Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szülőknek mi a fontosabb?...

A szülőknek mi a fontosabb? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Mi számít jobban: hogy a gyerekük boldog legyen egész életében egy azonos nemű emberrel (leszbikusként vagy melegként), vagy hogy "normális" ember legyen belőle, éljen úgy mint bárki más, nem számít ha boldogtalan.

Leginkább szülőket kérdezném, hogy ki elfogadnátok ha a gyereketek leszbikus/meleg lenne, és örülnétek hogy boldog valakivel? Vagy ráerőszakolnátok a heteroságot?


2012. máj. 14. 10:02
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem az a szülő,aki emiatt bántja a gyerekét,az igazából nem is szereti.Ha nem tetszik neki az,hogy meleg,vagy leszbikus a gyereke,akkor üljön le vele és beszélgessenek,de sokan nem ezt teszik,nem egy esetet hallottam már,ahol a gyerek huszonévesen bevallotta,hogy meleg és máris kitették a házból.Sokan nem civilizáltak.Az meg a másik,hogy sokan vannak,akik nem genetikailag melegek,hanem úgy formálta őket a környezetük,hogy a saját nemükhöz vonzódjanak,mert a másik nemet egyszerűen utálják(agresszív anya,vagy apa).Erről már tényleg nem a gyerek tehet.Amúgy a szülőknek sokszor a saját életük fontosabb,mint a gyerekük boldogsága.Fontosabb,hogy mit gondol a szomszéd,meg a falu.
2012. máj. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

ma 10:44

Lehet hogy csak a négy fal között lehetnek boldogok.. De akkor is boldogok. Lehet sokkal boldogabbak mint azok akik heteroként egy rossz házasságban élnek, de nem mernek elválni, stb. Mellesleg azt senki nem tudja irányítani hogy kibe szeret bele, max elfojtani.

2012. máj. 14. 10:58
 13/23 anonim ***** válasza:
De a boldogságukat állandóan beárnyékolja az, hogy sok helyen kinézik őket, nem vállalhatják fel, egymás kezét sem foghatják meg, stb....én sajnálnám a gyerekemet, mert bármennyire is viszontszeretik egymást, ez NEM egy boldog kapcsolat. Állandóan titkolózni, bizonyos helyeken szégyenkezni, eltitkolni, letagadni, stb. Ez nem boldog kapcsolat, nem boldog élet. Sajnálnám a gyerekemet. Én nem bántanám soha, elfogadnám a szitut, nincs bajom a melegekkel, van is ilyen ismerősöm, de sajnálom őt is.
2012. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül kell titkolózni. Aki teljesen elfogadja magát olyannak amilyen, az ugyan úgy végig fog sétálni a szerelmével kézen fogva az utcán és felvállalja hogy az, ami. Legalábbis én így látom.
2012. máj. 14. 11:58
 15/23 anonim ***** válasza:
37%

Na, még szerencse hogy nem szeretnék gyereket, legalább nem kerülök ilyen helyzetbe...

De úgy gondolom, hogy ha lenne gyerekem, rohadtul semmi közöm nem lenne hozzá, hogy puncit nyal vagy f@szt szopik az ágyban... Mert gyakorlatilag ennyiben nyilvánul meg a szexuális hovatartozás...

A travi attitűd viszont más kérdés, azt már valószínűleg nem tudnám olyan egyszerűen megemészteni, de azt gondolom, hogy ebbe sem lehetne beleszólásom.

2012. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Attól hogy felvállalja magát, még eshet neki rosszul a sok bántó megjegyzés. Tehát ugyanoda lyukadunk ki: nem lehet maradéktalanul boldog, mert bántják őt, és a kedvesét.
2012. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Sem én, sem ő nem tehetne arról, hogy a saját neméhez vonzódik. Nem ilyen életet képzelek neki, de ha ő ebben lenne boldog, akkor maximálisan támogatnám benne.
2012. máj. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Az ember akkor lehet igazán boldog, ha elfogadja és szereti önmagát. Na mármost, ha a gyermekem csak azért, hogy nekem és a világnak megfeleljen, nem fogadja el magát olyannak, amilyennek született, hanem magára erőltet egy életstílust, ami nem teszi boldoggá, az kinek jó?

Én nem erőszakolnám rá. Ismerek melegeket, boldogan élnek, senki nem háborgatja őket. Az egyikőjük egy csodálatos ember, jó barát és szerencsére egy olyan országban él, ahol nem presztízskérdés gyűlölni őket. Ahogy mondta: "Nálunk nem azt nézik, hogyan élsz és hogy nézel ki, hanem hogy mire vagy képes!"

2012. máj. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

"De a boldogságukat állandóan beárnyékolja az, hogy sok helyen kinézik őket, nem vállalhatják fel, egymás kezét sem foghatják meg, stb....én sajnálnám a gyerekemet, mert bármennyire is viszontszeretik egymást, ez NEM egy boldog kapcsolat"


Még mindig boldogabb kapcsolat így élni, és kitartani, sokat elviselni egymásért, mint hamis életet élni, megházasodni kényszerből.

Egyébként kár ennyire eltorzítani a dolgokat. Azért nem olyan rossz a helyzet, mint gondolják sokan! Mert egy rakás unatkozó idióta kimegy tojást dobálni a Pridera, még nem azt jelenti, hogy a melegeket az utcán megszólják. Én is láttam már kézen fogva menni férfiakat/nőket, max volt aki megnézte őket, de nem ment beszólogatás. Ők általában, mint más emberek is, olyan körben mozognak, ahol kedvelik őket, ahol ők is jól érzik magukat. Ahol bántják őket, oda értelemszerűen nem járnak.

Nem 50 évvel ezelőtt vagyunk... Nem kell elhinni, hogy az a nyúlfarknyi gyűlölködő kisebbség irányítja ezt az országot. Többségük csak addig olyan, míg nem derül ki egy jó barátjáról, hogy meleg.

Van egy ismerősöm, nő. Hatalmas neonáci, a melegeket is gyűlölte, míg az egyik jó barátjáról ki nem derült, hogy a pasikat szereti. Mostanra kiáll érte, és soha nem mondott rá egy rossz szót sem.

2012. máj. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Én elfogadnám a másságát, ő élete.
2012. máj. 14. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!