Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan érzem magamat rosszul...

Jogosan érzem magamat rosszul emiatt?

Figyelt kérdés

Elég jól összejöttek mostanában a dolgok, a pontot az i-re nagypapám halála adta meg ma délelőtt. Úgy volt, hogy a párom nálunk tölti az éjszakát, de azt mondta kellemetlenül érezné magát egy ilyen családi tragédia közepette. Rendben, elfogadtam, bár borzasztóan rossz, mert nekem jól esne, ha átölelne, kisírhatnám magamat a vállán, stb. Na de rendben... Tudja mennyire fáj, hogy mennyi problémám van mostanában, a suli, a család, most még ez is.

Rendben ne jöjjön, aláírom, lehet én is kellemetlenül érezném magamat fordított esetben, viszont elkezdte tervezgetni, hogy este milyen buliba megy. Hatalmasakat hahotázott, szórakozott, hogy be fog rúgni, stb. Csak én érzem úgy, hogy ez egy kicsit tiszteletlenség rám nézve? Nem kell, hogy depis legyen, de kicsit olyan, mintha semmi együttérzés nem lenne benne felém. Nem tudok reálisan gondolkodni, kicsit elborult az agyam, ezért szeretném látni kívülállók véleményét. Jól esne az is ha csak ülne a gép előtt és beszélgetne velem, foglalkozna a lelkemmel kicsit, nagy szükségem lenne most rá és ezt el is mondtam neki. Erre ő nagy boldogan elmegy bulizni (tegnap is volt). Nem akarom és nem is szoktam én korlátozni őt semmiben, de ez most nagyon rosszul esik.

Hogyan látjátok? Csak túlreagálom és tegyem túl magamat rajta, vagy mit kéne tennem? Úgyérzem ellök magától. :(



2012. máj. 16. 18:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ hány évesek vagytok, mióta vagytok együtt....

Ha komoly a kapcsolatotok,régóta együttvagytok, akkor érthető a reakciód. Én egy tizenéves tini kapcsolatra gondolok a párod viselkedéséből.

2012. máj. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nem empatikus, nem csoda, hogy bánt a dolog.


amúgy márt ott kezdődik, hogy nem magát kéne sajnálnia, amiért "kellemetlenül érzi magát köztetek", hanem téged vígasztalni.

2012. máj. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

első: kapcsolatról van szó. igazi kapcsolatban tizenéves tini is tud együttérző lenni.


mint ahogy huszonharminc évesen is lehet valaki önző suttyó.

2012. máj. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
ma 18:50 Ez igaz, de megint más egy 15 éves viselkedése, gondolkodása,mint egy 30 évesé.
2012. máj. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Jogosan érzed magad így :/ Ha tényleg érdekelnéd,akkor mivel ő nem jön át hozzád,legalább felajánlhatta volna hogy te menj át hozzá!Ha már nem akar nálatok lenni a légkör miatt....
2012. máj. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Jogos amit érzel.Én a helyedben tuti jól helyreraknám a kis köcsögöt, hogy igy viselkedik. Azért egy kapcsolatban érzünk annyi együttérzést, hogy nem szarjuk le a másikat!

Tegyél rendet az agyába egy kicsit, hogy mi bánt téged.

2012. máj. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
Én eleve nem járnék olyannal, akinek a buli a berúgást jelenti.
2012. máj. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A barátod tényleg egy lelketlen ember, de az is tény, hogy ha ilyen tragédia ér, mint a nagypapa halála, ne a pasidon keseregj, hanem legyél a családoddal, erősítsétek egymást apuddal, anyuddal, ahelyett, hogy a net előtt keseregsz a pasidon. Részvétem, legyél a családoddal inkább, egymásra van most szükségetek, nem a pasidra.
2012. máj. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Lehet hogy fura vagy érzéketlen dolog, de nekem az ilyen eseteket könnyebb úgy feldolgozni/túlélni, hogy nem ülök a négy fal között a könnyeimet nyelve. Igyekszem a barátaim között lenni, avagy "kívülálló" társaságban, beszélgetni, ha kell sírni, ha úgy érzem nevetni, mindegy, csak a lehető legkevesebbet gondoljak a tényekre. Anyu támaszkodhat apura, az nem segít, ha ülök mellettük és együtt zokogunk non-stop nekik sem, nekem sem. :(

Megértem a páromat, ő nem ismerte a nagypapámat, nem egy szájember, nem igazán tudja hogyan is kéne viselkednie ilyen helyzetben, ezért is mondtam, hogy nem probléma ha nem jön el. (A hétvégét náluk töltöm elvileg, hogy szellőzzön kicsit a fejem)

Őszintén szólva nincs se kedvem, sem erőm veszekedni most vele ezen... Elmondtam neki, hogy jól esne ha maradna "velem", ennyi. Egyébként 22 évesek vagyunk és "sajnos" pont ma 1 éve együtt. Ilyen helyzetben viszont még nem voltunk és azt látom rajta, hogy nem is igen tudja kezelni a helyzetet, hogy most mit is kéne mondania/tennie. Azt azért még is kicsit erősnek érzem, hogy elmegy bulizni és eszméletlenül boldog, amikor ELVILEG a számára legfontosabb ember kb romokban hever.

Nem ez a legnagyobb gondom jelenleg, de azért mégiscsak rosszul esik. :(

2012. máj. 16. 20:17
 10/13 anonim ***** válasza:

Az, hogy ő attól boldog, hogy bulizni megy most, amikor a párja szomorú, mert elvesztette a nagypapáját, arra utal, hogy nagyon gyerekes,és önző.


Oké, hogy nem ismerte a nagypapádat, de hogy tud így szórakozni, hogy a párja életében ez egy fájdalmas nap.

2012. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!