Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A sógorom szerelmes belém!...

A sógorom szerelmes belém! Hogy kerüljem el?

Figyelt kérdés
Bár nem lakunk egy fedél alatt és nem gyakran találkozunk, mikor mégis találkozunk, egyértelmű jeleket ad arról, hogy mennyire tetszem neki. Hogy kerüljem őt el, ha muszáj vagyok meghívni, mert még a párom szüleivel együtt él és így ő is ott van, mikor megyünk vagy ők jönnek. Mit tennétek a helyemben? Megsérteni nem akarom, vitatkozni sem. Tudom, hogy jó szándékú, szeretne találni magának valakit, de én nem őt szeretem, hanem a férjemet. Mindig azt mondogatja, hogy olyan nőt akar éppen, mint én vagyok. Ezt ha együtt vagyunk, napközben akár mások előtt is elmondja vagy tízszer. Nagyon kellemetlenül érzem magam.
2009. jún. 29. 21:33
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt nem tartanám bóknak. A testvérét és annak feleségét tisztelnie kellene annyira, hogy ilyen beszólásoktól tartózkodik és önmérsékletet tanusít. Kérd meg őt, hogy ne hozzon zavarba ilyen és hasonló megjegyzésekkel, mert nekted ez kifejezetten kellemetlen. Ha ebből sem ért, akkor kérd meg a férjedet, hogy beszéljen a fejével.
2009. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
A férjemet próbálom ebből kihagyni, nehogy veszekedés legyen ebből. Szerintem a férjem furcsának tartja a testvérének bizonyos szokásait így is, szóval próbálom őt megkímélni. Valóban nem bók ez, hisz ha neki lenne egy felesége és én mondanék neki ilyeneket, minimum, hogy leribancozna a másik nő (teljesen jogosan). Ha még egyszer előfordul, mindenképp beszélek a fejével. Nem érdekel, ha meg is sértődik, nekem ez, mint a testvére feleségének ez nagyon kellemetlen helyzet. Ha valakinek tetszik a másik, akkor is vissza lehet fognia magát. Megértem, hogy az érzéseken nehéz változtatni, de ilyen nyíltan nem kellene...
2009. jún. 30. 05:05
 13/27 anonim ***** válasza:
Ha megint azt mondja, hogy olyan nőt akar, mint te, akkor mondd meg neki mosolyogva, hogy ikertestvéred sajnos nincs, te pedig foglalt vagy. Vagy pedig azt, hogy te pedig olyan férfit akarsz, mint a férjed.
2009. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Én sem tartom egyszerűen bóknak a sógorod részéről, sőt ha visszamosolyogsz, akkor meg egyenesen úgy veszi, hogy az felhívás egy keringőre.

Ha tudsz - mert lehet vele - négyszemközt beszélni, akkor mondd el neki kedvesen, de határozottan azt amit leírtál ide. Mondd meg neki azt is, hogy neked kifejezetten kellemetlen az a helyzet, amit ő teremt, és kéred a családi béke érdekében, mellőzze ezeket a megnyilvánulásokat. Ha esetleg nyomatékosítani kell, akkor mondd neki azt, hogy most volt először és utoljára, hogy négyszemközt mondtad el, a következő elbeszélgetés - ha szükséges - már esetleg a szülők és a férjed előtt is történhet!

Szerintem erre azért csak visszalép.

Ha meg úgy gondolod, hogy nem célszerű vele négyszemközt beszélni, akkor esetleg az após bevonásával és jelenlétében javaslom ugyanezt a beszélgetést.

2009. jún. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim válasza:
nem tudnád bemutatni valamelyik csinos barátnődnek? amúgy szerintem is mindenképpen tisztáznod kell, minél előbb! ha társaságban céloz rá, kérdezz vissza ott, mindenki előtt: ezt hogy érted?
2009. jún. 30. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Jaj ne is mondd! Mindig azt mondja mostanában, hogy mutassam be egy olyan lánynak, amilyen én vagyok. Ebből látszik, hogy felfogja, hogy velem nem fog tudni összejönni, de pontosan olyat akar, mint én vagyok. Ezt ő mondta. Én meg nem szívesen mutatnám be senkinek, mert mindenkinek van barátja vagy pedig nem tartom őket erre alkalmasnak (elég bogaras a sógorom...úh).
2009. jún. 30. 15:39
 17/27 anonim ***** válasza:
Nem biztos. Szerintem csak finom célzás a részéről.
2009. jún. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
A szüleivel beszélhetnél, hogy kényelmetlenül érzed magad a sógorod viselkedése miatt.
2009. jún. 30. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
iit már nem utalni kell hynem tényként közölni. férjednek sem ártana tudni róla
2009. júl. 1. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
hány éves a sógorod?
2009. júl. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!