Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Helyrejöhet még a házasságom?

Helyrejöhet még a házasságom?

Figyelt kérdés
Nagyon hosszú a sztori,csak a lényeget írom.A férjemmel 12 éve vagyunk együtt.Kiderült hogy nemrég megcsalt,és sajnos az is kiderült hogy beleszeretett abba a nőbe.Nagy balhék után végül is bennünket választott,engem és a két gyerekét.Az egész még nagyon friss,gyakorlatilag teljesen padlón vagyok,hullámzik a kedélyállapotom,időnként majd beleőrülök a tudatba,hogy mi van ha még mindig tart köztük,hogy meggondolja magát stb.A legrosszabb az,hogy egyáltalán nem hajlandó az egészről beszélni,mondván hogy ezt zárjuk le,nézzük előre,hagyjuk a múltat,csak a jövőre koncentráljunk.Néha nem bírom ki hogy ne faggassam,ne nyomozzak utána,ezt persze mind támadásnak veszi,és fenyeget hogy elüldözöm ha nem hagyom abba.De hogyan tudnék bízni ezek után benne?Mikor tudom eltemetni ezt az egészet magamba olyan mélyre hogy ne gondoljak rá folyamatosan?Tiszta idegbeteg vagyok,nyugtatókat kell szednem ahhoz,hogy kibírjam valahogy.Rajta igazából nem látszik semmi különös,mintha meg sem történt volna.De most azt látom rajta,hogy talán mégsem szeret annyira mint kellene,és hogy csak a gyerekek meg a család miatt van velem.Hiába kérdezem az érzéseiről nem hajlandó beszélni,nem árulja el szereti-e még azt a ribancot,és nekem se mondja soha hogy szeretlek.Pedig megígérte hogy változtatni fog sokmindenen,úgy ahogy én is próbálok változni pozitív irányba.Most annyit kibökött,hogy nem tudja mit érez.Mégis mit csináljak?Azt ígérte velünk marad,de félek nem tudom boldoggá tenni,és a mostani lelkiállapotomban nagyon nehéz kiegyensúlyozottan viselkedni.Hogyan érjem el hogy ismét olyan szerelmes legyen belém mint az elején?Én nagyon szeretem,annak ellenére amit velem tett!Lehet-e ez még normális kapcsolat?Vagy csak kínszenvedés?Hogy vegyem rá hogy beszéljen az érzéseiről?Hátha közös erővel könnyebb lenne.Lehet hogy meggondolja magát?Nagyon félek hogy elveszítem!Hogyan kellene viselkednem,mit kellene tennem hogy ne üldözzem el,és ne bánja meg hogy engem választott?Kérem segítsetek,biztos sokan jártak már hasonló cipőben!Előre is köszönöm.Privát tanácsokat is szívesen fogadnék!
2012. jún. 8. 10:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ez egy ördögi kör.


A kapcsolatotok akkor lenne újra kiegyensúlyozott, ha te is fel tudnád dolgozni a sérelmeket, így sokkal jobb kedvű lennél, és nem lenne szükség a folytonos gyanakvásra.

Nyilván a férjed is szívesebben lenne egy jókedvű, nyugodt társsal, mint egy rosszkedvű "nyomozóval".


Én csak a párterápiát látom kiútnak, ha egymással nem tudjátok megbeszélni a dolgaitokat.

2012. jún. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Először is ne ribancozd a barátnőjét, a valamiért szerette.

De minek maradtál vele? Kétlem,hogy ezek után (főleg ha nem tudod lezárni és csak a jövőrekoncentrálni ahogy ő) , rendben lesztek. Széplassan meggyűlölitek egymást. Te nyomozol és gyanusítgatsz, és útálod őpedig siratja a miattad feladott boldogságát és ezért gyűlöl.

Szerintem váljatok el.

