Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyu kiakaszt, mit csináljak?

Anyu kiakaszt, mit csináljak?

Figyelt kérdés
A lényeg az, hogy állandóan azzal jön, hogy tanuljak. De persze nem így konkrétan, hanem mondjuk megkérdezi, tanulás mellett fent vagyok-e facebookon, és mikor közlöm vele, hogy igen, akkor mondja, hogy azért reméli, rendesen tanulok is mellette. Három hét van már csak a suliból, miért kell ilyennek lennie? Miért nem pihenhetek egy kicsit?? És már nagyon elegem van ebből, és többször meg is mondtam neki, hogy nem szeretem ezt hallani állandóan, de nem érti meg... Totál olyan érzésem van, mintha rossz tanuló lennék, csak úgy hozzáteszem, valószínűleg kitűnő leszek év végén... Vagy csak az zavarja, hogy nem látja, hogy tanulok? Kollégista vagyok, ott nem nagyon tud korlátozni, talán ez is közrejátszik. Vagy nem tudom. Tény, hogy tanulhatnék többet is, de a lényeg, hogy tudom az anyagot, amikor kell, nem?? Ő azt mondja, hogy a biosztól fél, mert nekünk abból vizsga lesz év végén, és az határozza meg az év végi jegyet. Mellesleg, kiadott feladatokból lesz, szóval fel tudok rá készülni, és három próbálkozási lehetőség is van, szóval annyi alatt csak sikerül ötösre. Ha meg nem, akkor nem, nem akarok semmit se kezdeni a biosszal, sehova nem fog nekem számítani, és meg is kérdeztem anyutól, mi van akkor, ha idén nem leszek kitűnő? Erre persze nem mondott semmit... Igazából belefáradtam, 10.-es vagyok, és eddig minden év végén, meg félévkor kitűnő voltam, de sosem voltam tőle boldog. Most csak végre boldog akarok lenni, és nem a tanulással foglalkozni, olyan nagy bűn ez? Mit csináljak? Úgyis tudom magamról, hogy ha véletlenül le is rontanék valamiből (ami ugye három hét alatt már szinte lehetetlen) észbekapnék és nekifeküdnék a tantárgynak. Félévkor is ez volt, kaptam egy hármast föciből, mégis ötös lettem félévkor, és utána sem hagytam abba a tanulást, hogy most már ötöst kaptam, nem kell tanulnom, második félévben egy négyesem meg három ötösöm van. Pedig a föci se fog számítani sehova. És utálom is. Valaki segítsen légyszi, mondjatok érveket, amikkel meggyőzhetném anyut, vagy bármit, mert már nem bírom!!! Köszi előre is, és bocsi a kisregényért. :)

2012. máj. 28. 11:02
 1/4 anonim ***** válasza:

Mond meg neki hogy minél többet pihensz, annál több erőd lesz koncentrálni a tanulásra. Nekem ez mindig beválik :)

(És nem vagyok rossz tanuló)

Egyébként én sem nagyon tanulhattam 4. osztályig egyedül mert anya szerette látni ahogy tanulok, és nem rajzolok. Aztán 5. osztályban kijelentettem hogy egyedül fogok tanulni. És 4-es bizonyítványt hoztam ;)

2012. máj. 28. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is koleszos vagyok, általánosban mindig kitünő voltam (egyszer voltam 4-es matekból) most 9.-ben 3 négyesem volt félévkor (nem nyelvielőkészítőre járok) mondtam is anyának előre meg minden, mégis és akkor ilyet szól: Nézd meg 3 négyese lett a lányunknak és rosszabb mint tavaly volt! Most meg rontottam a jegyeimmel fél évhez képest, de próbálom kihozni úgy hogy 2-3 négyesem legyen, meg nálunk az egész évet nézik. És osztályban így is én vagyok a legjobb tanuló, ami nem csoda mert ritka hülyék járnak oda, régi osztályomból senkire nem mondtam, pedig ott sem volt mindenki 5-ös sőt, de ezek mindenkin túltesznek. Utálom ezt az osztályt és te meg örülj,ha normális osztálytársaid vannak és nem is muszáj kitűnőnek lenned.
2012. máj. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. :) Második: hát akkor úgy látszik nem csak az én anyum ilyen... Az osztály nekünk sem jó, vannak barátaim, de a többiek csak képmutató barmok. Amúgy anyu nagyon kiakadna ha nem lennék kitűnő, utána hallgathatnám egész nyáron, meg jövő évben hogy na most aztán tanuljak. Aput igazából nem nagyon érdekelné. Ja, és megvan anyu miért csinálja ezt: helyre akarja hozni amit ő anno elrontott, sosem volt ilyen jó tanuló mint én. Csak ugye ezzel nem megy semmire, mert ez az ÉN életem, nem pedig az övé...:/
2012. máj. 28. 16:29
 4/4 anonim válasza:
Az én anyám is ilyen...;)
2012. aug. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!