elég a pénz ami levontak eddíg tőle ha mindent számolnák.10000-Ft ra szerette volna csökkenteni.Neki jelenleg mindössze 22800-Ft a jövedelme ez a szociális segély.Élettársával él együtt albérletbe havi 50-60-eze a kiadásai,élettársa dolgozik havi 80-ezret kap.Nekem is van élettársam édesanyjával élünk együtt én jelenleg 28-ezer illetve 13700-at kapok GYES illetve családi pótlék.Párom fizetése havi 140-150 ezer.Kiadásaink rezsire számlákra havi 100000-Ft.Nem akarok tágítani a 15000-Ft tól.Meg fogom ezt az összeget kapni?Megnyerem vagy elvesztem a pert?Mennyi esélyem van rá?Mert aki elveszti annak kell a perköltséget fizetni,és félek.
2012. jún. 12. 15:28
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

8.as vagyok most olvasom mi a f@szra szeded te fel a 13700 családit amikor az csak az egyedül állóknak van neked csak 12700-et kéne kapnod mivel élettársi kapcsolatban élsz!!!!!!!!!!!!!!!!Hmmmmm?De sejtem mi lehetett a probléma mivel még bölcsis korú a gyerek és te elég hamar találtál élettársat az ,hogy úgy félre kufircoltál ahogy illő!!!

Éhes kurv@!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

2012. jún. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Úgylátom itt a legtöbben az apukát sajnálja.Mi köze van ahoz hogy tej érzékeny??Hát csak annyi hogy az apját csak az érdekli hogy ő beteg,nem is érdekli hogy mi van a lányával,nem látogatja,nem is érdeklődik utánna.Milyen az ilyen apa???Én nem érzem magam eggyáltalán hibásnak,ahogy már leírtam ők dobtak ki a közös házból és őket sem érdekelte hova megyünk.Én is fizetek a gyereknek,akinek van már gyermeke az tudja nem 30000-ft havonta a gyermek fentartása.Csak ő meg nem foglalkozik semmivel,most is mondtam neki hogy a kislány gyógyszerei nem illetve a tejmentes termékei nem kevés pénz,és most sem fizet semmi gyerektartást,sőt azt mondta nem is fog,úgysem tud vele senki semmit csinálni.Így is őt kell sajnálni????Biztosan ezek után is őt fogjátok pártolni,de tegyétek csak,de szerintem eggyértelmű hogy ő azt szeretné hogy ne keljen semmit fizetni a gyerekre.Ja és el ne felejtsem volt bent a gyámhatóságnál hogy hogy tudna lemondani a gyerekről!!!!!!Szép mondhatom csak hogy ne keljen fizetni egy vasat sem!!!!!Egyébként azért írom hogy a kislány is tej beteg,mert mindenkit az érdekli hogy az apa a beteg,az nem hogy a kislány mivel küszködik 2,5-évesen.Szerintem a gyerek lenne a legfontosabb,én inkább nem ennék de a gyerek ne szenvedjen hiányt az alapvető dolgokban!!!!És az apa ezt nem így látja !!!!
2012. jún. 14. 09:40
 13/15 A kérdező kommentje:
Nem szégyellem magam,nincs miért,ugyanis 10-év után ő úgy döntött hogy elhagyja a családját egy másik nő miatt nem én vagyok a hibás.És ráadásképp építettünk egy kis 50m3-es házat amit az édesanyja telkére építettünk és szó szerint kiraktak a házból a gyerekkel együtt,őket sem érdekelte mi lesz velünk vagy miből fogunk megélni illetve hogy utcára is kerülhettünk volna,és hiába mentem bíróságra nem tudtam mit csinálni mivel nem volt papír hogy azt mi csináltuk.Kérdem én akkor én miért legyek rá tekintettel ha ő sem volt ránk az és nem érdekelte semmi.
2012. jún. 14. 09:43
 14/15 anonim ***** válasza:
Hát ezt hívják szopásnak szaknyelven. Ha nem tud miből fizetni, nem is fog, csinálhatsz bármit.
2012. jún. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Oké. És ha most bosszút állsz pitiáner 5000 forinttal mitől lesz jobb neked vagy a gyereknek? Attól még nem lesz ott az apja, nem fogja jobban szeretni, és ahogy elnézem, sokkal több pénzt sem fogsz kapni mint eddig. Inkább örülj neki, hogy megszabadultál egy ilyen idiótától és találtál magad mellé valaki mást elég gyorsan. Fogadd el, hogy ami megtörtént azon nem fogsz tudni változtatni akkor sem a hülyére pereled ilyen pics.ányi baromságokkal. Én minden kapcsolatot megszakítottam volna vele, fölösleges erőlködni a tönkretételén, mert semmit nem nyersz vele, neki meg úgyis mindegy, csak magadból csinálsz bohócot, és jót szórakoznak a bosszúéhes, nyafogó exen. Pont ezt várták tőled, most pedig meg is adod nekik. Nem vagy akkora sz@rban szerencsére, és hiába szeretnéd nem Te leszel az igazságosztó. Ha ezt folytatod semmivel sem vagy többre értékelhető mint ők. Bár még mindig nem tudok minden részletet, de ezek után is csak az önérzetében sértett hisztis nőt látom, de az újabb információk alapján annyiban változott a helyzet, hogy a férjed lesüllyedt a TE szintedre a szememben. Zsák a foltját szokás mondani.


De ez csak az én véleményem, ha nem érdekel, azt sem veszem zokon, igazából semmi közöm hozzá.

2012. jún. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!