Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen törvény él ilyenkor?...

Milyen törvény él ilyenkor? Mit tudok csinálni?

Figyelt kérdés
Ma volt a gyerektartási per,de nem eggyeztünk meg és félek rosszul fogok járni.Gyermekem édesapjának volt munkahelye és fizette is a gyerektartást,de elküldték a munkahelyéről mivel sérve volt és megműtötték,így nem tud fizikai munkát végezni mivel nem tud emelni erre hivatkozva kérte a bíróságot hogy csökkentsék a gyerektartást ami 15000-Ft jelenleg.Én nem egyeztem ebbe bele,mivel a kislány tej érzékeny,megy bölcsödébe és így sem elég a pénz ami levontak eddíg tőle ha mindent számolnák.10000-Ft ra szerette volna csökkenteni.Neki jelenleg mindössze 22800-Ft a jövedelme ez a szociális segély.Élettársával él együtt albérletbe havi 50-60-eze a kiadásai,élettársa dolgozik havi 80-ezret kap.Nekem is van élettársam édesanyjával élünk együtt én jelenleg 28-ezer illetve 13700-at kapok GYES illetve családi pótlék.Párom fizetése havi 140-150 ezer.Kiadásaink rezsire számlákra havi 100000-Ft.Nem akarok tágítani a 15000-Ft tól.Meg fogom ezt az összeget kapni?Megnyerem vagy elvesztem a pert?Mennyi esélyem van rá?Mert aki elveszti annak kell a perköltséget fizetni,és félek.
2012. jún. 12. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22800-ból adjon 15 ezret? Az több, mint a fele a bevételének. De bármi lehetséges...
2012. jún. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
sztem elfogod vesziteni,a parod pénzéd is figyelembe veszik,és az elég sok!sztem még a 10 ezer is sok ha 22 az övé.
2012. jún. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

Ezt te komolyan mondod?? Mekkora egy pénzéhes zsido K*rva vagy? Az embernek 22ezer forint az össz jelenlegi bevétele és te még ettöl is megakarod fosztani? Szegény kislány tejérzékeny?? URISTEN NEM IHAT tejet és ehet tejterméket?? Legalább erre nem kell költeni!

"Én nem egyeztem ebbe bele,mivel a kislány tej érzékeny,megy bölcsödébe és így sem elég a pénz ami levontak eddíg tőle ha mindent számolnák." Mennyi lenne elég? mondjuk a veséje meg a mája eggyüt véve??, BAkker erre akkor gondoltatok volna mikor megcsináltátok a egyereket. Ahogy nézem neked és párodnak sokkal jobb az anyagi helyzete ráadásul nektek nem kell alérletet fizetni akkor meg mit sirsz? Örülj hogy egyáltalán fizet valamit! Sokan ezt se teszik! Egyébként meg számithatsz hiogy bukni fogod mivel ugy tudom a gyerektartásra maximum a jövedelem 40% vagy mennyi ami levonható! Ugyhogy számolj csak 22800*0.40=9120 ugyhogy az exed kérése pont hogy jogos! kezdhetsz gyüjtögetni!

2012. jún. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérvényezd, hogy adja el az egyik veséjét, mert abból tudná fedezni a havi +5ezer gyerektartást, amit te óhajtasz :)
2012. jún. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Remélem elveszíted a pert! Szörnyű hogy kisemmiznéd a gyereked apját, főleg úgy hogy ti elég jól álltok... :-(
2012. jún. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
szánalmas
2012. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
nekem mondjuk egy forintot nem fizet az apuka.hiába mentem biróságra,bejelentette magat munkanélkülire.
2012. jún. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
36%
De egy undorító k.cs.g vagy te bas.zdmeg itt írod hogy mennyiből vannak ők meg mennyiből vagytok ti és 5000-ért eltemetnéd!!!A helyébe 5 ft-ot nem adnék ezek után te fas.opó éhes kurv.!!!
2012. jún. 12. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Az hogy jön a történetbe, hogy tejérzékeny a gyerek?

Az nyilvánvaló, hogy egy pénzéhes dög vagy, de az pont nem jelent extra kiadást, hogy a gyerek laktózérzékeny.

2012. jún. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Először a kérdezőnek. Ok, hogy nem jön ki a 15000-ből a bölcsi, meg az egyéb ellátások, de neked is fizetned kell a gyerekre nemcsak neki. Basszus, nem elég, hogy szegényt elküldték a munkájából, nem dolgozhat, épphogy megélnek a párjával, Te még az utolsó bőrt is le akarod húzni a volt férjedről. Nem tudom, hogy mit tett, hogy elváltatok, de azért valamikor szeretned kellett, tehát inkább erre gondolj.


Egyébként, csak annyit írnék az utolsónak (úgy hogy teljes mértékben egyetértek a válaszolókkal, mert gusztustalan, amit a kérdező akar), hogy a bölcsiben külön kell főzni a tejérzékeny gyerekeknek, mert általában főzelék van és azt tejjel, tejföllel sűrítik és ez esetben azt nem ehet, tehát többe kerül a speciális étrend.

Viszont, ha a gyerek bölcsibe megy, akkor anyuka - gondolom - visszamegy dolgozni és egyébként is, mint egyedülálló anyuka kérhet 50%-ot az önkormányzattól a bölcsire, tehát csak hagyd békén szegény apukát.

2012. jún. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!