2012. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

A férjed szereti még ezt a nőt, ha nem így lenne, igyekezne a kedvedben járni és próbálná elfeledtetni veled ezt az egészet, de nem ezt kapod tőle. Amíg érzelmileg nem szakad el a nőtől, addig ne számíts tőle más viselkedésre.

Igazából nem értem a megbocsájtást és újrakezdést, számomra is megbocsájtható lett volna, ha pár botlásról lett volna szó, de itt már érzelmek is kialakultak, ez már messze nem ugyanaz.

2012. jún. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Igazuk van a válaszadóknak, nem kellett volna együtt maradnotok, mert csak a gyerekek miatt maradt veletek, hisz írtad, hogy beleszeretett a másik nőbe ergo téged nem szeret. Nem is tudnék így benne maradni egy házasságban. Ilyenkor dől meg a sok házasságpárti meg házasságért küzdők hülyesége ami az oldalon folyik, mert 1 pár nem azért fog egymásért küzdeni mert házas, hanem mert tévedtek és akarják. A te esetedben tévedt a férjed de nem akar, csak magadhoz kötöd és szépen lassan megőrjíted és ezáltal majd oka is lesz elhagyni.
2012. jún. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azért azt még hozzáteszem, hogy kiderült több helyről is, ez a nő gyakorlatilag prostituált, külföldre jár "dolgozni", amit a férjem sem tudott hogy mit csinál kint. Ez tény, nem kitaláció! Egy ilyen miatt ne rúgja már föl az életét! Jó lenne ha olyanok írnának, akik hasonlót átéltek, kívülálló ezt nem tudja átérezni! Köszi!
2012. jún. 8. 11:01
 6/13 anonim ***** válasza:
49%

Sokan dolgoznak külföldön és mégsem ribancok.

Bocs, de azt át tudom érezni, hogyha a férjem már nem szeretne, akkor válnék gondolkodás nélkül, akkor is ha nincsis egy másik nő akit szeret. Nekem elég lenne,ha engem már nem szeret.

2012. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
36%
4-es vagyok, átéltem, a hülye itt akkor is te vagy és lényegtelen hogy ki mivel foglalkozik, az érzelem az érzelem, most már tudja férjed is mégse vesz kutyába se, ezt el kell fogadni ez van. Sosem fogsz mást hallani, felesleges volt kiírni a kérdést, mert a helyes megoldást úgysem fogadod el.
2012. jún. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
45%
A kérdésedre a válasz: Nem nem jöhet rendbe!!! Annyira vak vagy hogy hihetetlen. A gyerekeidre is gondolni kellene, szerinted ők így boldogok? Mit látnak: egy boldogtalan apát meg egy idegbeteg anyát.Nem értem az ilyen buta nőket.
2012. jún. 8. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
64%
Sajnos nehéz igy tanácsot adni, mert belőled ez az egész azt váltotta ki, hogy mit tegyek, hogy ő boldogabb legyen, ne bánja meg, hogy minket választott.... Nem biztos hogy titeket választott, csak lehet hogy valami nem jött össze azzal a nővel. Az ilyen férfiak szerintem sosem fognak a feleségük elé állni azzel, hogy megvallják az érzelmeiket. Ha rá tudod venni akkor menjetek el párterápiára, de csak ha ő is veled és a gyerekekkel szeretne továbbra is élni. Meg kell neki mondanod, hogy te ilyen kétségek között nem tudsz vele tovább élni, el kell döntenie,, hogy mit szeretne és beszélgetnie kell veled az érzelmeiről. Amig látja rajtad, hogy mennyire rajongsz érte, és azon remegsz hogy nehogy elhagyjon tudja hogy azt csinál amit akar, te úgysem hagyod el(menni). Amikor kiderült ez az egész akkor kellett volna kitenni.
2012. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%
Igazából a hozzáállásod az oka, hogy nem jöttek még rendbe a dolgok, dől belőled az indulat. Menjetek el párterápiára.
2012. jún. 8. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!