Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám miért nem fogja fel...

Anyám miért nem fogja fel amiket mondok?

Figyelt kérdés
Soha a büdös életbe nem figyel rám kb. 22 vagyok, nem tini. Vannak dolgok amiket évek óta mondok neki, de b@szik rá nagyívből. Van, hogy leülök vele, elmondom neki, rendesen normálisa, hogy anya szerintem ezt nem így kéne csinálni meghallgat bólogat rábólint és másnap kezdi előlről. Amúgy nagyon szeretem, de nagyon felment már megint bennem az ideg. Az egész családot felidegesíti. Nem akarok példát írni, már erőm sincs hozzá, mert megint hallom hogy üvöltözik öcsémmel olyan dolgokért ami nem normális. Hiába mondom neki, hogy egy 12 éves gyerektől ne várjon el olyan dolgokat, hogy minden nap nekiálljon és takarítsa ki a szobáját, menjen ki magától a konyhába mosogasson el és locsolja végig az összes virágot amik nem is tesómé. Hazaér a gyerek fáradtan az iskolából és evvel kezdi, hogy azonnal álljon neki kitakarítani, és már örjöng. Van egy nővérem ő már rég elköltözött itthonról, de én még egyetemista vagyok, néha itthon lakom ha nem a koleszban vagyok de amit lerendez megöl. Ez van már vagy 2-3 éve. Miért nem tudja felfogni, hogy egy 12 éves gyerek nem fog minden nap nekiállni takarítani? Miért jó neki hogy üvölt mint a sakál? Apámmal nem egyszer mondtuk neki. Könyörgöm évek óta heti rendszerességgel ebszélünk vele, hogy állítsa le magát és úgy tesz mintha felfogná. Másnak előlről kezdi!!! Teljesen kiidegel, tönkrevágja a napom, vizsgaidőszak van tanulnék de azt hallgatom hogy örjöng. Mit tegyek?

2012. jún. 11. 13:50
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Hány éves most anyukád? Történt vele valami, amitől ilyen lett?

Vagy a munkahelyi gondok miatt van, csak nem beszéli ki, vagy amit írtak a változókor.

Nekem is van ilyen illető a családomban, s hasonlóan viselkedik, mint anyukád. Hiába kérik meg valamire, legyen az akármilyen apróság, már csak azért is az ellenkezőjét csinálja, mert meg van arról győződve, hogy az csak úgy jó, ahogy ő elképzelte.

Tényleg nem egyszerű, mert a családtagok idegeit is felőrli az állandó feszültség,veszekedés, amit kreál.

Ő egyébként 53 éves.

2012. jún. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

49 éves, akkor lehet, hogy tényleg a változókor. Próbálok toleráns lenni, de én is ideges fajta vagyok, nem könnyű.


Köszi a válaszokat!

2012. jún. 11. 15:29
 13/17 anonim ***** válasza:

Sanszos, hogy klimax. Kérdezd meg, hogy vannak-e hőhullámai, stb. Ha igen, akkor egyértelműen.


Kései gyerek vagyok, az én kamaszkorom egybeesett anyám klimaxával. Majdnem megöltük egymást :)

2012. jún. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Jó lenne ha kivizsgáltatná magát, mert pl a cukorbetegség is ilyen idegbeteg tüneteket okoz amíg nem kezelik. Vagy lehet az akármi más, és lehet hogy anyukád is szenved tőle, csak nem tudja mi baja. Vagy a másik lehetőség hogy sajnos vannak ilyen fafejű emberek akiknek hiába mondasz bármit, nem értik meg, csak azt hallják amit a saját agyuk mondd nekik. Ezen is csak ők tudnának változtatni, de ha nem akarnak akkor nincs mit tenni. De ha pár éve van csak ez, akkor az első verzió a lehetségesebb.
2012. jún. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Én írtam, hogy nekem is van egy ilyen ismerősöm.

Valahol olvastam, hogy erre lehet is szedni gyógyszert, de nem tudom mit és pontosan mire, ezt azok jobban tudják, akik jártasak ebben.

Főleg egy 12 éves gyereknek nem tesz jót az otthoni stressz, meg ha rajta vezetik le a feszültséget.

2012. jún. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Igen, anyum is ezt csinálja!!!

Csak épp minden szarért felkapja a vizet, akármit mondunk neki mindig mi vagyunk a szarok! -.-" ÉS én sem tudom ennek mi értelme van, hogy örjöng össze-vissza.. és csak mondja-mondja..-.-" nagyon nem értem anyumat, hogy MIÉRT?! :/ és egyszerűen kikészít már, mert minden hétvégén úgy kell kelni, hogy 8 órakkor kelek általában, mivel csörömpöl..-.-" és akkor még rögtön elkezd kiabálni, hogy minek reggelizek ?! amikor ki kellene takarítani, ezernyi munka van..stb. -.-" na jó tovább én nem folytatom a kis mesét..

remélem nálad megoldódik a gond!

2012. jún. 11. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Több tünettel is jár a klimax, azaz változókor. Fizikai és lelki tünetekkel.



Klimax tünetei lehetnek:


hőhullám

kpirulás

izzadás

szapora szívverés, szívdobogás

hónapokon át tartó rendszertelen menstruáció

egyéb vérzési rendellenesség

vizeletvisszatartási problémák

meszesedés

hirtelen nagy súlygyarapodás

hüvelyszárazság

ingerlékenység, labilitás

koncentráció zavar

alvászavar

szédülés, fülzúgás

szembántalmak megjelenése, erősödése: szem szárazság, kötőhártya gyulladás, látás romlása

bőr- és hajszárazság


Lehet kapni ezekre különböző készítményeket. Pl. az ingerlékenységekre gyógyteákat.


Írd be a google-be, hogy klimax kezelése.

2012. jún. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!