Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi értelme van manapság a...

Mi értelme van manapság a házasságnak?

Figyelt kérdés

Én úgy tanultam, úgy is érzem, hogy a házasság az olyan fogadalom, hogy innentől jóban-rosszban kitartunk egymás mellett, akkor is, ha már nem lángol a szerelem, és úgy is, hogy az az időszak más, mint az azt megelőző. Most viszont majdnam mindenkitől mást hallok. Miért házasodnak az emberek, ha nem szól örökre, hiszen itt is számtalan ilyen tanácsot lehet kapni pl "Mit tegyek, a férjem sokat tévézik/nem jól mosogat/sokat dolgozik stb. a válasz mindig ez: Válj el. (Tisztelet persze a kivételnek).


Tényleg csak addig van értelme a házasságnak, amíg lángol a szerelem? Nem élhet együtt két ember szeretetben, olykor hullámzó kapcsolatban boldogan?


Meg ma már az élettársakra is ugyanolyan törvények vonatkoznak, akkor mi értelme van az egész cécónak, hiszen azt még felbontani is egyszerűbb.


Köszi a válaszokat


2009. jún. 27. 10:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, én azt vallom, hogy nem a vér tesz családdá, hanem az őszinte, önzetlen, érdekmentes szeretet. Ha ez hiányzik, akkor se a család nem család, se a házasságnak nincs értelme. Az én vér szerinti családomat is pont ilyen okok miatt nem lehet igazi családnak nevezni.
2009. jún. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy azok miatt, akik minden egyes apró dologra azt írják, hogy "válj el" azok miatt van a sok válás. Ma már nem divat türelmesnek lenni, szemet hunyni dolgok felett és jóban-rosszban együtt lenni. Sajnos. Ezért kevés már a sírig tartó szeretet és összetratozás. Ezért van a rengeteg válás és az egyre kevesebb házasségkötés. Könnyebb a problémák elől elmenekülni, mint küzdelmek árán megoldani azt. Persze gyértelmű, hogy vannak menthetetlen helyzetek, amikor a legjobb megoldás tényleg a válás, de nem ennyi ls nem ilyen dologkért.

Mi értelme van a házasságnak? ha úgy állsz hozzá, hogy azért nem házasodsz, mert ha szétmentek akkor sok nyűggel jár, akkor voltaképpen semmi.

nem kell papír, nem kell kötelék, csak ha úgy érzed ettől többek lesztek. Lehet házasság nélkül is boldog lenni. A papír nem garancia a boldogságra, ez tény.

Ez ma már mindenkinek egyéni döntése, értelmét pedig nem kell keresni, hiszen minden embernek mást és mást jelent!

2009. jún. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
10%

Régen az emberek vallásosak voltak, és úgy tartották, hogy az együttélés, vagy egyáltalán az hogy úgy együtt legyenek elengedhetetlen előzménye a házasság. Ma már nem annyira vallásosak az emberek, együtt élünk házasság nélkül is akár, egy rossz kapcsolatból távozhatunk, és korlátlan emberrel lefeküdhetünk az elkárhozás félelme nélkül (max az emberek bélyegeznek meg.

folyt köv...

2009. jún. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Tehát a folytatás:


Az, hogy te mit hogy teszel a te döntésed, a te erkölcsi értékrended. Valahol persze jó, hogy menekülni lehet egy rossz házasságból, hisz régebben is voltak rossz döntések, aminek egy életen át tartó komoly szenvedés lett a vége.


Hogy a mai világban, mikor van lehetőségünk jobban megismerni a jövendőbelit, miért nem garancia az örök szeretet...talán a korlátlan szabadság nem kényszerít rá.


A házasság egyetlen értelme talán az, manapság, hogy egy szép szerelmi vallomás, akár az eljegyzés, meg hogy egy egész nap csak rólatok szól, és mert jó az ilyeneket kimondani, hogy mi most örökre, attól függetlenül, hogy mind ketten úgy gondolják.


Talán az egyetlen baj ezzel a nagyszámú válással, hogy a gyerekek nem látnak normális családi képet. Tudod ez kicsit olyan mint a dohányzás. Ha de cigizel, csak a te dolgod, ha terhes vagy (már ha nő vagy) akkor már nem igazán a te dolgod. Ha szállsz virágról-virágra, a te dolgod. Ha közben egy gyereket is magaddal rángatsz kapcsolatról kapcsolatra, már nem egészen a te dolgod.

2009. jún. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem a mai világban már túlságosan törekszünk a tökéletességre. Legyen tökéletes a hajad, az alakod, a párkapcsolatod, ne elégedj meg a középszerűvel, stb. Mindenhonnan ezt halljuk. Pedig tökéletes házasság nincsen. Maximum úgy találhatnék egy velem mindenben megegyező embert, ha magamat venném feleségül. Ez pedig elég érdekes lenne. Az emberek manapság már nem igazán tudnak és akarnak alkalmazkodni a másikhoz. Ha valami probléma merül fel, akkor rögtön az az első, hogy vagy megváltozol vagy elválunk. Ilyenkor mintegy rá próbálja kényszeríteni az akaratát a másikra. De ez nem szeretet és nem szerelem. Meg kéne tanulniuk az embereknek kompromisszumot kötni. És ha tudom, hogy valamivel megbántom a páromat, akkor azt nem megtenni, bármennyire is szeretném. Akkor minden bizonnyal kevesebb válás lenne. Így viszont, valóban nem sok értelmét látom a házasságnak.
2009. jún. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem a kompromisszum a kulcsszó, hanem a szeretet, ahol ez nincs meg, ott hiába van kompromisszum, hazugság.

Az én szüleim tulajdonképpen tudnak kompromisszumot kötni, de szinte minden nap veszekednek, nem szeretik egymást igazán.

2009. jún. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdést akár én is feltehettem volna, mert pont azt gondolom, mint a Kérdező. Sajnos az emberek ma túl könnyen mondják azt, hogy "válj el". Ilyen a mai fogyasztói társadalom: fogyassz, fogyassz, fogyassz, ami elromlik, dobd ki, vegyél másikat... És ez manapság már a házasságra is igaz. Ha nem tetszik valami, válj el, keress jobbat! Ha ez olyan egyszerű lenne...


Én még hiszek abban, hogy egy házasság örökre szól. Nem vallásos meggyőzőségből mondom ezt, hanem mert szerintem az házassági eskü a legkomolyabb eskü a világon. Megfogadni, hogy életed végéig együtt húzzátok majd a szekeret a másikkal: nagyon erős elhatározás kell ehhez. Aztán kitartani még több lelki erőbe telik. És itt lép be a mai fogyasztói társadalom: "felesleges ápolni, javítgatni a régi dolgokat (Béla1), hiszen van helyette új modell (Béla2), ami többet tud, multifunkcionális, két év garancia van rá"...


Azt gondolom, hogy amíg az emberek bedőlnek a mai világ ámításainak, addig nem is várhatjuk, hogy a helyzet javuljon. Előttem a nagyszüleim házassága lebeg: ők tényleg leéltek egy egész életet egymás mellett. Néha veszekedtek, néha zsörtölödtek, de alapvetően megvolt közöttük az az érzés, ami nagyon kevés mai párban van meg: a tisztelet a másik iránt és a gerincesség. Nagyon remélem, hogy az én házasságom is olyan lesz, mint a nagyszüleimé volt! :)

2009. jún. 27. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!