Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyrejöhet még a házasságom?

Helyrejöhet még a házasságom?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú a sztori,csak a lényeget írom.A férjemmel 12 éve vagyunk együtt.Kiderült hogy nemrég megcsalt,és sajnos az is kiderült hogy beleszeretett abba a nőbe.Nagy balhék után végül is bennünket választott,engem és a két gyerekét.Az egész még nagyon friss,gyakorlatilag teljesen padlón vagyok,hullámzik a kedélyállapotom,időnként majd beleőrülök a tudatba,hogy mi van ha még mindig tart köztük,hogy meggondolja magát stb.A legrosszabb az,hogy egyáltalán nem hajlandó az egészről beszélni,mondván hogy ezt zárjuk le,nézzük előre,hagyjuk a múltat,csak a jövőre koncentráljunk.Néha nem bírom ki hogy ne faggassam,ne nyomozzak utána,ezt persze mind támadásnak veszi,és fenyeget hogy elüldözöm ha nem hagyom abba.De hogyan tudnék bízni ezek után benne?Mikor tudom eltemetni ezt az egészet magamba olyan mélyre hogy ne gondoljak rá folyamatosan?Tiszta idegbeteg vagyok,nyugtatókat kell szednem ahhoz,hogy kibírjam valahogy.Rajta igazából nem látszik semmi különös,mintha meg sem történt volna.De most azt látom rajta,hogy talán mégsem szeret annyira mint kellene,és hogy csak a gyerekek meg a család miatt van velem.Hiába kérdezem az érzéseiről nem hajlandó beszélni,nem árulja el szereti-e még azt a ribancot,és nekem se mondja soha hogy szeretlek.Pedig megígérte hogy változtatni fog sokmindenen,úgy ahogy én is próbálok változni pozitív irányba.Most annyit kibökött,hogy nem tudja mit érez.Mégis mit csináljak?Azt ígérte velünk marad,de félek nem tudom boldoggá tenni,és a mostani lelkiállapotomban nagyon nehéz kiegyensúlyozottan viselkedni.Hogyan érjem el hogy ismét olyan szerelmes legyen belém mint az elején?Én nagyon szeretem,annak ellenére amit velem tett!Lehet-e ez még normális kapcsolat?Vagy csak kínszenvedés?Hogy vegyem rá hogy beszéljen az érzéseiről?Hátha közös erővel könnyebb lenne.Lehet hogy meggondolja magát?Nagyon félek hogy elveszítem!Hogyan kellene viselkednem,mit kellene tennem hogy ne üldözzem el,és ne bánja meg hogy engem választott?Kérem segítsetek,biztos sokan jártak már hasonló cipőben!Előre is köszönöm.Privát tanácsokat is szívesen fogadnék!
2012. jún. 8. 10:18
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

a férjed akart félrek.urni,ő a szemét,ne riobancozd már le azt a nőt,lehet ha férjed szépen elszédítette,rá haragudj inkább.


ha nem akarod elveszíteni akkor:

1: soha többet ne hozd fel a nőt

2: ne nyomozz,ne faggasd,ne nyomulj

3: próbáld azt megérteni-kitalálni mi vezetett odáig h megcsalt és el akart hagyni

4: közösen menjetek el egy párterápiára

2012. jún. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Sajnálom, de én is úgy érzem, hogy nem jöhet helyre ez a házasság. Mégpedig azért, mert a férjed részéről elmúlt az érzés irányodba. Teljesen mindegy, hogy az a nő mivel foglalkozik, az mindegy, hogy most derült csak ki, a te férjed szerelmes volt valaki másba, mégpedig azért, mert sajnos irántad nem érez már semmit. És ez megtörtént most, és meg fog történni legközelebb is. Ha logikusan végiggondolod te is rájössz majd, hogy sajnos ez így lesz.

Szerintem most a gyerekek miatt döntött úgy, hogy veled marad, ha nem lennének gyerekek, akkor szerintem nem lennétek együtt :-(

Ha az én férjem bevallaná, hogy egy másik nőbe lett szerelmes, akkor nem gondolkodnék azon, hogy vele akarok-e lenni, hiszen ezzel bebizonyította, hogy nem szeret.

Ha "csak" megcsal, azt még szerintem úgy ahogyan , de talán meg tudnám neki bocsájtani!


Én nagyon sajnálom, hogy így alakult!Ne legyen igazam, találjatok ismét egymásra! De az ahhoz vezető út neked nagyon nehéz lesz. Tegyél meg mindent amit csak tudsz, ne nyomozgass a férjed után, és bízz meg benne, hogy boldog jövőtök legyen együtt! A tüskével együtt élni a szívedben szerintem lehetetlen! Minden jót kívánok Nektek!

2012. jún. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Én voltam ilyen helyzetben, félelmetesen ismerős volt. Mondjuk én kezdettő fogva az okot kerestem, és nem hibáztattam a férjem, megértettem... az érzelem az jön... én másért haragudtam rá, de ez most más kérdés.


A lényeg, hogy eltelt azóta több mint egy év, és a házasságunk nem jött helyre. Csak annyi változott, hogy mostanra már én is beláttam, hogy nagyon messzire távolodtunk egymástól. Amikor megcsalt, úgy éreztem, nagyon szeretem, és bármit megtennék, hogy a kapcsolatunk helyrerázódjon, de ő annyira rideg volt, hogy kiölt belőlem szépen lassan minden érzést.

Válni nem akar, neki kényelmes ez a helyzet, ragaszkodik a családjához - nyilván ezért is választotta akkor a családot az újdonság varázsa helyett, de ez önáltatás és a másik áltatása is, hiszen szeretni már nem tud, és most már én sem őt.

Ez van. Előbb-utóbb válunk. Most amolyan "társbérletben" élünk, ágytól-asztaltól már elváltunk, ki-ki éli a maga életét. Én is nyitottam más férfiak felé, és azóta az önbizalmam is helyreállt, amit a házasságom tönkrevágott. A gyerek megsínylette az elmúlt egy évet, sokat veszekedtünk. Ma már nem is veszekszünk. Ez se jobb, mert csak azt bizonyítja, hogy egyáltalán nem érdekeljük egymást.


Amúgy a # 11-essel értek egyet. Itt a párterápia segíthet, ha segít egyáltalán (nem biztos, lehet, hogy csak rosszabb lesz). De legalább egyértelműen kiderülne, hogy van-e még bármi közötök egymáshoz, vagy inkább érdemes külön folytatni és szépen elválni.

2012. jún. 8. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!